26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy we Wrocławiu

0

Dżem, znany aktor Arek Jakubik z zespołem Dr Misio, Lipali, Hurt, Koniec Świata, Bubliczki, Wolna Grupa Bukowina a także shantymani, Metalowe Dziewczyny oraz… Gitarowa Orkiestra Krasnoludków – to tylko niektóre gwiazdy 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy we Wrocławiu.

Koncerty na trzech scenach

Podczas trwającego od 12 do 14 stycznia święta wystąpi kilkudziesięciu wykonawców, reprezentujących wszystkie pokolenia i niemal wszystkie gatunki muzyczne. W tym roku świętowanie będzie podporządkowane pozyskaniu środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Neonatologia była celem Finałów WOŚP już siedmiokrotnie. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiły 3 844 urządzenia medyczne za łączną kwotę ponad 120 mln złotych.

Tym razem koncerty będą się odbywać na aż trzech scenach – w Starej Piwnicy przy ul. Krupniczej, w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego i na placu Nowy Targ.

26-final-wosp-wroclaw

Wielki finał 14 stycznia

Kulminacja festiwalu nastąpi w niedzielę 14 stycznia. Tego dnia w całym kraju ponad 120 tysięcy wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz dwudziesty szósty wyjdzie na ulice nie tylko polskich, ale i zagranicznych miast, żeby zbierać pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali. W samym Wrocławiu pojawi się ich ponad tysiąc.

Atrakcją finału będą też pokazy pojazdów zabytkowych. Prezentacja motoryzacyjnych klasyków organizowana jest przez ekipę Wrocławskich Spotkań Klasyków. Wrocławianie będą mogli zobaczyć samochody z lat 1960-1990.

Wisienką na torcie będzie koncert Lipali, kierowanej przez Tomka „Lipę” Lipnickiego.

14.01.2017, od godz. 15.00

  • Dżem
  • Dr. Misio
  • Gitarowa Orkiestra Krasnoludków
  • Lipali
  • Foliba
  • Paśko i Zespół Co To

Wielki Finał odbędzie się jednocześnie na dwóch scenach – plenerowej na placu Nowy Targ i klubowej w Starym Klasztorze. Na Nowym Targu czekać będą m.in. stoiska gastronomiczne, foodtrucki i stoiska z gorącymi napojami. Na liczne atrakcje mogą liczyć przede wszystkim najmłodsi uczestnicy imprezy, dla których organizatorzy przygotowali mnóstwo niespodzianek. Będą też tradycyjnie licytacje Wielkiej Orkiestry, a – jak co roku – wszyscy wolontariusze WOŚP mogą liczyć na gorącą herbatę z sokiem.

mat. UM Wrocław

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułZ Wrocławia dolecimy na główne lotnisko Paryża
Następny artykułWrocław zostanie najlepszym celem podróży w Europie w 2018r.? Głosujemy!
Odkryj Wrocław na nowo