Wrocław na weekend: 10 najciekawszych wydarzeń [4-6 stycznia 2019]

0
fot. Janusz Krzeszowski

Pierwszy weekend w nowym roku pewnie każdy z nas pragnie spędzić na słodkim lenistwie, prawda? Ale szkoda na to czasu, kiedy tyle się dzieje we Wrocławiu! Przygotowaliśmy zestawienie 10 najciekawszych wydarzeń, w których koniecznie trzeba wziąć udział! 

Weekend grania na automatach do gier arcade

Pamiętasz jeszcze jak w dzieciństwie wydawałeś wszystkie drobne na automaty do gier? Nie? To może warto wybrać się do Muzeum Gier, aby przypomnieć sobie ten cudowny czas.

Muzeum Gier powiększyło swoją kolekcję automatów oraz gier. Odwiedzający będą mogli m.in. pokonać setki przeciwników w Metal Slug, zniszczyć asteroidy oraz przejść kilka pojedynków w Tekkena. Dla miłośników gier nie zabraknie także Cadilaców i Dinozaurrów.

Na automatach będzie można pograć w cenie biletu wstępu – nie trzeba zabierać ze sobą drobnych.

Cennik:

 • Bilet Normalny: 20 zł
 • Bilet Ulgowy – Dzieci/Emeryci:  15 zł  (do 18 lat/od 60 lat)
 • Bilet Ulgowy – Studencki:  18 zł
 • Bilet Darmowy:  do 4 lat
 • Bilet Rodzinny: 2 dorosłych, 2 dzieci: 50 zł.

Interaktywne Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery, pl. Orląt Lwowskich 20A
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

„Grotowski non-fiction” – premiera w WTW

„Grotowski non-fiction” jest projektem zainspirowanym życiem i twórczością Jerzego Grotowskiego, który tworzył słynny Teatr 13 rzędów w Opolu i Teatr Laboratorium we Wrocławiu.

Grotowskiego uważamy w teatrze za postać kultową, stąd projekt jest stworzony ku jemu pamięci. Próbą odtworzenia postaci samego Grotowskiego za pomocą uwag, opinii oraz wspomnień. Jego jako bohatera na pewno stworzy również fantazja i wyobraźnia aktorów.

Wstęp biletowany – bilety w cenie 24 i 32 zł.

Wrocławski Teatr Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego, ul. Rzeźnicza 12 
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

WOŚP na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu

Po raz pierwszy przy Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu nasi studenci założyli Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zagramy na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

W dniu Finału WOŚP – 13 stycznia – w Kino Nowe Horyzonty odbędzie się Medyczna WOŚP IFMSA-Poland Oddział Wrocław. Odwiedzający będą mogli wykonać darmowe, podstawowe badania, a także skonsultować swoje problemy.

Tego dnia odbędą się również liczne imprezy towarzyszące – uczestnicy będą mieli niecodzienną okazję do zwiedzenia jednostek uczelni. Studenci oprowadzą po Muzeum Mulaży, Muzeum Farmacji oraz Centrum Symulacji Medycznej.

Zwiedzanie

Zwiedzać będziemy Centrum Symulacji Medycznej 3 i 4 stycznia o 13:00; Muzeum Mulaży 4 stycznia o 12:00, Muzeum Farmacji 9 stycznia o 15:00 i 16:00.

Wymagana rezerwacja. Zapisy i rezerwacje.

fot. mat. prasowe

Retro party w rytmie samby

Karnawał i samba? Najlepsza zabawa odbywa się zawsze w latynoskich klimatach.

Za konsolą jak zawsze stanie DJ Viola – najlepsza animatorka i wokalistka, która potrafi rozbawić i zintegrować towarzystwo. Retro party w jej wykonaniu to nie tylko świetna zabawa dla przyjaciół, ale również dla singli!

Wstęp biletowany (obowiązuje rezerwacja!) – bilety w cenie 15 zł oraz 10 zł za okazaniem Karty Seniora.

Bilety do nabycia przed imprezą w sekretariacie ośrodka; obowiązuje telefoniczna rezerwacja miejsc: tel. 71 348 30 10.

Spotykamy się 4 stycznia o godzinie 18.00!

Ośrodek Działań Twórczych Światowid, ul. Stefanii Sempołowskiej 54a
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Warsztaty: Pierniki na Dzień Babci i Dziadka

Nie masz pomysłu na prezent dla Babci i Dziadka? Jesteśmy pewni, że będą zachwyceni ręcznie wykonanymi piernikami!

Organizatorzy zapraszają na warsztaty rękodzielnicze, podczas których uczestnicy poznają nie tylko historie piernika w naszym obszarze, ale również wykonają piernikowe serca dla Dziadków!

Uczestnicy warsztatów na wzór pradawnych piernikarzy wycisną piernik figuralny z formy, a następnie je udekorują. Będą na Was czekać ciasto piernikowe do piernika figuralnego oraz dwa przygotowane wcześniej do zdobienia serca, trochę gotowych ozdób, worki cukiernicze z kolorowymi lukrami i przemiła piernikarka.

W trakcie warsztatów uczestnicy dowiedzą się:

 • jak powstał piernik,
 • dlaczego piernik jest „pierny”,
 • kto w dawnych czasach mógł zostać piernikarzem,
 • kim jest snycerz,
 • dlaczego piernik w dawnych czasach był sprzedawany w aptekach
 • oraz wiele innych piernikowych ciekawostek.

