Wrocławscy uczniowie stworzyli aplikację do nauki historii

0

Uczniowie wrocławskiego LO nr XIV i LO nr X wraz z kolegami z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Wrocławskiej stworzyli bezpłatną aplikację do nauki historii. E-storia ma ułatwić opanowanie przedmiotu na poziomie maturalnym.  

E-storia to aplikacja edukacyjna mająca pomóc w nauce i wzbudzić zainteresowanie młodych osób historią Polski oraz świata.

Stworzyli ją uczniowie wrocławskich szkół. W sumie dziesięć osób, a wśród nich wielokrotni finaliści i laureaci olimpiad oraz międzyszkolnych konkursów historycznych, wiedzy o społeczeństwie, a także ze znajomości prawa.

– Tworzyliśmy aplikację z myślą o koleżankach i kolegach uczących się w szkołach średnich. Jednak z powodzeniem może korzystać z niej każdy, kto chce nauczyć się więcej bądź powtórzyć zdobytą wiedzę z historii – mówi Michał Burduk, jeden z twórców aplikacji . – Dzięki nowoczesnemu interfejsowi aplikacja pozwala na skuteczne zapamiętywanie nowych informacji oraz śledzenie swoich postępów w nauce – dodaje.

Projekt społeczny e-storia tworzony został w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Poruszane w niej zagadnienia oparte zostały na obowiązującej podstawie programowej oraz informacjach z podręczników historii. Przygotowano także wersję aplikacji w języku ukraińskim.

– Korzystając z aplikacji można wybrać zakres tematyczny testu oraz jego poziom trudności. Z kolei w statystykach dowiemy się np. ile czasu zajęło nam jego rozwiązanie, jaki był wynik i średni czas odpowiedzi na pytania – opowiada Michał Burduk.
W ostatecznym kształcie, aplikacja posiadać będzie również testy do każdego tematu z zakresu podstawy programowej, notatki do lekcji oraz sekcję przygotowującą do egzaminu maturalnego z historii.

– Jesteśmy niezwykle dumni z naszych uczniów. Wiemy, jak dużo pracy włożyli w ten projekt, który pomoże ich kolegom w nauce. Uczą się też pracy w zespole, co w obecnych czasach jest niezwykle potrzebną umiejętnością – mówi Anna Maćkowska, dyrektorka XIV Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu. 

Przygotowując się do stworzenia aplikacji, jej twórcy przeprowadzili wśród uczniów ankietę. 45% respondentów przyznało, że nauka historii sprawia im trudność.

Twórcy aplikacji to uczniowie wrocławskiego LO nr XIV, LO nr X oraz Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Wrocławskiej: Adam Mazurek, Michał Burduk, Stanisław Koziarski, Cyprian Maciąg, Maksymilian Malinowski, Kornel Mruczek, Tobiasz Żelichowski, Filip Dubaniewicz , Wiktor Pokrywka i Patryk Dubaniewicz.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułCentrum Gastronomiczne Margaret po Kuchennych Rewolucjach we Wrocławiu [MENU, CENY]
Następny artykułArkady Wrocławskie będą zamknięte na stałe. Do kiedy będzie można tam robić zakupy?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.