Wrocław zostanie najlepszym celem podróży w Europie w 2018r.? Głosujemy!

0
fot. grzechuzet.pl
a

Wrocław został nominowany w prestiżowym, międzynarodowym konkursie European Best Destinations. To wyróżnienie jest wyjątkowe tym bardziej, że stolica Dolnego Śląska jest jedynym miastem w Polsce, biorącym w 2018 roku udział w tej rywalizacji. 

European Best Destinations jest międzynarodową organizacją z siedzibą w Brukseli, która zajmuje się promocją kultury i turystyki w Europie. Dzięki swojej stronie internetowej, mediom społecznościowym, szerokiej współpracy z wieloma biurami turystycznymi oraz zainteresowaniu samym konkursem ze strony największych światowych mediów, już sama nominacja jest prestiżowa.

Nagroda przyznawana jest corocznie. W rywalizacji bierze udział 20 miast. Wrocław zmierzy się z takimi miastami, jak m.in. Paryż, Mediolan czy Ateny. Kapituła konkursu uznała Wrocław za miasto z dużym potencjałem, mocno stawiające na rozwój, także w branży turystycznej.  Organizacja dużych przedsięwzięć, jakimi były np. Europejska Stolica Kultury 2016 czy World Games 2017, udowodniła, że Wrocław jest gotowy na więcej.

W 2016 roku nasze miasto odwiedziło 5 mln gości, którzy zostawili tu 3 i pół mld zł.  W 2017 liczba turystów była podobna.  Być może w 2018 roku Wrocław stanie się jeszcze bardziej popularny.

Wrocław chce wygrać!

Vote-infografika

Aby się tak stało, musimy zebrać najwięcej głosów – zarówno od turystów, jak i mieszkańców miasta – w specjalnym internetowym głosowaniu. Zaczyna się ono 18 stycznia i potrwa do 8 lutego.

Głosować należy przez stronę internetową www.GlosujNaWroclaw.com.

Proces ten nie wymaga rejestracji i zajmuje zaledwie kilka sekund. Z jednego adresu IP można oddać tylko jeden głos w każdym tygodniu rywalizacji, więc warto oddawać głos ze wszystkich dostępnych urządzeń: ze smartfona i komputerów w domu i pracy, aby zwiększyć szanse na zwycięstwo miasta!

Konkurs to także doskonała okazja do pokazania, że potrafimy się mobilizować, wrocławianie są dumni z miasta, a nasi goście opuszczają Wrocław z mnóstwem miłych wspomnień. Tylko wspólne działanie pozwoli nam osiągnąć sukces.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy we Wrocławiu
Następny artykułDzień Babci i Dziadka we Wrocławiu –  pomysły na prezent i wspólne spędzenie czasu. 
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.