Wystartowała Concordia Design Wrocław na Wyspie Słodowej! [DUŻO ZDJĘĆ]

0

W Concordia Design Wrocław pracują już przedstawiciele pierwszych firm. Gdy tylko pozwoli na to w pełni sytuacja epidemiologiczna, budynek będzie dostępny dla wszystkich mieszkańców. 

Obiekt na Wyspie Słodowej przeszedł prawdziwą metamorfozę. Z niszczejącej kamienicy z oficyną stopniowo przekształcał się w nowoczesne centrum kreatywności i biznesu. Dla Concordia Design już drugie w Polsce. Pierwsze, spółka od blisko 10 lat prowadzi w odrestaurowanej, starej drukarni w centrum Poznania.

Całość wrocławskiej inwestycji kosztowała ponad 46 mln zł, z czego blisko 16 mln to dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Budynek zaprojektowany przez topową europejską pracownię architektoniczną MVRDV oraz wrocławskie Q2Studio, jest już gotowy. W środku Alicja Biała – ilustratorka, graficzka i artystka wizualna – tworzy ogromny, kolorowy mural, który będzie jednym z elementów charakterystycznych inwestycji.

Bryła budynku łączy w sobie odrestaurowaną XIX-wieczną kamienicę i nowoczesną część przystosowaną do planowanych funkcjonalności. Stworzono tu przeszkloną przestrzeń gastronomiczną, biura i coworking, a także kompleksowe centrum eventowe. Atutem obiektu jest także otwarty taras z pięknym widokiem na miasto .

Mam nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli zaprosić wrocławian do zjedzenia czegoś dobrego w restauracjach czy do wypicia koktajlu na tarasie – mówi Ewa Voelkel-Krokowicz, właścicielka Concordia Design. – Na razie, ze względu na epidemię koronawirusa, skupiliśmy się na pomocy firmom obecnym w naszym hubie biznesu. Zależało nam, by bez przeszkód mogły rozpocząć one działalność w bezpiecznych i komfortowych warunkach – dodaje Voelkel-Krokowicz.

Obiekt na Wyspie Słodowej po przebudowie daje nowe możliwości. Będzie można przyjść tam na obiad z rodziną czy na imprezę z przyjaciółmi. W Concordii urządzimy również wystawy, konferencje czy warsztaty.

Jako pierwszy działalność rozpoczął jednak tamtejszy hub biznesu, który docelowo stanie się miejscem pracy dla blisko 400 osób. Na bazie biur serwisowanych i coworkingu powstanie społeczność, oparta o wymianę wiedzy, doświadczeń i kontaktów. W planach jest również zapraszanie na spotkania znanych przedsiębiorców, innowatorów oraz międzynarodowych ekspertów.

Chcemy przyciągać ludzi z fantastycznymi pomysłami i pomóc im w rozwoju biznesu poprzez autorski program szkoleniowy. Poprowadzą go specjaliści z konsultingu Concordia Design, którzy pracowali z takimi markami jak Volkswagen, Carlsberg czy PKO S.A., a teraz wesprą również wrocławskie firmy technologiczne – zapowiada Ewa Voelkel-Krokowicz.

Jednym z pierwszych najemców Concordia Design na Wyspie Słodowej jest Boldare – polska firma zajmująca się projektowaniem i rozwojem produktów cyfrowych oraz transformacją cyfrową biznesów. Jej specjaliści tworzą platformy internetowe, aplikacje i niestandardowe rozwiązania programistyczne dla klientów na całym świecie.

Wśród partnerów Boldare znalazły się takie marki jak m.in. Tauron Polska Energia, niemiecki Sonnen czy francuski BlaBlaCar, który ma 70 mln użytkowników w 22 krajach.

Boldare jest firmą holakratyczną, co oznacza, że hierarchia w organizacji jest płaska: nie ma w niej menedżerów, a nasi pracownicy mają dużą samodzielność w podejmowaniu decyzji. Jednocześnie decyzje te są wynikiem współpracy, co sprawia, że nasi pracownicy potrzebują dedykowanej przestrzeni, która daje im możliwość interakcji i wymiany pomysłów. Concordia Design Wrocław taką przestrzeń zapewnia – mówi Łukasz Nowakowski, CFO Boldare.

Innym najemcą budynku na Wyspie Słodowej jest Ladder Digital. Firma specjalizuje się w wykorzystaniu marketingu cyfrowego do zwielokrotnienia wzrostu biznesowego swoich klientów. Ladder Digital wywodzi się z Nowego Jorku, działa w Londynie i Austin, ale największy zespół ma we Wrocławiu.

– Zdecydowaliśmy się na przeniesienie do Concordia Design Wrocław, z uwagi na świetną lokalizację, przekonały nas również projekty wnętrz – jasne i świeże. Znamy osoby pracujące w hubie i wiemy, że potrafią zbudować prawdziwą biznesową społeczność – mówi Tomasz Duda, który w Ladder Digital odpowiada za rozwój biznesu, HR, finanse i rekrutacje.

Ewa Kaucz, dyrektor zarządzająca Concordia Design Wrocław: – Jako Concordia jesteśmy w trakcie obiecujących rozmów z wieloma firmami i instytucjami. Obecny czas wykorzystamy na doprecyzowanie szczegółów współpracy, tak  by w dłuższej perspektywie stać się ważnym partnerem dla wrocławskiego środowiska kulturalnego, biznesowego czy akademickiego.

Kontakt:

Michał Karbowiak

m.karbowiak@concordiadesign.pl

+48887778560

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułMimo koronawirusa rusza drugi w tym roku nabór do Mikrograntów! Zgłoś się!
Następny artykułZrób zakupy z dostawą do domu tego samego dnia! Wrocławska firma Citymox robi to najlepiej
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.