Wrocławski Festiwal Krasnoludków 2023: Święto Krasnali tuż tuż! [PROGRAM]

0
fot. UM Wroclaw

Wrocław, miasto krasnali, szykuje się do jednego z najbardziej oczekiwanych wydarzeń roku – Wrocławski Festiwal Krasnoludków. Ta barwna impreza, która przyciąga zarówno małych, jak i dużych miłośników krasnali, odbędzie się w dniach 8-10 września 2023 roku. Jak co roku, festiwal rozpocznie się wielką paradą, ale oferta wydarzenia jest znacznie bogatsza.

Wielka Wrocławska Parada Krasnoludków

Pierwszego dnia festiwalu, czyli 8 września, o godzinie 10:00 na Rynku, obok pręgierza, rozpocznie się wielka Wrocławska Parada Krasnoludków. To już od lat tradycja i obowiązkowy punkt programu festiwalu. Na czele parady pojawią się szczudlarze, bębniarze oraz mażoretki, a kolorowy pochód poprowadzi dzieci spod pręgierza do Ogrodu Staromiejskiego.

Wielka Wioska Krasnoludków

Również pierwszego dnia festiwalu, w Ogródku Staromiejskim, Scena Letnia Wrocławskiego Teatru Lalek, odbędzie się Wielka Wioska Krasnoludków. To tam czekają na dzieci i ich rodziców liczne atrakcje. Na uwagę zasługuje Wielki Konkurs Plastyczny, w którym szkoły podstawowe i przedszkola rywalizować będą o tytuł najpiękniej udekorowanej krasnalowej chatki. Prace oceniane będą w dwóch kategoriach: przedszkola i szkoły podstawowe, a zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody.

Ponadto, zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na najlepiej przebraną krasnalową grupę przedszkolaków lub uczniów szkół podstawowych. Kolorowe, bajkowe stroje krasnoludków to must-have tego dnia! Na uczestników festiwalu czekają także krasnoludkowe wielkie gry, warsztaty bębniarskie, oraz spektakl krasnala Jasia, który w swoim przedstawieniu używa rekwizytów cyrkowych, zapewniając niezapomnianą rozrywkę.

Pełen dzień atrakcji

Drugiego dnia festiwalu, czyli 9 września, Ogród Staromiejski zamieni się w bajkową krainę krasnali. Fantastyczne bajkowe dekoracje, balony, kwiaty, grzyby, lody i wiele innych elementów wielkoformatowych dekoracji stworzą niesamowitą atmosferę. Będzie okazja spotkać prawdziwe krasnale, a krasnalowi animatorzy, szczudlarze, mimowie i artyści uliczni zapewnią wspaniałą zabawę.

Na scenie prezentowane będą krasnalowe bajki, które co roku przyciągają rzesze widzów. Tym razem będzie można zobaczyć premierowe opowieści takie jak „Krasnale i Czarodziej,” „Pirat i Papuga,” oraz „Krasnale i przygoda w zoo.” To wyjątkowe przedstawienia, które dostarczą mnóstwo emocji zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Oprócz przedstawień teatralnych, festiwal przygotował wiele atrakcji, takich jak pokaz umiejętności kuglarzy krasnali, taneczne występy grup z Egurolla Dance Studio, oraz specjalna strefa ZOO, gdzie dzieci mogą poznać ekologiczne działania na rzecz ochrony zwierząt.

Zabawy i Warsztaty

Festiwal to także okazja do kreatywnych zabaw i warsztatów. Dla miłośników sztuki przygotowano warsztaty ceramiczne, gdzie można będzie spróbować swoich sił w tworzeniu krasnala z gliny. Nie zabraknie również plenerowych ekowarsztatów, gdzie każdy będzie mógł wykonać ekologiczne pamiątki z festiwalu.

Dla najmłodszych krasnali przygotowano specjalną ścieżkę sensomotoryczną Drwala Krasnala oraz możliwość zbudowania własnego miasta krasnali z gigaklocków i drewnianych ekologicznych klocków.

Fani gier planszowych również znajdą coś dla siebie. Odbędą się turnieje planszówek, a także tradycyjne gry planszowe w skali makro, takie jak gigantyczne memory czy sudoku.

Krasnal Drukarz i zaginione czcionki

Ostatniego dnia festiwalu, czyli 10 września, odbędzie się mobilna gra miejska „Krasnal Drukarz i zaginione czcionki”. To świetna okazja, by zwiedzić centrum Wrocławia, poznać mieszkańców krasnalowego miasta i pomóc Drukarzowi odnaleźć zaginione czcionki.

Różnorodność wydarzeń towarzyszących

Festiwal to także wiele wydarzeń towarzyszących, takich jak warsztaty artystyczne, czytanie bajek przez wybitnego artystę Macieja Musiałowskiego, warsztaty kulinarne, zajęcia projektowania i sensoryki, oraz możliwość wzięcia udziału w tworzeniu mozaikowego krasnala.

Wrocławski Festiwal Krasnoludków to wydarzenie, które z pewnością dostarczy mnóstwo radości, kreatywnej zabawy i niezapomnianych wrażeń zarówno dzieciom, jak i dorosłym. To okazja do odkrywania magicznego świata krasnali, który od lat stanowi integralną część kultury i historii Wrocławia. Niezależnie od wieku, każdy znajdzie coś dla siebie na tym festiwalu. Nie przegapcie tego krasnalowego święta na wrocławskim Rynku!

PEŁEN PROGRAM WYDARZEŃ: tutaj

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNowa szkoła na Maślicach – bez dzwonków, z klimatyzacją i ekologicznymi rozwiązaniami. Od września przyjmie setkę dzieci
Następny artykuł4 tysiące dla Przedmieścia Świdnickiego. Rusza ostatnia szansa na udział we Wrocławskiej Akademii Lokalnych Liderów
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.