Wrocław: W autobusach i tramwajach nazwy przystanków zapowiedzą dzieci [POSŁUCHAJ]

0

Dzieci mają głos – wrocławskie przedszkolaki czytają nazwy przystanków w autobusach i tramwajach. Dokąd i którędy jadą pasażerowie MPK Wrocław – o tym przez najbliższe dni informować będą kilkulatkowie.

Z okazji Dnia Dziecka kilkunastoosobowa reprezentacja przedszkola Logicus przy Raciborskiej nagrała specjalne zapowiedzi przystanków.

45 nazw przystanków wypowiedzianych z wrodzonym wdziękiem i dużą dozą aktorskiego talentu –  od środy aż do piątku pasażerowie MPK Wrocław usłyszą efekty pracy trzynaściorga dzieciaków.

Dzień Dziecka to wyjątkowe święto, czas dobrych życzeń i prezentów. Można dostać maskotki czy słodycze, mają one jednak wymiar krótkotrwały. Zaproponowaliśmy więc grupie dzieciaków pamiątkę, która zostanie z nimi na dłużej – możliwość nagrania w jednym ze studiów radiowych – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. – To dla dzieciaków duże przeżycie, które, mamy nadzieję, da też sporo pozytywnych emocji naszym pasażerom.

Nagrania dzieci objęły kilkadziesiąt lokalizacji bardzo charakterystycznych dla stolicy Dolnego Śląska. W zestawie zapowiedzi pojawiły się chociażby Dworzec Główny, Opera, Galeria Dominikańska, Arkady Capitol czy Ogród Botaniczny. Charakterystyczne place, na przykład Jana Pawła II, Orląt Lwowskich oraz Grunwaldzki. Również ważne ulice – między innymi Pomorska, Świdnicka czy Oławska. A wszystko to przeczytane z wielką dozą pasji i sporą dawką aktorskich i lektorskich umiejętności.

To dla dzieciaków było wielkie wydarzenie, emocjonujący debiut przed mikrofonem. Dużo potem mówiły o samym mieście i jego ulicach, więc śmiało można powiedzieć, że wspólna akcja z MPK Wrocław, to także znakomita promocja miasta – mówi Beata Rączka, dyrektorka przedszkola Logicus we Wrocławiu.

Zamierzenie akcji jest takie, żeby pasażerowie wrocławskiego MPK, przy wtórze dziecięcych zapowiedzi, mogli na nowo odkryć Wrocław. Bo w Dzień Dziecka ma on brzmieć lepiej i mieć w sobie dużo radosnych akcentów.

mat. MPK Wrocław

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułReprezentacja Polski przyleciała do Wrocławia. Gdzie nocują? Mecz Polska – Walia już w środę
Następny artykułWyjątkowe pomysły na prezent dla świadków. Bestsellery 2022
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.