Wyprawka wrocławska – już jest! [CO, KIEDY, DLA KOGO]

0
a

Dziś Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia uroczyście wręczył pierwsze Wrocławskie Wyprawki trzem szczęśliwym rodzinom. Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego we współpracy z Urzędem Stanu Cywilnego, Wrocławskim Zakładem Aktywności Zawodowej, Miejską Biblioteką Publiczną i Urbancard Premium przygotowało pakiety powitalne, które otrzymają rodzice lub opiekunowie prawni wrocławskich dzieci urodzonych po 1 stycznia 2019 r.

Upominki, które znajdą się w Wyprawce Wrocławskiej, będą nie tylko wspaniałą pamiątką narodzin, ale także początkiem więzi z naszym miastem – mówi Łukasz Łaskawiec z Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

Wyprawkę otrzymają wszystkie dzieci urodzone w 2019 roku – zarówno te urodzone we wrocławskich szpitalach jak i te, których rodzice płacą podatki w naszym mieście. Można będzie ją odebrać wraz z odpisem aktu urodzenia pociechy w Urzędzie Stanu Cywilnego lub we Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego.

– Cieszymy się z każdego nowego wrocławianina i chcieliśmy w jakiś sposób uczcić jego narodziny – powiedział Jacek Sutryk – Przewidujemy, że Wyprawka w 2019 roku trafi do ponad 10 000 dzieci. Nazwa “Wrocław” wpisana w akcie urodzenia sprawia, że więź z naszym miastem nigdy się nie zerwie. To pierwszy element budowania tożsamości wrocławskiej – dodaje.

Ponadto w styczniu br. Prezydent Wrocławia przedstawił Radzie Miejskiej projekt uchwały w sprawie jednorazowego świadczenia z tytułu urodzenia się dwojga lub więcej dzieci podczas jednego porodu – „Wsparcie na starcie”. Projekt trafi pod obrady podczas marcowej sesji Rady Miasta.

To odpowiedź na sygnalizowane potrzeby rodzin, w których przychodzi na świat jednocześnie więcej niż jedno dziecko. To zwielokrotnione szczęście, ale też obowiązki i wydatki – mówi Jacek Sutryk – Chcemy promować ideę dużej rodziny. Naszymi działaniami pokazujemy, że Wrocław dostrzega rodziny wielodzietne, trud i wyrzeczenia, które nierzadko ponieśli rodzice wychowujący więcej dzieci i wspiera ich wychowanie i opiekę” – dodał.

Projekt „Wsparcie na Starcie” zakłada jednorazowe świadczenie wg. założeń projektu uchwały wynosić będzie 2000 zł i przysługiwałoby na każde urodzone, ale też adoptowane dziecko.

Ale to nie wszystko. Rodziny, w których urodziły się przynajmniej trojaczki otrzymają dodatkową pomoc. Rodzice wieloraczków mogą bezpłatnie wypożyczyć sprzęt wspomagający opiekę np. wózki dla wieloraczków czy monitory oddechu. Mogą także skorzystać ze wsparcia psychologów, a także ze szkoleń z zakresu pielęgnowania, karmienia, rozwoju psychomotorycznego i profilaktyki chorób wieku dziecięcego. W razie potrzeby otrzymają też dofinansowanie w zakresie dodatkowej osoby do pomocy w opiece nad dziećmi. Zadanie prowadzi Wrocławskie Centrum Zdrowia we współpracy z Wydziałem Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia.

W Wyprawce znajdą się:
– body,
– maskotka w kształcie krasnala,
– kocyk,
– Wrocławski Informator Rodzinny,
– broszura „Na dobry początek” z kartą biblioteczną Miejskiej Biblioteki Publicznej,
– książeczka dla dzieci
– oraz list gratulacyjny od Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka.

 

Więcej informacji: tutaj

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułTu zrelaksujesz się najlepiej we Wrocławiu – FLOAT Wrocław
Następny artykułGdzie spędzić Walentynki we Wrocławiu?
Odkryj Wrocław na nowo