X jubileuszowy Orszak Trzech króli we Wrocławiu „Cuda, cuda ogłaszają!”

0
fot. fb/wroclaw.pl

Św. Jan Chrzciciel, Latarnik Wrocławski i aż 10 Świętych Rodzin! 6 stycznia o godz. 12.30 wyruszy z Ostrowa Tumskiego X jubileuszowy wrocławski Orszak Trzech Króli. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Wrocławia do wspólnego kolędowania, które zakończy się koncertem Arki Noego na rynku.

Jubileuszowy Orszak Trzech Króli to szczególna okazja do wspólnego świętowania.  
– Dziesiąty Orszak to ogromna radość dla nas! Cieszymy się, że Wrocław tak licznie przybywa na Orszak – dotychczas wzięło w nim udział łącznie 120 tys. osób i 3 tys. aktorów! Serdecznie dziękujemy mieszkańcom za obecność i wspólne trwanie w radości Bożego Narodzenia – mówili Lilianna Sicińska, organizator.

Z racji jubileuszu zaplanowano wiele niespodzianek. W kolumnie orszakowej pojawią się wszystkie dotychczasowe Święte Rodziny, począwszy od rodziny małego Franciszka, który grał rolę pierwszej Bożej Dzieciny w 2011 roku. Pojawi się też nowa postać – św. Jan Chrzciciel, patron Wrocławia, oraz dobrze już znany Latarnik Wrocławski. Na okoliczność X OTK przygotowana została także bezpłatna Gazeta Orszakowa, która będzie rozdawana w parafiach oraz, jak zawsze, korony i śpiewniki z kolędami. – Orszakowy jubileusz to też okazja do wspomnień. Dlatego zapraszamy wszystkich, którzy choć raz uczestniczyli w OTK, aby przesłali do nas za pośrednictwem Facebooka swoje orszakowe anegdoty oraz rodzinne ciekawostki związane z tym wydarzeniem. Będziemy je publikować na naszym FB, a najciekawsze nagrodzimy – zachęca Elżbieta Woźniak-Łojczuk, rzecznik prasowy OTK.

Jak co roku Orszak ma też cel charytatywny. Tym razem będzie to kwesta na wsparcie dzieci korzystających z Centrum dla Dzieci i Młodzieży, prowadzonego przez Caritas. – Zbierzemy fundusze na wyposażenie kuchni, w której dzieci będą uczyły się samodzielnego przygotowywania posiłków – mówi Paweł Trawka z wrocławskiej Caritas.

Po pokłonie Trzech Króli Świętej Rodzinie na scenie na rynku odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Arki Noego. Wstęp jest bezpłatny.

Orszak Trzech Króli objął patronatem Metropolita Wrocławski oraz Prezydent Miasta Wrocławia.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułW Porcie Popowice powstanie wodny rynek Wrocławia
Następny artykułWe Wrocławiu stanęła największa tymczasowa lodówka – w tramwaju! [AKCJA MPK I WEŹPOMÓŻ.PL]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.