Wrocławski Chór Seniora pod dyrekcją Tomasza Maleszewskiego wraz z solistami Teatru Scena Kamienica zaśpiewał w dniu 17 grudnia br. w perle architektury sakralnej wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – Kościele Pokoju w Świdnicy. Zespół wykonał bardzo rzadko wykonywane i dziś już zapomniane polskie kolędy i pastorałki otrzymując wielominutowe owacje na stojąco.
Wydarzenie przyciągnęło ponad 700 osób z całego Dolnego Śląska. Licznie przybyli na nie mieszkańcy Wrocławia, Kłodzka, Mietkowa, Nowej Rudy oraz Strzegomia. Gościliśmy także członków jednego z największych w Polsce Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Świdnicy.
Współorganizatorem koncertu była Parafia Ewangelicko-Augsburska Świętej Trójcy w Świdnicy, a partnerem Miasto Świdnica. Został on dofinansowany ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.
Kolędowanie z Wrocławskim Chórem Seniora, bo tak zatytułowany był koncert, stanowił uroczyste zwieńczenie dwuletniej pracy warsztatowej, która odbywa się ramach programu współfinansowanego przez Gminę Wrocław pn. „Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2022-2023”. W czasie trwania projektu zespół zaprezentował się aż 16 razy w różnorodnych programach artystycznych, występując dla ponad 10 000 osób. Koncertował w większości na terenie Wrocławia, ale też podczas wydarzeń wyjazdowych w Radkowie, Dusznikach-Zdroju, Świebodzicach oraz Świdnicy. Chórzyści mieli także okazję uczestniczyć w licznych warsztatach fakultatywnych doskonaląc warsztat aktorski, plastyczny, taneczny, wiedzy o muzyce, dziennikarskich, prelekcjach, wykładach oraz ćwiczeniach głosowych.
Już od Nowego Roku Wrocławski Chór Seniora intensywnie pracować będzie nad nowym międzypokoleniowym projektem – „Muzycznymi opowieściami Europy”, którego premiera planowana jest w 20. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej. W tym tygodniu wiceprezes zarządu Stowarzyszenia Operetka Wrocławska Maciej Michałkowski spotka się w Berlinie z szefową artystyczną podobnego w swojej specyfice Chóru Polyphonia, aby omówić szeroki zakres współpracy międzynarodowej pomiędzy obydwoma zespołami.
Ze względu na ogromne zainteresowaniem uczestnictwem wrocławskich Seniorów w wydarzeniach Stowarzyszenia Operetka Wrocławska w najbliższym czasie koncert będzie powtórzony we Wrocławiu.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułDarmowy serwis narciarski w Wrocław Fashion Outlet
Następny artykuł„Wrocławskie wille i osiedla willowe doby historyzmu” – nowa książka w otwartym dostępie Dolnośląskiej Biblioteki Cyfrowej
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.