Warsztaty polecane dla dzieci od lat 6 lub z udziałem opiekuna. Bilety do zakupienia w naszym sklepie internetowym pod adresem.

Piernikarnia Wrocławska, pl. Kurzy Targ 5
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Interaktywne pokazy szalonego naukowca

W Podziemiach Placu Solnego nie znajduje się tylko wystawa filmowa. W głębi znajduje się również Laboratorium Szalonego Naukowca!

Co dwie godziny, Naukowiec pokaże odwiedzającym muzeum fascynujące i interaktywne show zjawisk chemiczno-fizycznych. Pokaz eksperymentów chemicznych to kilkadziesiąt minut show, podczas którego wszyscy ciekawscy odkryją m.in.: smak azotowych i dymiących chrupek, czy ciekły azot naprawdę jest taki niebezpieczny. Uczestnicy stworzą własną chmurę, a z niej suchy deszcz.

W części naukowej MovieGate uczestnicy odkryją również inne tajemnice: znikającej ręki, tajemniczy stolik, dla którego już niejeden stracił głowę, studnia bez dna, która wciąga nawet tych najodważniejszych, hologram krasnoludka – niektórzy uważają, że to duch, jednak najlepiej sprawdzić samemu, magię kuli plazmowej.

Udział w pokazie jest biletowany – dodatkowo 10 zł 

MovieGate – Galeria Sztuki Filmowej Wrocław, Plac Solny 
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Zakopower – Kolędowo – koncert

W tegorocznym wieczorze kolędowym chętni będą mogli pośpiewać z zespołem Zakopower. Będą dwa różne, przeplatające się koncerty. W programie – tradycyjne polskie kolędy, podhalańskie pastorałki – nie tylko w klasycznych wykonaniach! Utwory góralskie, w akustycznym wykonaniu zostaną wymieszane w nowocześniejszych aranżacjach.

Bilety:

 • I strefa – 130 zł
 • II strefa – 120 zł
 • III strefa – 99 zł.

Widzimy się 5 stycznia o godzinie 19.00.

Impart, ul. Mazowiecka 17 
Więcej informacji 

 

fot. Strefa Kultury Wrocław

Spacer: Mroczny Wrocław – nowa edycja!

Wrocław o zmierzchu zmienia swoje oblicze. Piękne zabytki i malownicze uliczki zmieniają się nie do poznania po zachodzie słońca. Turyści i mieszkańcy są przerażeni. Nadchodzi Mrok.

W oddali słychać tajemnicze uderzenia o bruk, zewsząd rozlega się stłumiony krzyk. Może to jednak krótkie jęki i wołanie o pomoc?

Jeśli brakuje ci w życiu strachu, pragniesz poczuć dreszczyk emocji – koniecznie wybierz się na spacer po mrocznym Wrocławiu.

Ten spacer to świetna okazja do tego, aby zrzucił ciepłe kapcie i wyłączyć restauracje. W nowej wersji uczestnicy poznają kolejne miejsca masakrycznych morderstw, usłyszą życiorysy osób spod ciemnej gwiazdy i nietypowych stróżów prawa. Podczas wycieczki będziemy poruszać się po tych obszarach Starego Miasta, które w przeszłości cieszyły się raczej kiepską reputacją. Wąskie ciemne zaułki, zapuszczone podwórka, ale i miejsca, które za dnia przyciągały, a nocą pokazywały prawdziwe oblicze.

Zapisy:

Udział w wycieczce możliwy jest wyłącznie po wcześniejszym zapisaniu się przez stronę internetową hello-poland.pl

Brak możliwości zapłaty gotówką na miejscu.

Cena: 35 zł/os.

Wycieczka wyłącznie dla osób dorosłych – zawiera treści nieodpowiednie dla dzieci.

Ruszamy ze Wzgórza Partyzantów – 5 stycznia o godzinie 17.00 

Wstęp bezpłatny.

Firlej – Ośrodek Działań Artystycznych, ul. Grabiszyńska 56 
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Koci sen – zajęcia dla dzieci

W ten weekend rusza kolejne spotkanie z cyklu „Muzealne poruszenie”. Warsztaty plastyczno-ruchowe odbędą się zarówno dla dzieci w wieku 6-12 lat oraz dla rodziców z dziećmi do 3 lat.

O czym może śnić kolorowy kot z obrazu Strażnicy Grupy Luxus? O kolorowym mleku, kolorowych myszkach, a może o kolorowym kłębku wełny? Wśród obrazów eksponowanych na wystawie „Grupa Krakowska 1932–1937” uczestnicy warsztatu będą szukać odpowiednich barw dla kota (jasnych, ciemnych, zimnych, ciepłych…). Zwieńczeniem spotkania będzie wspólne malowanie kocich snów.

Wstęp z biletem za 3 zł, obowiązują zapisy na tydzień przed wydarzeniem: tel. 71 712 71 81 lub edukacja.pawilon@mnwr.pl.

Pawilon Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej, ul. Wystawowa 1 
Więcej informacji 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułOtwarcie cyklostrady wzdłuż ul. Grabiszyńskiej i inwestycje rowerowe na 2019 r.
Następny artykułNowa linia autobusowa i zmiany w komunikacji miejskiej oraz utrudnienia
Odkryj Wrocław na nowo