Już 20 czerwca, wraz z początkiem lata, na Pergoli rusza cykl plenerowych seansów filmowych. To rozgrzewka przed 24. edycją MFF mBank Nowe Horyzonty (18-28 lipca) i wydarzeniem specjalnym festiwalu – wrocławską premierą światowego widowiska „Amadeus Live” (20 lipca). Pokazy filmów w ramach „Lata na Pergoli” są bezpłatne. 

Pergola przy Hali Stulecia to jedna z najpiękniejszych części Wrocławia, a Międzynarodowy Festiwal Filmowy mBank Nowe Horyzonty od ponad 20 lat prezentuje piękno kina w całej jego różnorodności. – W tym roku łączymy te dwa wrocławskie symbole: zapraszamy na oficjalne otwarcie wakacyjnego sezonu z najlepszymi filmami, które skradły serca publiczności Nowych Horyzontów – mówią organizatorzy. Przed nami cztery plenerowe wieczory w malowniczym kompleksie Hali Stulecia z tytułami, które najlepiej oddają nowohoryzontową atmosferę. Zobaczymy namiętne, wysmakowane wizualnie, nietypowe love stories oraz pełne ciepła, wzruszające opowieści o międzypokoleniowej miłości, przyjaźni i dzieciństwie.

„Lato na Pergoli” z Nowymi Horyzontami. Rozgrzewka przed „Amadeus Live”

Pergola, ul. Wystawowa 1, Wrocław | wstęp wolny

Harmonogram czwartkowych seansów:

20.06, godz. 21:30 – „Powoli”, reż. Marija Kavtaradze

27.06, godz. 21:30 – „Pięć diabłów”, reż. Léa Mysius

4.07, godz. 21:30 – „Mała mama”, reż. Céline Sciamma

11.07, godz. 21:30 – „Cicha dziewczyna”, reż. Colm Bairéad

„Amadeus Live” podczas Nowych Horyzontów. Światowe widowisko w Hali Stulecia

Filmowe „Lato na Pergoli” to przedsmak prawdziwej uczty nie tylko dla entuzjastów kina, ale i melomanów. Podczas tegorocznej edycji MFF mBank Nowe Horyzonty w Hali Stulecia odbędzie się wydarzenie specjalne festiwalu – wrocławska premiera „Amadeus Live”. Dotychczas superprodukcja prezentowana była w największych metropoliach świata, takich jak Paryż, Tokio, Seul czy Toronto. Tego lata po raz pierwszy trafi do Wrocławia. W tym roku przypada 40. rocznica premiery „Amadeusza”. Tym bardziej cieszę się, że dzięki naszym staraniom polska publiczność będzie miała okazję i niekwestionowaną przyjemność doświadczyć pokazu arcydzieła Miloša Formana z muzyką na żywo mówi Roman Gutek, prezes Stowarzyszenia Nowe Horyzonty i Fundacji American Dream, która odpowiada za organizację wydarzenia w Polsce. 

20 lipca (sobota) o godz. 19:00 w Hali Stulecia usłyszymy fragmenty najsłynniejszych kompozycji Mozarta, takich jak „Czarodziejski flet”, „Don Giovanni” czy „Wesele Figara” w wykonaniu Chóru Filharmonii Krakowskiej i Orkiestry Akademii Beethovenowskiej pod batutą wybitnego holenderskiego dyrygenta, Ernsta van Tiela, specjalizującego się w koncertach muzyki filmowej. „Amadeus Live” uwiedzie wszystkich widzów, którzy kochają kino i chcą uczestniczyć w niepowtarzalnym jubileuszu jednego z najbardziej uznanych filmów XX wieku. Bilety w sprzedaży przez Eventim i eBilet.

24. edycja MFF mBank Nowe Horyzonty odbędzie się w dniach 18 – 28 lipca w Kinie Nowe Horyzonty, Dolnośląskim Centrum Filmowym i wielu innych lokalizacjach na terenie Wrocławia, a od 18 lipca do 4 sierpnia również online. W programie ponad 200 wyjątkowych filmów: od brawurowych debiutów, po mistrzowskie dzieła uznanych reżyserek i reżyserów oraz prezentowane premierowo w Polsce hity światowych festiwali. Do tego liczne spotkania, scena artystyczna i wydarzenia muzyczne. Pełny program poznamy 2 lipca, a 4 lipca rozpocznie się sprzedaż karnetów.

Szczegóły: nowehoryzonty.pl

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułCBD a odnowa biologiczna: korzyści dla sportowców
Następny artykułWydarzenia na weekend. Zobacz, co dzieje się we Wrocławiu [07-09.06]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.