Wrocławianka beneficjentką Poland Business Run – ostatnia szansa na wsparcie.

0

Tylko do 31 maja trwają zapisy drużyn w charytatywnej sztafecie, Poland Business Run. Udział to szansa na pomoc dla beneficjentów fundacji, wśród których jest wrocławska nauczycielka, Ewa Iwachów, która potrzebuje pomocy na zakup sprzętu ortopedycznego.

Na liście startowej jest już ponad 15,5  tysięcy biegaczy z Dolnego Śląska i całego kraju!

Kolejny rok z rzędu, Poland Business Run odbędzie się w wirtualnej formule. Wirtualnej, ponieważ bez wytyczonych tras i imprez w największych miastach Polski. Znana dotychczas forma została zastąpiona czterokilometrowymi ścieżkami, które biegacze pokonują z pomocą specjalnej aplikacji gdzie wgrywają swój wynik. Dla uczestników ważniejsza jest idea – pomagania przez bieganie. Ubiegłoroczna charytatywna sztafeta liczyła aż 19 200 biegaczy. Tegoroczną edycję patronatem honorowym objął prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

Niezmiernie cieszy nas entuzjazm firm wystawiających swoje drużyny i biegaczy, których liczba z dnia na dzień rośnie. To właśnie dzięki entuzjazmowi i chęci niesienia pomocy, przez ostatnie 9 lat udało się nam pomóc setkom osób w potrzebie. Liczymy, że 10 edycja będzie równie owocna  – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Na przestrzeni ostatnich dziewięciu lat, 599 osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu otrzymało wsparcie w ramach charytatywnej sztafety. Biegacze pokonali ponad pół miliona kilometrów, ale to nie koniec! Podczas trwającej rejestracji do jubileuszowego biegu, 15,5 tysięcy biegaczy zadeklarowało udział w wydarzeniu. Zapisy zostaną zamknięte w poniedziałek, 31 maja.

Pomoc dla wrocławianki

Dzięki organizacji charytatywnej sztafety, fundacja pomogła beneficjentom z całego kraju, w tym także z Dolnego Śląska. Jedną z osób, której pomoc „wybiegają” dolnośląscy uczestnicy tegorocznej edycji jest Pani Ewa Iwachów, mama 4-letniego synka oraz wrocławska nauczycielka. W 1999 roku uległa wypadkowi, w wyniku którego konieczna była amputacja kończyn dolnych.

Nie pragnę dużo od życia. Chcę aktywnie uczestniczyć w życiu mojego 4-letniego synka. Chciałabym także podróżować, po kraju i po świecie z bliskimi dla mnie osobami. Skrycie marzę o dostawce do wózka inwalidzkiego, która pozwoli mi na udział w wycieczkach rowerowych razem z przyjaciółmi i rodziną. Mam nadzieję, że dzięki pomocy fundacji w dofinansowaniu sprzętu ortopedycznego będę mogła je zrealizować – mówi Ewa Iwachów, tegoroczna beneficjentka Poland Business Run

Pomimo niepełnosprawności, Pani Ewa realizuje się zawodowo jako nauczycielka w świetlicy szkolnej. Kontakt z dziećmi daje jej radość i pozwala zwrócić uwagę innych osób, że niepełnosprawność nie stanowi przeszkody w odkrywaniu samej siebie.

Jestem aktywną osobą. Na chwilę obecną koszty rehabilitacji i zakup niezbędnego do funkcjonowania sprzętu ortopedycznego znacznie przewyższają moje możliwości finansowe. Wierzę, że pomoc fundacji Poland Business Run pozwoli mi na więcej możliwości w życiu społecznym, zawodowym i rodzinnym – dodała Pani Ewa.

Ostatnia szansa na zgłoszenie

Aby wziąć udział w jubileuszowym biegu Poland Business Run, należy zarejestrować się lub założyć konto na stronie www.polandbusinessrun.pl. Następnie wypełnić załączony formularz o dane do faktury oraz zgłosić drużynę. Podczas rejestrowania wystarczy podać dane przynajmniej jednego członka zespołu, w tym imię, nazwisko, e-mail oraz datę urodzenia. Informacje o pozostałych uczestników należy uzupełnić w ciągu 14 dni.

Cena pakietu dla pięcioosobowej drużyny wynosi 375 zł netto. W jej zakres wchodzą specjalne pakiety startowe składające się z m.in. medalu, chusty wielofunkcyjnej, numerów startowych czy gadżetów od partnerów biegu, które otrzymają kapitanowie drużyn na kilka dni przed rozpoczęciem wydarzenia.

Finał odbędzie się 5 września 2021 roku. Sponsorami strategicznymi wydarzenia są UBS, Standard Chartered i Enea.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPrzyjdź na Zaczytany Dzień Dziecka w Magnolia Park
Następny artykułKoleje Dolnośląskie chcą honorować UrbanCard i oferować darmowe przejazdy dla dzieci, młodzieży i seniorów
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.