fot. Wrocławski Teatr Lalek

Podczas weekendu we Wrocławiu dużo się dzieje i czasami trudno zdecydować się na jedną, konkretną formę rozrywki. Dlatego też przygotowaliśmy zestawienie jedenastu różnych atrakcji i wydarzeń, które mogą zainteresować każdego – począwszy od miłośników teatru, wielbicieli motoryzacji, a na spektaklach dla dzieci kończąc. 

Spektakl Shirley Valentine – propozycja dla miłośników teatru

Shirley Valentine to przedstawienie z dowcipem, ukazujące kobiecą siłę i namiętność. Grane jest od bardzo wielu lat na całym świecie. W Polsce grała ją Krystyna Janda, natomiast w samym Wrocławiu – Renata Jasińska. Jest lubiany nawet przez mężczyzn. Ale o czym jest spektakl? O kobiecie, Shirley, która kiedyś miała wielkie marzenia, a dzisiaj musi zmierzyć się ze swoimi lękami i samą sobą.

Samo przedstawienie pozwala zrozumieć widzom, że to wcale nie pieniądze i pogoń za sukcesem sprawiają, że życie jest lepsze. Tylko miłość.

Bilety w cenie 40 zł (normalny) i 30 zł (ulgowy)

Teatr Arka, ul. Mennicza 2
Więcej informacji 

fot. Teatr Arka
fot. Teatr Arka

Wrocławski Festiwal Edukacji – propozycja dla uczniów i ich nauczycieli

Wydarzenie będzie trwało od 25 do 26 marca na Stadionie Wrocław. Organizatorzy zapraszają wszystkich, przede wszystkim uczniów z rodzicami i nauczycieli, do udziału w targach.

Gośćmi specjalnymi będą: Adam Drzewicki (twórca kanału na YouTube Matura to Bzdura.TV) oraz Radosław Kotarski (twórca kanału Polimaty na YouTube oraz programu TVP 2 Podróże z historią).

Na Festiwalu będzie można poznać oferty wrocławskich i dolnośląskich szkół, uczelni, wydawnictw i innych instytucji związanych ze szkolnictwem. Targi mają również na celu pomocy młodym dorosłym wybranie ich ścieżki kariery, która będzie pasowała do ich zdolności, warunków i marzeń.

Wstęp wolny

Stadion Wrocław, al. Śląska 1
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Czarodziejski flet – propozycja dla najmłodszych

To spektakl skierowany do dzieci, stworzony na podstawie opery Mozarta. Opowiada o magicznej sile muzyki. Aktorzy z Wrocławskiego Teatru Lalek wystawią przedstawienie w oryginalnej interpretacji, a muzyka zabrzmi w aranżacjach Vratislava Šramka.

Spektakl w Teatrze Lalek nie jest jednak operą, a muzycznym przedstawieniem – lekkim, zabawnym z odniesieniami do współczesności. Markek Zákostelecký będzie grał na instrumentach, które znają najmłodsi – dzwonkach, kontrabasie, butelkach z wodą oraz perkusji.

Magiczny flet to doskonała okazja do zapoznania dzieci z muzyką klasyczną w zabawny i barwny sposób.

Wstęp biletowany

Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4
Więcej informacji 

fot. Wrocławski Teatr Lalek
fot. Wrocławski Teatr Lalek

Wielkie Polowanie na Jajka w GOjump – propozycja dla aktywnych

Polowanie na czekoladowe jajka będzie trwało w dniach 24 marca – 2 kwietnia. Każdy z małych uczestników będzie mógł poczuć się jak detektyw, ponieważ zajączek co godzinę będzie dokładał jajka, a także pozostawiał wskazówki jak do nich dotrzeć. Najbardziej wytrwali będą mogli liczyć na nagrody. Pierwsi uczestniczy będą mieli okazję wziąć udział w różnych konkursach.

Jajka będą znajdowały się w 10 różnych strefach – na arenie trampolin, w basenie z gąbkami, a także na nowo otwartej Strefie przygody.

Bilety w cenie wstępu do GOjump.

GOjump Park Trampolin Wrocław, ul. Jana Długosza 59/75
Więcej informacji

fot. GoJump Wrocław
fot. GoJump Wrocław

LEGOLAND – propozycja dla rodzin

W ten weekend w Centrum Handlowym Korona we Wrocławiu będzie można wejść na bezpłatną imprezę z parkiem rozrywki LEGOLAND Billund. To idealna propozycja dla rodzin z dziećmi,uwielbiających zabawę z kultowymi klockami.

Dzieci będą mogły pojeździć elektrycznymi samochodami marki LEGO, powalczyć w strefie multimedialnej podczas gry w interaktywne gry, budować z klocków, podziwiać wielkie budowle zbudowane przez innych, a także pozwolić namalować na swojej twarzy wszystko, czego zapragnął.

Godziny wstępu:

sobota 9.00 – 21.00
niedzielna 10.00 – 20.00

Wstęp bezpłatny

Centrum Handlowe Korona, ul. Bolesława Krzywoustego 126

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

 

V Brochowski Pochód Powitania Wiosny – propozycja dla aktywnych rodzin

Już w sobotę rusza V Brochowskie Powitanie Wiosny. Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców Brochowa (jak i całego Wrocławia) na wspólne przywitanie wiosny wśród świetnej zabawy.

Pochód rozpocznie się o godzinie 12.00 na brochowskim Dworcu PKP, a później skieruje się w stronę ulicy Semaforowej i Centralnej, a zakończy w Parku Brochowskim.

