Wrocław: Szpital im. Marciniaka otrzymał prestiżową międzynarodową nagrodę za leczenie udarów

0
fot. fb/ Szpital im. Marciniaka

Oddział Neurologii z Pododdziałem Udarowym, przy współpracy z SOR-em i Działem Radiologii w Szpitalu im. Marciniaka we Wrocławiu – a szczególnie z Pracownią Neuroradiologii Zabiegowej – uzyskały w pierwszym kwartale 2022 roku międzynarodową nagrodę ESO Angels – status platynowy. 

W tym samym okresie nagrodzono 8 szpitali w Polsce, a jedynie 3 z nich zdobyły status platynowy. ESO Angels to międzynarodowa inicjatywa, która ma za zadanie optymalizowanie parametrów pozwalających na jak najszybsze udzielenie pomocy pacjentom w ostrej fazie udaru. Oddział Neurologii bierze udział w przedsięwzięciu od kilku lat.

Ewa Horoch, lekarz kierujący Oddziałem Neurologii z Pododdziałem Udarowym w szpitalu im. Marciniaka: – Nasz ośrodek na bieżąco sprawozdaje parametry i standardy leczenia udarów. Na tej podstawie międzynarodowa komisja przyznała nam najwyższy – czyli platynowy status. Jesteśmy z tego powodu bardzo dumni, bo to potwierdzenie, że leczymy skutecznie i na wysokim poziomie.

Inicjatywa ESO Angels monitoruje m.in. czas, który upływa od przyjazdu pacjenta do szpitala – do momentu udzielenia mu skutecznej pomocy. Leczenie pacjenta w ostrej fazie udaru wymaga współpracy lekarzy różnych specjalności – neurologów, lekarzy SOR-u, neuroradiologów, radiologów.

Arkadiusz Broka, z-ca lekarza kierującego Oddziałem Neurologii z Pododdziałem Udarowym: – Mamy nadzieję, że dalsza poprawa współpracy między oddziałami, a tym samym jeszcze lepsza opieka nad pacjentem z udarem, przyczyni się także do uzyskania przez szpital finansowania leczenia wewnątrznaczyniowego udarów mózgu w ramach programu pilotażowego NFZ – dodaje neurolog. – Staramy się o to od kilku lat.

Wszystkim specjalistom i całemu personelowi Oddziału Neurologii z Pododdziałem Udarowym, Działu Radiologii, Pracowni Neuroradiologii Zabiegowej, a także SOR-u – gratulujemy prestiżowej nagrody.

Więcej o inicjatywie ESO Angels:
https://pl.angels-initiative.com/angels-awards/winners

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: Do 2027 mają powstać trasy tramwajowe na Jagodno, Maślice, Swojczyce, Klecinę i do szpitala przy Borowskiej
Następny artykułGdzie we Wrocławiu zrobić badania profilaktyczne?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.