Wybory do Rad Osiedli już niebawem! [SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY]

0
fot. mat. prasowe
a

Przełożone z wiosny wybory do Rad Osiedli odbędą się 17 października. Wrocław uruchamia  specjalny serwis internetowy, zawierający informacje przydatne dla wyborców oraz osób kandydujących.

Wszystkie informacje, aktualizowane na bieżąco można znaleźć na stronie http://www.wroclaw.pl/wyboryro , będącej częścią miejskiego portalu informacyjnego wrocław.pl. Najważniejsze wiadomości skierowane są do osób, które chcą kandydować do Rady Osiedla.

Wszystkie formalne warunki, terminy i wzory dokumentów są od 18 sierpnia dostępne w internecie. Wydzielono także sześć tematycznych podstron z kompleksowymi materiałami. Zawarto w nich informacje dla kandydatów na radnych osiedlowych, dla wyborców oraz dla kandydatów na członków komisji wyborczych, a także wiadomości dotyczące rejestru wyborców, terminarz wyborczy i wskazówki o ułatwieniach podczas głosowania dla osób z niepełnosprawnościami.

W najbliższych tygodniach serwis będzie rozbudowywany, tak by mieszkańcy Wrocławia w jednym miejscu otrzymali przystępną wiedzę na temat wyborów.

W wyborach 17 października mieszkańcy Wrocławia zdecydują, kto będzie ich reprezentował, jako radny osiedlowy lub radna osiedlowa. Łącznie wybierzemy  786 radnych osiedlowych na 48 osiedlach. Osoby, które chcą zostać radnymi osiedlowymi, mogą zgłaszać swoje kandydatury w Miejskiej Komisji Wyborczej – mają na to czas od 3 do 17 września.

W głosowaniu wezmą udział mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia, którzy najpóźniej w dniu wyborów ukończą 18 lat, a także są obywatelami polskimi lub innego kraju UE. Muszą jednak być wpisani do stałego rejestru wyborców na osiedlu. Osoby zameldowane na pobyt stały (obywatele polscy) znajdują się w rejestrze odpowiednim do miejsca zameldowania.
Inni mieszkańcy mogą się do takiego rejestru dopisać – mają na to czas do 11 października.

W tym roku  mija 30 lat od uchwalenia samorządów osiedlowych i podziału Wrocławia na osiedla. Udział w wyborach do rad osiedli jest wyrazem uznania dla wszystkich osób, które działają lokalnie, dbając o swoje najbliższe sąsiedztwo.

mat. UM Wrocławia

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułStand-up w najlepszym wydaniu już wkrótce we Wrocławiu! [ZDOBĄDŹ BILET]
Następny artykułNowe kierunki tanich linii z Wrocławia! [LOTY JESIENNE I ZIMOWE]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.