Wyprawka dla kota – o czym należy pamiętać?

0

Futrzany podopieczny wnosi ze sobą wiele radości. Zanim jednak powitamy nowego towarzysza w domu, należy przygotować wyprawkę. Zawiera ona wszystko to, co niezbędne, aby umożliwić zwierzęciu prawidłowe funkcjonowanie i rozwój pod naszym okiem. Co wchodzi w skład standardowej wyprawki?

Przede wszystkim przedmioty, które pozwalają na zaspokojenie potrzeb fizycznych i psychicznych. Mowa o karmach, miskach, kuwecie, legowisku i zabawkach.

Od czego rozpocząć komponowanie wyprawki?

Podstawową formą opieki nad czworonogiem jest zagwarantowanie mu dostępu do pożywienia.  Karma oraz pojemniki na nią stanowią fundament wyprawki. Miski dla kota występują w wielorakiej formie. Nie chodzi tylko o ich kształt czy fantazyjne zdobienia, ale o surowiec, z jakiego zostały stworzone.

Miski plastikowe są lekkie, jednak niezbyt odporne na przesuwanie – muszą mieć specjalne przyssawki mocujące. Z kolei metalowe są cięższe. Wybierając pojemnik na pokarm dla zwierzęcia kieruj się przede wszystkim funkcjami użytkowymi i rozmiarem.

Miejsce do spania dla kota – niezbędne w każdym domu

Legowisko dla kota jest miejscem, w którym zwierzę w spokoju, nie nagabywane przez nikogo, może wypocząć. Choć zapewne Twój podopieczny znajdzie sobie różnorodne kąciki do spania, warto stworzyć mu przestrzeń tylko dla niego. Ponadto gdy już od samego początku zamieszkania z Tobą wydzielasz zwierzęciu miejsce, łatwiej nauczysz go, gdzie wolno przebywać i na których meblach leżeć.

Kupując posłanie dla czworonoga kieruj się przede wszystkim wielkością legowiska i materiałem, z jakiego go wykonano. Dodatkowo koty uwielbiają zabudowane miejsca do spania – wszelkiego typu spania-budki będą idealne. Jednak jeśli Twój pupil nie chce przebywać w wyznaczonym miejscu, niezastąpiona okaże się zabawka zapachowa, ułożona na legowisku i jego ulubione przysmaki.

Kuweta – kluczowy element każdej wyprawki

Kuweta dla kota stanowi niezbędne wyposażenie. Umożliwia zwierzęciu defekację w komfortowy i bezpieczny sposób. Ponadto stanowi element socjalizacji i higieny pupila, który uczy się, gdzie wolno mu się wypróżniać. Kuwety możemy zakupić w wielu wariantach – odkrytych, zabudowanych czy nawet samoczyszczących. Wszystko zależy od tego jaki budżet przeznaczymy na sprzęt tego typu. Najczęściej wybierane są modele zabudowane. Jednocześnie dbają o poczucie komfortu zwierzęcia, jak i zapobiegają rozprzestrzenianiu się nieprzyjemnych zapachów. Jednak kuweta nie może obejść się bez żwirku – warianty zbrylające i aromatyczne sprawdzą się doskonale.

Co jeszcze przyda się kotu w nowym domu?

Na sklep-psiakosc.pl znajdziesz wszystko, co niezbędne, aby umożliwić oraz urozmaicić życie swojemu pupilowi. Nie zapominaj, że oprócz niezbędnych, standardowych przedmiotów, warto zaopatrzyć czworonoga w zabawki, przysmaki i drapaki. Zapobiegną monotonii w codziennych dniach oraz mogą stanowić przepyszną nagrodę podczas treningów lub nauki prawidłowych postaw. Przekonaj się sam(a) i zagwarantuj podopiecznemu to, co najlepsze.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułTabletka „dzień po” – kiedy najpóźniej można ją przyjąć? Odpowiadamy!
Następny artykułPSZOK we Wrocławiu: Co można oddać do punktu zbiórki odpadów? Gdzie się zgłosić?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.