Gdzie we Wrocławiu zrobić badania profilaktyczne?

0

Mieszkasz we Wrocławiu lub okolicach i szukasz w swoim mieście laboratorium diagnostycznego, w którym zrobisz podstawowe badania profilaktyczne? Możesz odwiedzić jeden  z 18 Punktów Pobrań ALAB laboratoria we Wrocławiu i zostawić próbkę materiału do badania. Dowiedz się, jak możesz zadbać o swoje zdrowie w ALAB laboratoria.

Jakie badania profilaktyczne wykonasz w Punktach Pobrań ALAB laboratoria we Wrocławiu?

ALAB laboratoria oferuje pakiety badań o szerokim zakresie, odpowiednie dla osób w każdym wieku – pamiętaj o tym, że o profilaktyce warto myśleć w każdym wieku, ponieważ cukrzyca, choroby serca czy choroby nowotworowe nie dotyczą, wbrew powszechnej opinii, wyłącznie osób starszych.

W Punktach Pobrań ALAB laboratoria możesz wykonać takie badania profilaktyczne, jak m.in.:

 • badanie ogólne moczu;
 • morfologia krwi, OB.;
 • oznaczenie poziomu glukozy we krwi;
 • lipidogram;
 • krew utajona w kale;
 • oznaczenie poziomu PSA wolnego i całkowitego (dla mężczyzn).

Te badania profilaktyczne pomogą Twojemu lekarzowi prowadzącemu wstępnie ocenić Twój stan zdrowia, a w przypadku nieprawidłowych wyników, zalecić np. zmianę diety i stylu życia lub skierować na specjalistyczną diagnostykę. Pamiętaj o tym, że choroby mogą rozwijać się podstępnie, nie dając żadnych objawów nawet przez kilka lat. Dlatego badania profilaktyczne powinny znaleźć się w corocznym kalendarzu każdej osoby dorosłej.

Diagnostyka w ALAB laboratoria we Wrocławiu

W przypadku występujących dolegliwości lekarz może skierować Cię na specjalistyczne badania diagnostyczne. Te również możesz wykonać w Punktach Pobrań ALAB – laboratorium we Wrocławiu oferuje badania m.in.:

 • w kierunku insulinoodporności i cukrzycy;
 • przeznaczone dla osób uprawiających sport;
 • gospodarki hormonalnej;
 • związane z dietą i sposobem żywienia;
 • w kierunku chorób przenoszonych przez kleszcze.

Badania w ALAB laboratoria

ALAB laboratoria to grupa, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom współczesnych Pacjentów, maksymalnie upraszczając cały proces wykonywania badań. Na badania w ALAB laboratoria zapiszesz się przez Internet. Wystarczy, że wybierzesz interesujący Cię pakiet badań, wskażesz Punkt Pobrań ALAB, w którym oddasz próbkę materiału, a następnie opłacisz badanie – zrobisz to także przez internet.

Co więcej, wyniki badań wykonywanych w ALAB laboratoria również możesz odebrać online.

Gdzie znajdziesz Punkty Pobrań ALAB laboratoria we Wrocławiu?

W samym Wrocławiu znajduje się aż 18 Punktów Pobrań ALAB laboratoria. Rozlokowane są w dogodnych lokalizacjach na terenie całego miasta, dlatego każda osoba, która chce zrobić badania profilaktyczne lub poddać się diagnostyce, bez problemu znajdzie Punkt Pobrań, do którego dostanie się wygodnie i szybko. Pełna lista Punktów z dokładnymi adresami jest dostępne na stronie ALAB laboratoria.

Punkty Pobrań ALAB laboratoria znajdują się także w wielu innych miejscowościach w pobliżu Wrocławia oraz na terenie całego województwa dolnośląskiego.

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: Szpital im. Marciniaka otrzymał prestiżową międzynarodową nagrodę za leczenie udarów
Następny artykułNowa kawiarnia Green Caffè Nero w samym sercu Wrocławia
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.