Z Wrocławia w Góry Sowie pojedziemy pociągiem

0

PKP PLK podpisały dzisiaj umowę na wykonanie trasy kolejowej ze Świdnicy do Jedliny-Zdroju. W toku jest też przetarg na rewitalizację linii z Wrocławia do Świdnicy. To oznacza, że nawet za dwa lata pojedziemy pociągiem ze stolicy Dolnego Śląska w malownicze Góry Sowie.

Kontrakt na budowę linii kolejowej ze Świdnicy do Jedliny-Zdrój opiewa na ponad 110 milionów złotych.

Otwarcie trasy ze Świdnicy do Jedliny-Zdroju zapewni dogodny i bezpieczny dojazd koleją do atrakcyjnych turystycznie terenów w rejonie Gór Sowich i Wałbrzyskich. Jednotorowa linia ze Świdnicy do Jedliny-Zdroju ma charakter górski. Na odcinku 22 km wznosi się o ponad 200 m. Są liczne zakręty i jazda wiaduktami. Odbudowa linii obejmuje nie tylko tory i odtworzenie systemu odwodnienia. Dużym wyzwaniem będzie przygotowanie ponad 110 obiektów inżynieryjnych, w tym 5 znacznych wiaduktów o długości 50-150 m. W ramach prac przewidziano budowę nowych urządzeń sterowania ruchem pociągów. Dzisiaj na te wszystkie prace podpisano umowę z wykonawcą, firmą DOLKOM. Opiewa na ponad 110 milionów złotych. Ma zostać zrealizowana do końca listopada 2020 roku.

Z Wrocławia do Sobótki i Jedliny

Atrakcyjność i funkcjonalność trasy Świdnica – Jedlina-Zdrój zwiększy rewitalizacja linii Wrocław – Świdnica przez Sobótkę Zachodnią, na którą jest już przetarg. Otwarcie ofert ma nastąpić w listopadzie. Zapewni to bezpośrednie połączenia kolejowe z Wrocławia do miejscowości położonych w sąsiedztwie nie tylko masywu Ślęży, ale i Gór Sowich. Rewitalizowana linia ułatwi również poruszanie się koleją po aglomeracji wrocławskiej.

mat. wroclaw.pl

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułDni Filmowe LUX 2018 – gratka dla koneserów kina europejskiego [BEZPŁATNE BILETY]
Następny artykuł10 najstraszniejszych miejsc, dla łowców mocnych wrażeń! Halloween Wrocław 2018!
Odkryj Wrocław na nowo