We Wrocławiu stanęła największa tymczasowa lodówka – w tramwaju! [AKCJA MPK I WEŹPOMÓŻ.PL]

0

MPK wspólnie z Fundacją Weźpomóż.pl organizuje zbiórkę żywności dla potrzebujących mieszkańców Wrocławia. Jedzenie będzie zbierane w zabytkowym tramwaju, który stanął od 18.12 na przystanku „Opera”. Przez trzy dni stanie się on największą we Wrocławiu tymczasową lodówką.  W zeszłym roku w ramach tej akcji MPK zebrało 345 kg produktów.

Żywność trafi bezpośrednio do pustych lodówek podopiecznych Fundacji Weźpomóż.pl, której założycielem jest motorniczy MPK, Jan Piontek. Jest on prekursorem idei społecznych lodówek, do których mieszkańcy mogą wkładać nadmiar jedzenia. Później, z takich artykułów mogą korzystać osoby, które mają problem z zakupem takich artykułów.

– Jedzenie trafi do osób, które mają problem z zapełnieniem swoich lodówek – mówi Jan Piontek, założyciel Fundacji i motorniczy MPK. – Często takie osoby, z powodu trudnej sytuacji życiowej, nie są w stanie zapełnić swojego wigilijnego stołu nawet najprostszymi produktami. Chcielibyśmy pomóc im zapełnić te stoły.

MPK proponuje, aby w paczkach znalazły się produkty, które szybko się nie zepsują. Mogą to być np. słodycze, konserwy, makarony, ryż i cukier. Każdy, kto przyłączy się do akcji i przyniesie paczkę z jedzeniem, otrzyma od MPK niezbędnik świąteczny. Będzie to opłatek i sianko pod wigilijny obrus.

 Włączenie się do akcji i kupienie kilku produktów nie kosztuje wiele, a może sprawić wielką radość potrzebującym – zaznacza prezes MPK Krzysztof Balawejder. – Mimo, że na co dzień zajmujemy się komunikacją miejską, to w tym świątecznym okresie chcieliśmy dać od siebie trochę więcej i z pomocą Wrocławian zapełnić puste lodówki. Jest to nasz mały wkład w tworzenie świątecznego ducha życzliwości i pomocy wśród mieszkańców naszego miasta.

Tramwaj Gustaw, w którym będą zbierane produkty będzie stał od środy (18.12) do piątku (20.12) przy przystanku Opera. W środę artykuły będą zbierane w godzinach od 17:00 do 20:00, a w czwartek i piątek od 16:00 do 19:00.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułX jubileuszowy Orszak Trzech króli we Wrocławiu „Cuda, cuda ogłaszają!”
Następny artykułWeekend we Wrocławiu: 10 najciekawszych wydarzeń [20-22 grudnia 2019]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.