źródło: https://aquapark.wroc.pl/pl/strefa-rekreacyjna-zewnetrzna

Wrocławski Aquapark najtańszy w Polsce. Tak wynika z zestawienia przygotowanego przez serwis stronapodrozy.pl wydawnictwa Polska Press. Serwis porównał największe parki wodne w Polsce i skategoryzował je od najdroższego do najtańszego w przeliczeniu na godzinę korzystania z obiektu.

Jak tłumaczą twórcy rankingu: „Sprawdziliśmy ceny w 10 najpopularniejszych polskich aquaparkach. To parki wodne z całego kraju, od Tatr aż do wybrzeża Bałtyku, wysoko oceniane przez klientów dzięki swoim atrakcjom. Następnie przeliczyliśmy koszty jednej godziny zabawy w każdym z tych miejsc, tworząc ranking najtańszych aquaparków w Polsce.”

Dalej przedstawiono metodologię opracowania: „Braliśmy pod uwagę ceny biletów zwykłych i ulgowych, dających wstęp do aquaparku bez limitu czasu. Następnie dzieliliśmy cenę przez 8, by uzyskać koszt jednej godziny zabawy. Przeliczaliśmy także ceny biletów rodzinnych. Koszty dzieliliśmy na 8 godzin, a następnie na liczbę członków rodziny (najczęściej 3 i 4 osoby), by sprawdzić, jaki będzie koszt zabawy przez godzinę na każdą osobę korzystającą z biletu rodzinnego. Braliśmy pod uwagę ceny weekendowe, często nieco wyższe od tygodniowych, zakładając, że w weekendy najłatwiej wam będzie zorganizować wizytę w aquaparku.”

Dodajmy dla porządku, że we Wrocławiu nie ma różnicy w cenach „w tygodniu” czy „w czasie weekendu”. Serwis stronapodrozy.pl ułożył aquaparki w kolejności od najdroższego do najtańszego.

Z zestawienia wynika, że najdroższy jest Santago pod Warszawą (w przeliczeniu na 1 godzinę to 23,75 zł), dalej są obiekty Aquapark Reda, Fala w Łodzi, Baseny Tropikalne w Kielcach, Termy Bukowina, Termy Chochołowskie, Termy Zakopiańskie, Trzy najwyższe miejsca to: Termy Maltańskie w Poznaniu (11,10 zł /h) , Park Wodny Kraków (10,75 zł/h). Na pierwszym miejscu – jak wynika z wyliczenia – Aquapark Wrocław 9,30 zł/h dla dorosłego i 5,60 dla dziecka.

Jak pisze serwis to najtańszy duży Aquapark w Polsce w zestawieniu dla osób dorosłych. Najtańszym Aquaparkiem dla rodzin jest Aquapark Reda 5,40 zł od osoby. Tu także Wrocławski Aquapark wiele nie odstaje, bo wrocławski wynik to 6,22 zł/h za osobę w ramach biletu rodzinnego 2+2.

Warto dodać, że te ceny – biletu rodzinnego na tle konkurencji także wyglądają bardzo korzystnie, będą nieco tylko wyższe od cen z Redy (6,22 do 5,40 zł/os/h). Całodniowy bilet rodzinny we Wrocławiu (2+2) to dziś 199 zł. Porównując z dużymi parkami wodnymi: Suntago (556 zł), aquapark w Łodzi taki bilet oferuje za 302 zł, Termy Maltańskie to koszt 221 zł, Aquapark w Sopocie zaprasza dwójkę dorosłych z dwójką dzieci za 460 zł, nawet obiekt w niewielkim Kaliszu cenę ma wyższą – to 216zł.

Potwierdzenie atrakcyjności wrocławskiego Aquaparku pokazują też liczby odwiedzin. W ubiegłym roku, po raz pierwszy w historii, w ciągu roku Wrocławski Park Wodny odwiedziło 2 miliony gości. W tym roku w 15-lecie istnienia Parku Wodnego milionowy klient pojawił się 20 czerwca. W poprzednich latach gość nr 1.000.000 zjawiał się w lipcu. By zapewnić przestrzeń dla odwiedzających spółka cały czas się rozbudowuje – w ubiegłym roku stworzono całkowicie nowy kompleks saun „na górce” i nowe rekreacyjne baseny zewnętrzne, w tym pojawiły się dwie nowe zjeżdżalnie, teraz budowane będą m.in. tężnie. Powstaje też aquapark na Psim Polu a uruchomiony aquapark na Brochowie staje się z miesiąca na miesiąc coraz popularniejszy – dziś w ciągu dnia notuje około 1.700 gości dziennie.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułZaplanuj podróż do Wrocławia w ekonomiczny i ciekawy sposób
Następny artykułKino plenerowe w Parku Mamuta [POMYSŁ NA WEEKEND]
Odkryj Wrocław na nowo