Wrocławska Fundacja uruchamia popołudniową opiekę dla dzieci z Ukrainy

0

Rosną potrzeby pomocy dla osób przyjeżdżających do Polski z objętej wojną Ukrainy. W zdecydowanej większości są to kobiety z dziećmi. By pomóc im odnaleźć się w nowej rzeczywistości wiele organizacji pozarządowych uruchamia akcje pomocowe.

Fundacja Swoją Drogą zorganizowała ogromną liczbę wolontariuszy, którzy są chętni do codziennej popołudniowej opieki nad dziećmi z Ukrainy.

,,Serdecznie zapraszamy na popołudnia dzieci rodzin uciekających z Ukrainy przed wojną. W budynku Galileo – Autorska Szkoła Podstawowa przy ul. Fabrycznej 13 we Wrocławiu – codziennie od godziny 16.00 do 20.00 zapewnimy Wam opiekę, naukę języka polskiego, zabawę i odpoczynek od rzeczywistości. Możemy przyjąć do 40 dzieci w wieku od 5 lat w górę.” – mówią inicjatorzy akcji.
Uruchomiono zrzutkę na ten cel. Finanse są ogromnie ważne, bo o ile jest miejsce, chęci i czas, to w zakresie funduszy organizacja polega całkowicie na ludzkich darowiznach.

Chcą móc nakarmić dzieci czymś ciepłym, potrzebują kupić materiały plastyczne i inne rzeczy, o których mowa w treści zrzutki.

Można również wpłacać bezpośrednio na konto fundacji, z dopiskiem UKRAINA: mBank PLN: 56 1140 2004 0000 3602 7887 6292.

Tu więcej informacji: kliknij

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Fundacja Olgi Tokarczuk udostępnia pokoje rezydencyjne dla osób z Ukrainy

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułFundacja Olgi Tokarczuk udostępnia pokoje rezydencyjne dla osób z Ukrainy
Następny artykułWrocław: Darmowe przejazdy MPK dla osób z Ukrainy
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.