Wystartowały połączenia wakacyjne! Dokąd polecieć z Wrocławia?

0

Grecja, Hiszpania, Egipt, Turcja – do tych krajów już latają samoloty z Portu Lotniczego Wrocław. Niedługo inauguracja kolejnych wakacyjnych połączeń.

Ruch na lotnisku rośnie z miesiąca na miesiąc. Dużą popularnością już teraz cieszą się loty czarterowe.

Co łączy Hurghadę, Antalyę, Marsę Alam i Bodrum z Wrocławiem? Połączenia czarterowe z Portu Lotniczego Wrocław. A także to, że wszystkie te kurorty leżą nad morzem, wszystkie są słoneczne i ciepłe, wszystkie są atrakcyjne w oczach turystów, planujących spędzić urlop w hotelu blisko plaży.

Egipt, Turcja, Grecja i Bułgaria

Wiele osób już poleciało na wakacje z biurem podróży. W tej chwili realizowane są połączenia czarterowe do Egiptu i Turcji. Następną inauguracją w tej grupie będzie Heraklion – miasto położone na Krecie, nazywanej królową wysp greckich. Ten kierunek startuje 16 maja. W maju dołączą także: wyspy greckie Rodos i Zakynthos, a także bułgarskie miasta, położone nad Morzem Czarnym, Burgas i Warna. Wszyscy jesteśmy spragnieni urlopu za granicą. Cieszymy się, że przewoźnicy dotrzymują słowa i inaugurują kolejne połączenia. Z miesiąca na miesiąc będzie ich coraz więcej – zapowiada Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Sprzyja temu kilka czynników: w wielu krajach maleją liczby nowych przypadków zachorowań, wzrastają liczby osób zaszczepionych, a z południa Europy i innych kierunków płyną sygnały otwarcia się na turystykę. Ponadto podróżowanie ułatwia możliwość wykonywania testów na terenie naszego lotniska. Wiele wskazuje na to, że nadchodzący sezon urlopowy będzie udany – dodaje.

Hiszpania, Niemcy i Polska

Czartery to oczywiście nie wszystko. Realizację wakacyjnych połączeń z Wrocławia zapoczątkowały także tanie linie lotnicze Ryanair. Aktualnie dostępne kierunki to: Chania na Krecie, Alicante w Hiszpanii oraz dwie hiszpańskie wyspy – Teneryfa i Majorka. Jest także kierunek dla miłośników Morza Bałtyckiego – Gdańsk. – Już niebawem Ryanair zainauguruje następne połączenia, które na ten sezon wprowadził do letniego rozkładu lotów z Wrocławia. Z niecierpliwością czekamy także na uruchomienie kierunków oferowanych przez Wizz Air – mówi Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław. – Rozkład lotów jest rozbudowany i różnorodny. Składa się z ponad 50 kierunków oferowanych przez tanie linie lotnicze, przewoźników sieciowych i biura podróży. Każdy znajdzie coś dla siebie – zapewnia.

Do startu szykują się także przewoźnicy sieciowi. Pierwsza jest Lufthansa, która cały czas lata do Frankfurtu, a teraz uruchomiła również połączenie z Wrocławia do Monachium. To dobra informacja zwłaszcza dla pasażerów podróżujących do Niemiec i po Europie w celach biznesowych. Turyści z pewnością czekają na inaugurację połączeń PLL LOT, które w ramach akcji „Loty na wakacje” wprowadziły do rozkładu dwie nowości: Barcelonę–El Prat i wyspę Kos. Pierwsze loty już 19 i 20 czerwca.

Zmiana pory roku, wprowadzanie wakacyjnych połączeń i ustępująca powoli pandemia spowodowały zwiększenie ruchu w Porcie Lotniczym Wrocław, który w kwietniu obsłużył ok. 23,4 tys. pasażerów. To o 16% więcej niż w marcu i o 48% więcej niż w lutym 2021 roku.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPrezydent Wrocławia powołał Radę ds. Zwierząt
Następny artykułWraca kino samochodowe na Stadionie Wrocław. Pierwsze seanse już w weekend
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.