Wrocławianie wymieniają walutę przez internet

0

W okresie szalejącej pandemii koronawirusa, warto ograniczyć nasz kontakt z przedmiotami, których dotyka wiele osób. Szczególną ostrożność należy więc zachować m.in. w komunikacji publicznej, w kinach, teatrach, czy w sklepach. Oprócz tego WHO zaleca zmianę nawyku w zakresie regulowania płatności za zakupione towary lub usługi.

Warto pamiętać, że koranowirus na banknotach może przetrwać nawet kilka dni. Biorąc pod uwagę powyższe, najbezpieczniejszą formą regulowania płatności jest telefon, natomiast w przypadku wymiany waluty skorzystanie z usługi jednej z instytucji typu bank czy kantor internetowy.

1. Płacenie telefonem

Do najpopularniejsze formy płacenia smartfonem należą aplikacje mobilne poszczególnych banków oraz BLIK.

Aplikacje mobilne banków – aby korzystać z funkcji płatności telefonem, trzeba zainstalować aplikację mobilną swojego banku. Nie wszystkie oferują użytkownikom te same rozwiązania, jednak mają podobne zasady działania (mogą nieznacznie różnić się w zależności od banku, w którym posiadasz konto). Aplikację znajdziemy wpisując nazwę swojego banku w sklepie Google Play lub Apple App Store.

BLIK, czyli płacenie za pomocą kodu. Jest to polski system płatności uruchomiony z inicjatywy kilku banków. Ułatwia on dokonywanie zakupów, zastępuje kartę płatniczą kodem wyświetlanym w aplikacji zainstalowanej w smartphonie. Pozwala na dokonywanie wypłat z bankomatów, płatności w kasie sklepów stacjonarnych,
płatności internetowych, przelewów na numer telefonu (wybrane banki), wpłat gotówki we wpłatomatach (wybrane banki). Żeby wykonać taką operacje, potrzebny jest telefon z aplikacją banku posiadającego BLIK.

2. Wymiana waluty przez internet

Najbezpieczniejszą formą wymiany waluty, będzie wymiana za pośrednictwie instytucji oferujących taką usługę przez internet. Wymianę walut online oferują banki, jednak nie proponują tak korzystnych kursów wymiany jak kantory online.

Przy wymianie większych sum w niektórych kantorach internetowych (np. KantorEkspert.pl) można uzyskać po negocjacjach korzystny rabat, pozwalający na duże oszczędności.

Atrakcyjne kursy wymiany to nie jedyna zaleta kantorów internetowych. Szybki czas realizacji transakcji (średnio 9 minut w KantorEkspert.pl) stanowi mocny argument, który przekonuje wielu użytkowników do korzystania z tego rodzaju usługi.

KantorEkspert.pl jako kantor online, działa od 2014 roku. Liczba zadowolonych klientów rośnie z miesiąca na miesiąc, co potwierdza Opineo.pl – niezależny portal opinii klientów.

KantorEkspert.pl jest najlepiej ocenianym kantorem internetowym w Polsce.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułDarmowe plany treningowe od Survival Race – zostań w domu i ćwicz!
Następny artykułAkcja WROśnij we WROcław mimo wszystko działa dalej! Posadzą drzewa dla nowonarodzonych dzieci
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.