Wrocław świętuje Światowy Dzień Życzliwości [PROGRAM]

0

W tym roku już po raz szesnasty Wrocław świętuje Światowy Dzień Życzliwości. Tegoroczne obchody odbędą się pod hasłem: „Uśmiech, podaj dalej”.

Podobnie jak poprzedni rok 2021 upływa pod znakiem pandemii i ograniczeń z tym związanych, takich jak noszenie maseczek, izolacja, ograniczenie kontaktów towarzyskich, praca zdalna. Przestrzeganie zaleceń epidemiologicznych w oczywisty sposób utrudnia kontakty międzyludzkie – maseczki zasłaniają uśmiech, utrzymywanie dystansu nie ułatwia wymiany pozdrowień, życzliwych gestów i rozmów z sąsiadami czy osobami spotkanymi w sklepie, u lekarza, w tramwaju.

Tymczasem badania dowodzą, że nawet niewielki uśmiech może zmienić wiele. Co więcej uśmiech wpływa pozytywnie nie tylko na osobę, do której jest kierowany, ale także na osobę uśmiechającą się.

Uśmiechanie się przynosi wiele korzyści zdrowotnych, a jedną z nich jest zwiększenie odporności, co jest nie do przecenienia w tych trudnych czasach.

Wydarzenia Dnia Życzliwości 2021 we Wrocławiu

18 listopada 2021

godzina 14.30

 • Zajęcia z psychologiem w formie online organizowane przez Wrocławskie Centrum Seniora.
 • Temat zajęć: „Życzliwość – co może nam dać, jak ją w sobie rozwijać?”.
 • Dostęp do zajęć

19 listopada 2021

 • Otwarcie „Życzliwej wystawy” podsumowującej piętnaście lat historii Dnia Życzliwości we Wrocławiu. Przy ulicy Oławskiej zaprezentowane zostaną m.in. plakaty, pocztówki, gadżety i zdjęcia.

21 listopada 2021

godzina 10.00–12.00

 • Animacje dla seniorów pod hasłem „Uśmiech nie zna wieku” prowadzone przez fundację Czerwone Noski w DPS przy ul. Mącznej (impreza zamknięta).

godzina 10.00–18.00

 • „Życzliwe animacje” w aquaparku. W cenie biletu wstępu na basen życzliwe zajęcia i uśmiechnięte zabawy dla najmłodszych.

godzina 11.00

 • „Życzliwa gra miejska” – start: Rynek, przy krasnalu Życzliwku, meta: punkt w Magnolia Park, obowiązują zapisy (e-mail: zapisy@exploring.pl, w grze mogą wziąć udział drużyny (do 5 osób); w wypadku drużyn zgłoszenie musi zawierać dane wszystkich uczestników: imię i nazwisko, telefon kontaktowy, datę urodzenia i miejsce zamieszkania).

godzina 12.00

Muzeum Miejskie Wrocławia – warsztaty dla dzieci

 • „Pradziejowe emotikonki” w Arsenale Miejskim przy ul. Cieszyńskiego 9; wiek uczestników 6–10 lat, czas trwania ok. 60 min, liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy (tel. 71 347 16 96 w. 332, e-mail: dweiss@mmw.pl – gwarancją rezerwacji jest otrzymanie potwierdzenia zwrotnego). Uwaga, każdemu dziecku powinien towarzyszyć opiekun!
 • „Tajemnice wrocławskiego Ratusza” w Starym Ratuszu; wiek uczestników 6–15 lat, czas trwania ok. 60 min, liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy (tel. 71 347 16 90 w. 27, e-mail: ahaglauer@mmw.pl – gwarancją rezerwacji jest otrzymanie potwierdzenia zwrotnego).

godzina 12.00

 • „Bajkowy spacer z krasnalem Życzliwkiem” – start: Krasnal Info, Sukiennice 12, liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy (SMS pod numer 722223232). Każdy uczestnik otrzyma Odznakę Poszukiwacza Krasnali!

godzina 15.00-17.00

 • Dzień Życzliwości z Andrzejem Tylkowskim – spotkanie z twórcą graficznej oprawy Dnia Życzliwości, projektantem życzliwych plakatów, pocztówek, kalendarzy. Wydarzenie odbędzie się w Odra Centrum, w planach m.in. lekcja rysunku oraz wspólne tworzenie oficjalnej pocztówki Odra Centrum.

godzina 17.00

„Życzliwość, współczucie, empatia – emocje, postawy, zachowania” – spotkanie w Klubie Proza z psycholog dr Julią E. Wahl, liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy (e-mail: sekretariat@literatura.wroclaw.pl, w temacie prosimy wpisać: „Życzliwość”).

Uwaga, wszystkie wydarzenia odbywają się zgodnie z obowiązującymi zaleceniami epidemiologicznymi.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułW Orange Flex rodzina może więcej
Następny artykułOd 1 grudnia bramki na A4 bez szlabanów. Musisz mieć elektroniczny bilet e-TOLL! [WAŻNE]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.