Wrocław na weekend: 6 najciekawszych wydarzeń[21-23 grudnia 2018]

0
fot. KOD Fly With Me

Ostatni weekend we Wrocławiu przed świętami z pewnością będzie pełny przygotowań do Wigilii. Warto jednak zrobić sobie chwilę wolnego i wyjść na miasto. Przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych atrakcji, w których koniecznie trzeba wziąć udział!

Książkowy prezent Last Minute

Jeśli nadal nie masz pomysłu na prezent dla książkoholika – koniecznie wybierz się do Drukarni Fundacji Klubu Innowatora. Organizatorzy zapraszają do drukarni typograficznej, w której drukuje się starą techniką z ruchomych czcionek.

Można tu kupić książki, które zostały wydane przez selfpublisherów. Dzięki nim będzie można kupić około 60 tytułów. A nie znajdziemy ich w żadnej księgarni! To świetny sposób na oryginalny prezent.

Oprócz tego można będzie zamówić ekskluzywne wizytówki dla bliskiej osoby albo samodzielnie wykonać kartkę świąteczną.

Kiedy? W sobotę, 22 grudnia, w godzinach 12.00 – 18.00.

Wstęp bezpłatny.

Drukarnia, ul. Otwarta 12
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Kolędy u źródła – ludowe kolędy i pastorałki na jazzowo

W ten weekend w Vertigo będzie można posłuchać świątecznych pieśni prosto ze źródła! Jazzowe wykonanie kolęd i pastorałek z pewnością was zachwyci oraz przypomni prawdziwy klimat Bożego Narodzenia.

Artyści przybliżą polską ludową kulturę muzyczną. Przedstawią zarówno te mało, jak i te dobrze znane kolędy i pastorałki w jazzowych aranżacjach.

Wystąpią: 
Wokaliści: Katarzyna Berger, Marta Mackiewicz, Barbara Piotrowska, Jędrzej Skiba, Natalia Szczypuła;
Muzycy: fortepian – Filip Miguła, kontrabas – Bartek Chojnacki, perkusja – Dawid Opaliński.
Kiedy? W piątek, 21 grudnia, o godzinie 20.00.
Wstęp płatny – bilet w cenie od 30 zł.
Vertigo Jazz Club & Restaurant, ul. Oławska 13
Więcej informacji 
fot. mat. prasowe

Gwiazdkowe Retro Party

Lata trzydzieste XX wieku to narodziny swinga, stylu, w którym jazz osiągnął swoje największe komercyjne sukcesy. Amerykańskie swingowe przeboje oraz muzyczne zimowe tematy wypełnią program gwiazdkowego retro spotkania, na które warto włożyć polskie kreacje z mocnym akcentem bieli.

Stery konsoli trzyma jak zawsze DJ Viola. Retro party sprawdza się nie tylko jako spotkanie w grupie przyjaciół, bo single też świetnie się tu bawią!

Kiedy? W piątek, 21 grudnia, o godzinie 18.00.

Wstęp biletowany – bilety w cenie 15 zł i 10 zł za okazaniem Karty Seniora. Bilety do nabycia przed imprezą w sekretariacie ośrodka; obowiązuje telefoniczna miejsc: tel. 71 348 30 10.

Ośrodek Działań Twórczych Światowid, ul. Stefanii Sempołowskiej 54A
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Grudniowe szaleństwo 2 + 1 w Loopy’s

Do 31 grudnia w Loopy’s World kupując bilety dla trójki dzieci – za jedno nie płacisz. Promocja oczywiście dotyczy również maluchów, które nie są ze sobą spokrewnione. Dzięki temu można odwiedzić Loopy’s z dobrymi przyjaciółmi.

Wspólna zabawa to świetny sposób do zacieśniania więzi oraz spalenia świątecznych kalorii.

Wstęp biletowany – bilety od 36 zł.
Loopy’s World. Rodzinne centrum rozrywki, ul. Czekoladowa 20
Więcej informacji 
fot. mat. prasowe

Wystawa: Wrocławski Nowy Targ – rytm rozwoju średniowiecznego miasta

Podczas wystawy zostaną wystawione zabytki będą świadectwem codziennego życia mieszkańców średniowiecznego Wrocławia. Pojawi się m.in. moda, biżuteria, sprzętu użytku codziennego, wyposażenie siedzib mieszkalnych. Oprócz tego będzie można poznać formy rozrywki oraz poznać zwyczaje religijne.

Podczas badań na Nowym Targu znaleziono również liczne ślady aktywności kupieckiej – monety, odważniki, wagi oraz pojemniki na monety.

Okazało się również, że w średniowieczu z placu wyruszało mnóstwo pielgrzymek. Świadczy o tym liczba odkrytych dewocjonaliów oraz znaków pielgrzymich.

Plac Nowy Targ to miejsce w średniowiecznym Wrocławiu tętniące życiem. Jedna z centralnych części miasta, gdzie krzyżowały się szlaki komunikacyjne pomiędzy Zachodem a Europą Środkową, oraz pośrednio Północną i Wschodnią.

Wstęp biletowany – bilety w cenie 10 i 15 zł.

Arsenał Miejski: Muzeum Militariów i Muzeum Archeologiczne, Sukiennice 14/15
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Kiermasz Świąteczny w Sky Tower

Świąteczny Kiermasz w Sky Tower to idealna okazja do kupienia oryginalnych rękodzieł, ozdób świątecznych i tradycyjnych polskich przysmaków. Oprócz tego do zdobycia będą unikatowe płyty winylowe.

W ofercie wystawców znajdziemy: drewniane zabawki dla dzieci, ręcznie wykonaną biżuterię, ozdoby świąteczne, artykuły tekstylne, obrusy, serwetki, ręcznie malowane bombki i wiele innych. Nie zabraknie też tradycyjnych przysmaków kulinarnych, takich jak: tradycyjne wypieki, chleby, drożdżówki, przetwory, wędliny, oscypki, czy naturalna turecka chałwa.

Kiedy? Do niedzieli 22 grudnia. 

Wstęp bezpłatny

Sky Tower, ul. Powstańców Śląskich 95

fot. mat. prasowe

 

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułCztery razy Nowy Rok i kultowa grupa z USA – znamy szczegóły wrocławskiego Sylwestra
Następny artykułPark Staszica – miejsce aktywnego wypoczynku [HISTORIA]
Odkryj Wrocław na nowo