Wrocławski hotel The Bridge z prestiżową nagrodą! Zwycięzca w kategorii Luxury Lifestyle Hotel w Europie

0

Znamy już wyniki prestiżowego konkursu World Luxury Hotel Awards 2022. Wśród laureatów znalazł się hotel The Bridge Wrocław MGallery. 5-gwiazdkowy hotel położony na Ostrowie Tumskim został zwycięzcą w kategorii Luxury Lifestyle Hotel w Europie!

The Bridge zwycięzcą konkursu WLHA w kategorii Luxury Lifestyle Hotel w Europie

The Bridge Wrocław MGallery został europejskim zwycięzcą w kategorii Luxury Lifestyle Hotel konkursu World Luxury Hotel Awards 2022. Publiczność uznała, że ten obiekt oferuje najlepszą ofertę i udogodnienia w tej kategorii spośród wszystkich nominowanych hoteli z całej Europy. To już kolejny sukces wrocławskiego hotelu w tym prestiżowym konkursie. W poprzednim roku The Bridge został regionalnym zwycięzcą w kategorii Luxury Architecture Design Hotel. Zdobył także Grand Prix konkursu „Piękny Wrocław”.

World Luxury Hotel Awards to konkurs, do którego zapraszane są światowe ikony hotelarstwa. W tym roku miała miejsce już 16. edycja. Nagroda World Luxury Hotel Awards przyznawana jest na podstawie głosowania publiczności – swój głos może oddać bezpłatnie każdy podróżnik za pomocą strony internetowej. Wyróżnienie w tym konkursie jest jednym z najbardziej pożądanych laurów branży luksusowych hoteli.

Hotel nowej generacji

Hotele lifestylowe mogą się kojarzyć z hotelami butikowymi, ale oferują znacznie więcej. Główny akcent przenosi się z tworzenia kameralnej i domowej atmosfery na tworzenie „miejsca społecznego” otwartego zarówno na turystów, jak i mieszkańców. Takie obiekty przyciągają gości dogodną lokalizacją, jak również połączeniem dopracowanego designu z komfortem i funkcjonalnością. Podstawą tego konceptu jest dopasowanie do ciągle zmieniających się oczekiwań gości – te w dzisiejszych czasach w dużym stopniu związane są z modą na łączenie pracy z podróżami i chęcią przeżycia czegoś unikatowego. Polskim reprezentantem tego nurtu jest hotel The Bridge Wrocław MGallery.

To jedno z najciekawszych i najbardziej klimatycznych „miejsc społecznych” polskiego hotelarstwa. Ten 5-gwiazdkowy hotel położony jest na Ostrowie Tumskim, w najstarszej, zabytkowej części Wrocławia. Doskonale wpisuje się w klimat i architekturę otoczenia, stanowiąc most między przeszłością a współczesnością. W hotelowych apartamentach urzekają nas niezapomniane widoki i meble od najlepszych projektantów. Biblioteka The Bridge to jedno z tych miejsc, w których można oderwać się od codzienności, łącząc pracę zdalną z czasem dla siebie. Kulinarnym sercem The Bridge jest restauracja Craft, bazująca na rzemieślniczej filozofii i sezonowych produktach.

The Bridge Wroclaw MGallery

Ostrów Tumski połączony był niegdyś prawym brzegiem Odry mostem. Dokładnie w miejscu tego mostu znajduje się dzisiaj The Bridge Wrocław MGallery. Obiekt idealnie wpisuje się w gotyckie otoczenie Placu Katedralnego dzięki architekturze pełnej historycznych nawiązań. Hotel oferuje 184 stylowo urządzone pokoje, w tym szeroką gamę apartamentów, z których roztaczają się spektakularne widoki na miasto, Odrę oraz katedrę.

W The Bridge Wrocław MGallery przeszłość łączy się ze współczesnością, a industrialny design przeplata z historią i sztuką. Wnętrza zdobią między innymi wielkoformatowe grafiki XIX-wiecznego Wrocławia oraz reprodukcje zbiorów z kolekcji prywatnych i Muzeum Narodowego. W pokojach spotkać można nietypowych gości – 40 postaci historycznych – wśród nich biskupa wrocławskiego Andreasa Jerina czy dziedziczkę Wilczyc Therese Magdalene Hochberg. Łóżka zdobią baldachimy z woskowymi świecami. Hotel oferuje również rozwiązania nowoczesnych technologii, takie jak panel w pokoju, poprzez który gość komunikuje się z obsługą czy możliwość otwierania drzwi do pokoju smartfonem.

Kulinarnym sercem The Bridge Wrocław MGallery jest restauracja Craft bazująca na lokalnych składnikach i rzemieślniczym podejściu do kuchni. Oszczędne wnętrza restauracji zostały zaprojektowane przez pracownię H Hospitality, która stworzyła wiele projektów architektonicznych renomowanych restauracji w Amsterdamie, Dubaju, Londynie, Berlinie i Paryżu. Wnętrza Craft są ich jedynym polskim projektem.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułOdbiór mieszkania od dewelopera – co warto wiedzieć?
Następny artykułWrocław: Siódme urodziny Hydropolis! Atrakcje i wspólne świętowanie
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.