Dni robią się coraz bardziej letnie, więc grzechem jest siedzieć w domu. Najlepszą okazją na wyjście na miasto jest oczywiście pełen wydarzeń weekend. Eventy, organizowane 7-9 czerwca we Wrocławiu skrywają wiele kreatywnych i zaskakujących atrakcji.

Dlatego we współpracy z aplikacją Evencik, która zbiera wydarzenia z całego miasta, przygotowaliśmy zestawienie 6 wyjątkowych wydarzeń na weekend. Po 2 na każdy dzień – piątek, sobotę i niedzielę. Wyrwijcie się z domu i zapomnijcie o rutynowych aktywnościach.

Wejdź głębiej w francuskie kino

Kino Nowe Horyzonty słynie z wybitnych wydarzeń filmowych i nie inaczej jest w ten weekend. Od 7 do 13 czerwca trwa tam 15 edycja Przeglądu Nowego Kina Francuskiego.

Każdego dnia znajdziecie tam filmy docenione przez francuską Akademię Filmową, krytyków i widzów. Nie zabraknie obrazów traktujących o istotnych i ciężkich problemach współczesnego świata, ale wszystko to podane jest z właściwą Francuzom gracjom i poczuciem humoru.

Koszt biletu to 26 zł.
Lokalizacja: Kino Nowe Horyzonty
Czas: Od piątku do piątku 07-13.06.2024 | 20:00
Bilety: TUTAJ

Wszystkie wydarzenia kinowe we Wrocławiu znajdziesz w aplikacji Evencik.

Zacznij weekend tanecznym krokiem

Silent Disco to impreza, na której jest cicho, a ludzie tańczą (do tego w różnym rytmie). Każdy z uczestników ma na uszach futurystyczne słuchawki, które świecą w jednym z trzech kolorów odpowiadających kanałom muzycznym.

Tym razem proponujemy taką imprezę w Przystanku Rondo, gdzie parkowa przestrzeń wypełni się feerią świateł, laserów i baniek mydlanych, a Ty będziesz bujać się między nimi.

Trójka DJ-ów zapewni najlepszą muzykę na trzech kanałach tematycznych: muzyka klubowa, hip-hop i latino.

Lokalizacja: Przystanek Rondo
Czas: Piątek 07.06.2024 | 21:00

Świętuj Miesiąc Dumy

To znów się wydarzy! Po ulicach Wrocławia po raz 16 przejdzie Marsz Równości, a Wrocław zamieni się w najbardziej kolorowe miasto w Polsce.

Kulminacją tego święta będzie oczywiście sam marsz, ale wokół niego organizowanych jest multum innych atrakcji trwających cały weekend – afterparty, bingo, pokazy filmowe, warsztaty czy pomarszowe śniadanie. Całą rozpiskę wydarzeń towarzyszących Miesiącowi Dumy znajdziesz w kategorii „Pride” w aplikacji Evencik.

Lokalizacja: Start na Placu Wolności
Czas: Sobota 08.06.2024 | 15:00

Sportowy Wieczór Gier

Wielkimi krokami zbliża się EURO 2024, więc warto wprowadzić się w sportowy nastrój. Czy jest do tego lepsze miejsce niż w Pub Sportowy Wembley?

Tym razem wraz z Team Quest przygotowali sportowy wieczór gier. Zbierz drużynę i sprawdźcie się w przeróżnych konkurencjach takich jak sportowa Familiada, kalambury, odgadywanie postaci czy quiz sportowy.

Oczywiście dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody. Z kolei dla użytkowników Evencika przewidziano zniżki na wpisowe. Szczegóły znajdziesz w apce.

Lokalizacja: Pub Sportowy Wembley
Czas: Sobota 08.06.2024 | 20:00

Coś dla miłośników roślin

Masz w domu nadmiar szczepek lub sadzonek roślin? A może chciałbyś dać tej jednej, z którą się nie dogadujesz nowy, lepszy dom? W takim razie wpadnij na Wymianę Roślin! Każda przyniesiona roślinka staje się wolna od właściciela i może powędrować w dowolne, nowe ręce.

Wstęp jest wolny, a dodatkowo, wymianie towarzyszyć będzie rozmowa i szereg porad w uprawie, udzielonych przez innych zbieraczy oraz prowadzącego, Macieja Jakobina.

Lokalizacja: Macondo
Czas: Niedziela 09.06.2024 | 16:00 – 19:00

Wymieniaj się nie tylko roślinami, ale też ubraniami, książkami i innymi wspaniałościami. Sprawdź kategorię „targi” w Evenciku.

Czy Michael Jackson był z Kuby?

Raczej nie, ale to nie znaczy, że przebojów króla popu nie można poddawać latynoskiej interpretacji. Dlatego polecamy koncert, który rozbuja Cię dźwiękami największych hitów Michaela Jacksona w kubańskich rytmach.

Nowoczesne aranżacje zapewnią niezapomniane doznania, zwłaszcza, że znana stałym bywalcom Veritgo grupa jazzowa zaprosiła do współpracy Adeamę Walkowiak, wokalistkę obdarzoną wyjątkowym głosem i sceniczną charyzmą.

Lokalizacja: Vertigo Jazz Club & Restaurant
Czas: Niedziela 09.06.2024 | 20:00
Bilety: TUTAJ

W Evenciku znajdziesz rozpiskę wszystkich wydarzeń jazzowych organizowanych przez Vertigo.

I wiele więcej…

To jedynie wybrane propozycje wydarzeń we Wrocławiu. Jeśli jesteście ciekawi pozostałych, znajdziecie je w aplikacji Evencik, która zbiera całą ofertę kulturalno-rozrywkową Wrocławia w jednym miejscu. Pobierz TUTAJ

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: Ruszają bezpłatne seanse filmowe na Pergoli!
Następny artykułOd soboty na Bastion Sakwowy może przyjść już każdy. Co i kiedy jeszcze będzie odnawiane?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.