Odbiór mieszkania od dewelopera – co warto wiedzieć?

0

Szykujesz się do odbioru mieszkania od dewelopera i obawiasz się, że formalności Cię przerosną? Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na ten temat, a także skorzystać z profesjonalnego wsparcia.

Jakie dokumenty należy mieć przy sobie podczas odbioru mieszkania?

Przy odbiorze mieszkania warto dokładnie sprawdzić wszystkie istotne kwestie związane z danym lokalem – mowa o dokładnych wymiarach mieszkania, wykonaniu instalacji czy standardzie wykończenia. Szczegóły na ten temat są opisane w stosownych częściach projektu, takich jak rzuty poszczególnych instalacji (ogrzewania, wentylacji, elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej) czy rzut samego mieszkania. Obowiązkowy będzie także dowód tożsamości, który jest niezbędny do zweryfikowania danych na umowie.

Warto zwrócić uwagę także na pewien istotny fakt związany z umową – przy odbiorze muszą być obecne wszystkie strony umowy. To kwestia, która ma znaczenie między innymi wtedy, gdy mieszkanie jest kupowane przez parę. W takiej sytuacji muszą pojawić się obie osoby – jeśli jednak jest to niemożliwe, należy wcześniej przygotować upoważnienie. Należy pamiętać o tym również wtedy, gdy lokal jest kupowany przez kogoś innego, na przykład członka rodziny. Potrzebny będzie dokument z danymi pełnomocnika, danymi nabywcy, datą sporządzenia oraz podpisami.

Badanie termowizyjne i inne czynności przed odbiorem mieszkania

Aby mieć stuprocentową pewność, że mieszkanie będzie spełniać wymagania lokatorów, warto wykonać kilka dodatkowych badań. Należy do nich między innymi badanie termowizyjne, które pozwala sprawdzić izolacyjność cieplną lokalu. Do jego przeprowadzenia niezbędne będą odpowiednie warunki we wnętrzu – mowa przede wszystkim o temperaturze pomieszczeń. Nabywcy, którzy chcą wykonać tego typu weryfikację, są zobowiązani powiadomić o tym wcześniej dewelopera, by ten mógł przygotować mieszkanie do badań.

Profesjonalny i szybki odbiór mieszkania od dewelopera z fachowcem

Cały proces odbioru mieszkania może być dość zawiły i stresujący, a w niektórych przypadkach zająć nawet kilka godzin. Jak sprawnie przejść przez tę czynność? Warto przede wszystkim skorzystać z profesjonalnej pomocy – na rynku obecne są różne firmy, które zapewniają usługi z tego zakresu. Fachowcy pomogą sprawdzić stan okien, drzwi, gniazdek, ścian i podłóg, a także zweryfikować poprawność wszelkich planów i rzutów poszczególnych systemów. Na terenie Wrocławia można skorzystać m.in. z usług Odbiór.pl – na stronie https://odbiór.pl/odbiory-mieszkan-wroclaw znajdują się wszelkie szczegóły związane z tym procesem.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł1. O Wrocławiu w 5 opowieściach. (Nie)zielono mi.
Następny artykułWrocławski hotel The Bridge z prestiżową nagrodą! Zwycięzca w kategorii Luxury Lifestyle Hotel w Europie
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.