Wrocław z nowym pięknym muralem kampanii MAKi

0

Na ścianie budynku przy ulicy Tadeusza Boya-Żeleńskiego 74 namalowany został wrocławski mural w kampanii społeczno-edukacyjnej MAKi („Męski a kobiecy punkt widzenia”). Przedstawia jadącą na tandemie parę, a w tle widać zarysy obiektów charakterystycznych dla stolicy Dolnego Śląska obiekty – Ostrowa Tumskiego i Hali Stulecia. Autorem projektu murala jest znany wrocławski rysownik Andrzej Tylkowski.

– Wrocław to kolejne polskie miasto, w którym odsłaniamy mural kampanii MAKi. To wyraz naszego zaangażowania w promowanie edukacji społecznej i podziękowanie dla władz Wrocławia, które aktywnie wspierają naszą inicjatywę. Murale zaprojektowane przez Andrzeja Tylkowskiego to wyjątkowe dzieła, które mają na celu podkreślenie, jak ważne jest partnerstwo kobiet i mężczyzn – wyjaśnia Zuzanna Piasecka, Prezes Fundacji „Empiria i Wiedza”.  – W tej kampanii mówimy o potrzebie rozwijania umiejętności komunikowania się, zrozumienia i wzajemnej uważności na siebie, dawaniu przestrzeni do rozwoju. Wierzymy, że to klucz do podniesienia kapitału społecznego, który ma duży wpływ na przyszłość Polski – dodaje.

Wrocław to trzecie po Katowicach i Chorzowie miasto, w którym namalowany został mural kampanii. Każdy różni się detalami i zawiera m.in. panoramę miasta. Na projekcie wrocławskiego malowidła jego autor Andrzej Tylkowski zdecydował się umieścić w tle kontury Ostrowa Tumskiego oraz Hali Stulecia.

– Stworzony przeze mnie rysunek mówi o tym, że wspólna droga kobiet i mężczyzn jest możliwa, satysfakcjonująca, a może być nawet ciekawa. Ważne było również pokazanie, że istotna jest współpraca, wspólny kierunek, szacunek i zainteresowanie. Z chęcią to zilustrowałem, bowiem promowana w kampanii MAKi idea wzmacniania partnerstwa jest mi bliska – mówi Andrzej Tylkowski, autor muralu.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułKoleje Dolnośląskie jadą do Sycowa – autobusem
Następny artykułKorzystaj z modowych okazji i wspieraj sadzenie drzew. Przez cały wrzesień we Wrocław Fashion Outlet potrwa akcja „Modne środy w Fashion Club”  
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.