Wrocław: Tratwa dla Ukrainy! Przez 3 tygodnie pomoc uzyskało tu już 42 tys. osób z Ukrainy

0
fot. Chrubasik

We Wrocławiu akcje pomocy dla osób z Ukrainy wciąż trwają. Jednym z największych punktów wsparcia uchodźców jest Czasoprzestrzeń w Zajezdni Dąbie. Od 3 tygodni kilkadziesiąt tysięcy potrzebujących skorzystało już z pomocy oferowanej przez mieszkańców, wolontariuszy, organizacje pozarządowe i miasto Wrocław.

Akcja koordynowana jest przez Stowarzyszenie Tratwa. To wspaniały przykład doskonałej organizacji pracy setek rąk wolontariuszy.

,,Akcja „Tratwa dla Ukrainy” trwa już 3 tygodnie! W tym czasie 42 000 uchodźców skorzystało z naszej pomocy.” – mówią przedstawiciele Czasoprzestrzeni.

Przyjęto już 275 ton darów, a wydano 208 ton. Pracę wspiera międzynarodowa ekipa 800 wolontariuszy, m.in. grupa holenderskich pracowników restauracji, którzy w ubiegłym tygodniu nakarmili 4 000 potrzebujących osób.

O innych akcjach pomocy w mieście przeczytasz tutaj: 
Wrocław: Niezbędnik Pomocowy dla Ukrainy [CO, GDZIE, JAK]

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułTrendy kulinarne 2022: Comfort Food – popraw nastrój jedzeniem!
Następny artykułWrocław: Wiosenna edycja Targów Dobry Design już niebawem!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.