Nowa linia autobusowa i zmiany w komunikacji miejskiej oraz utrudnienia

0
fot. MPK Wrocław/ facebook

W grudniu rozpoczął się remont linii kolejowej 292 na odcinku Wrocław Sołtysowice – Jelcz Laskowice, która – oprócz linii 115 i 118 – zapewniała mieszkańcom połączenia z centrum Wrocławia. W związku z tym Wydział Transportu przedstawił Radzie Osiedla Strachocin-Swojczyce-Wojnów rozwiązania mające na celu poprawę obsługi komunikacyjnej Osiedla Swojczyce i Olimpia Port. Wydział Transportu wspólnie z Radą Osiedla zadecydował o uruchomieniu dodatkowej linii 715 (tzw. linii szczytowej). Nowe połączenie zacznie funkcjonować  7 stycznia 2019 roku, co wynika ze świąteczno-noworocznego harmonogramu komunikacji zbiorowej oraz uzyskania, wynikającego z ustawy, niezbędnego zezwolenia na realizację przewozów.

Autobusy linii 715 będą kursowały w godzinach szczytowych (6:00-9:00 i 14:30-18:00) w dni robocze z częstotliwością co 15 minut na trasie Rondo Reagana – Skłodowskiej-Curie – most Zwierzyniecki – Mickiewicza – pętla Sępolno – mosty Chrobrego – Swojczycka – Swojczycka (rondo).

Mieszkańcy podróżujący z Osiedla Swojczyce (rondo przy skrzyżowaniu ulicy Swojczyckiej i Miłoszyckiej) do centrum miasta będą mogli skorzystać (w obu kierunkach) w szczytach komunikacyjnych z 2 linii autobusowych – 115 i 715. Te będą kursowały średnio co 7,5 minuty.


Orszak Trzech Króli 

6 stycznia 2019 r. ulicami miasta przejdzie Orszak Trzech Króli.

W związku ze zgłoszonym zgromadzeniem publicznym w godzinach od 11.00 do 14.00 na trasie przemarszu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu. 
Trasa przemarszu: rozpoczęcie pl. Katedralny – ul. Katedralna – most Tumski – ul. św. Jadwigi – Pl. Nowy Targ – Pl. Dominikański – ul. Oławska – okrążenie Rynku – zakończenie zgromadzenia.

Przewidywana liczba uczestników: 5000 – 10000 osób.

Organizatorem zgromadzenia jest Fundacja Edukacyjna „Nurt”.

Ferie zimowe 

Podczas ferii zimowych od 28 stycznia 2019 roku do 10 lutego 2019 roku komunikacja miejska będzie kursowała wg. codziennych (roboczych) rozkładów jazdy.

Zawieszone zostaną jedynie kursy szkolne do Iwin realizowane przez autobusy linii 133.
Natomiast autobusy linii 920 i 923 będą kursowały wg. rozkładów jazdy obowiązujących w dni robocze w ferie.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław na weekend: 10 najciekawszych wydarzeń [4-6 stycznia 2019]
Następny artykułWrocławski Budżet Obywatelski – nowe zasady [WAŻNE]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.