Uczestników przywita Orkiestra Hanys Band oraz Harcerze z Zuchami z Harcerskiego Ośrodka Wodnego Rancho.

Udział bezpłatny

Dworzec Kolejowy Wrocław Brochów, ul. Ignacego Mościckiego 36
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

 

Muzeum Motoryzacji Zamek Topacz – propozycja dla miłośników starych samochodów

W ten weekend w Zamku Topacz będzie miało otwarcie sezonu wiosennego. Odwiedzający będą mogli za okazaniem biletu przejechać się żółtym, wybudzonym ze snu zimowego, zaporożcem. Oprócz tego co godzinę będzie można zwiedzić muzeum z przewodnikiem.

Bilety również mają wyjątkową cenę! W weekend wszystkie bilety ulgowe będą kosztowały tylko 8 złotych.

Godziny otwarcia: 10.00 – 17.00

Wstęp biletowany

Muzeum Motoryzacji Zamek Topacz, ul. Główna 12, 55-040 Ślęza

fot. pexels
fot. pexels

XIV Wrocławski Dzień Grania w RPG – propozycja dla graczy

Rusza święto gier fabularnych, a z racji tego organizatorzy zapraszają w sobotę na udział w graniu w PRG (role-playing games).

Jest to doskonała okazja do tego, aby uczcić koniec zimy i powitać wiosnę. Wydarzenie odbędzie się w salach udostępnianych przez firmę Intive (drugie piętro budynku, wejście C).

Ale czym właściwie jest Wrocławski Dzień Grania w RPG? To czas, kiedy fani gier fabularnych mogą się spotkać i zmierzyć między sobą podczas konkretnych sesji. Pierwsza tura będzie trwała od 10.30 do 14.30, druga zaś od 15.30 do 19.30. Organizatorzy proszą jednak o wcześniejsze zapisy, ponieważ wydarzenie cieszy się ogromną popularnością, a liczba miejsc w każdej turze jest ograniczona.

Wstęp bezpłatny

Intive, ul. Prosta 36

fot. pexels
fot. pexels

Zwiedzanie Mauzoleum Piastów Śląskich – propozycja dla miłośników historii

Klasztor Sióstr Urszulanek wrocławianom kojarzy się głównie ze szkołą. Mało kto wie, że w środku znajdują się również dwa kościoły (pw. św. Klary i św. Jadwigi) oraz Mauzoleum Piastów Śląskich.

W środku zobaczyć przede wszystkim płyty nagrobne Henryka III Białego, Henryka V Grubego i Henryka VI Dobrego, jak i również księżną Annę. W Mauzoleum znajduje się także urna z sercem ostatniej kobiety z rodu Piastów – księżniczki Karoliny.

Zwiedzanie odbędzie się w ramach cyklu „Zwiedzamy za dychę”. Zatem wstęp do Mauzoleum i oprowadzenie będzie kosztował 10 zł za osobę.

Zwiedzanie potrwa godzinę, niestety  liczba miejsc jest ograniczona. Do dzisiaj, tj. 23.03, należy przesłać na adres e-mail [email protected] z tytułem „Mauzoleum Piastów” informację o chęci wzięcia udziału w zwiedzaniu. Natomiast w sobotę informację o wolnych miejscach będą dostępne pod numerem telefonu  609020106 (można wysłać SMS-a).

Spacer rozpocznie się o 10.55 na placu Nankiera 16 (Liceum Ogólnokształcące Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej).

Wstęp biletowany

Klasztor Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej, pl. Nankiera 16

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Impronoc Wiosenna – propozycja dla lubiących nowe doświadczenia

Czym jest impronoc? To wydarzenia, gdzie aktorzy będą mogli stworzyć niezapomniane, niepowtarzalne przedstawienie, improwizując je. Bez reżysera, scenariusza i przypisanych ról.

Gościem specjalnym będzie grupa Paleťáci z Czech, którzy przygotowali dla widzów trzygodzinne przedstawienie.

W programie między innymi Czeskie gry, gdzie powstaną krótkie, improwizowane skecze. Aktorzy wykorzystają barierę językową oraz różnice kulturowe, aby stworzyć coś na wzór czeskiego filmu. Inną atrakcją będzie No Exit, gdzie to publiczność wybierze miejsce, z którego bohaterowie nie będą mogli się wydostać. Będzie także miejsce na Impro Musical, podczas którego aktorzy w całości stworzą improwizację śpiewaną.

Bilety w cenie 10 zł

Klub Proza, przejście Garncarskie 2

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

 

Turniej Szermierczy – propozycja dla miłośników walk

Od czwartku, 22 marca, trwa Międzynarodowy Turniej Szermierczy Dzieci Challenge Wratislavia. Jest to największy turniej dla dzieci do 15 roku życia.

Zawodniczy będą walczy trzema rodzajami broni (szpadzie, florecie, szabli) w określonych kategoriach wiekowych. Uczestnicy będą mieli okazję do zmierzenia się z innymi, a jednocześnie dzięki cudownym przeżyciom sportowym, nawiązać międzynarodowe przyjaźnie.

W tym roku wystartuje ponad 2700 zawodników pochodzących z 30 państw świata (między innym z Białorusi, Czech, Danii, Irlandii, Węgier).

Wstęp wolny

Hala Orbita, ul. Wejherowska 34
Więcej informacji

Wasze komentarze

Komentarze