Akcja WROśnij we WROcław mimo wszystko działa dalej! Posadzą drzewa dla nowonarodzonych dzieci

0

WROśnij we WROcław, akcja wspólnego sadzenia drzew dla nowonarodzonych dzieci, nie zamierza się poddać i przystosowuje formułę do trudnych czasów. Dwa wrocławskie parki czekają z niecierpliwością na 300 nowych nasadzeń. Rozpoczynają się więc zapisy dla rodziców, którzy chcieliby, by ich dzieci zostały patronami drzewek.  

W związku z sytuacją epidemiologiczną, nie możemy się spotykać, więc drzewka zostaną posadzone przez Zarząd Zieleni Miejskiej. Niezmienny pozostaje jednak pomysł, by każde drzewko miało swojego patrona, z którym będą wspólnie rosnąć.

Łącznie planowane jest posadzenie 300 drzewek, z czego 91 w parku przy ul. Rumiankowej, a 209 przy Parku Złotnickim – w pobliżu ulic Zakopiańskiej i Złotnickiej. Organizatorzy akcji, którymi są Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego oraz Zarząd Zieleni Miejskiej, nie tracą nadziei, że po ustaniu zagrożenia, będą miały szansę przygotować festyn mieszkańców, podczas którego każdy będzie mógł się zapoznać ze swoim drzewem.

Zapisy dla rodziców ruszają 30 marca 2020 roku od godz. 12:00 na stronie https://wcrs.wroclaw.pl/wrosnij i potrwają do 14 kwietnia lub wyczerpania materiału roślinnego.

Patronami drzewek mogą być dzieci urodzone w 2019 i 2020 roku.

Drzewa dla dzieci

WROśnij we WROcław, akcja, która od 2017 roku zyskuje coraz większą popularność wśród wrocławian. Podczas wiosennych i jesiennych nasadzeń rodzice nowo narodzonych dzieci mogli dla nich posadzić własne drzewko. Dotychczas, po pięciu edycjach, w mieście jest już tych drzew niemal tysiąc.

– 18 przy górce PaFaWag,

– 200 przy ul. Awicenny,

– 200 przy ul. Maślickiej,

– 200 w Parku Mamuta na Oporowie,

– 350 drzew: 100 na Polanie Karłowickiej przy al. Kasprowicza oraz 250 na Zielonym Klinie Żmigrodzkim, obszarze między ulicami Żmigrodzka i Pakosławską.

Nawet nie wychodząc z domu wspólnie możemy sadzić drzewa, zapraszamy!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocławianie wymieniają walutę przez internet
Następny artykuł10 najciekawszych seriali, które musisz zobaczyć. #Zostań w domu!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.