Wrocław: Specjalistyczny sprzęt do badania noworodków trafił do Szpitala na Koszarowej

0

Specjalistyczny aparat USG do badania noworodków i dzieci starszych trafił do Szpitala im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu.

Wrocław wspiera szpitale w walce z COVID19, ale także w kompleksowej opiece nad matką i dzieckiem. Realizuje zadania, których celem jest poprawa jakości opieki okołoporodowej, wczesne wykrywanie zagrożeń zdrowotnych oraz zapobieganie chorobom.

 Dziś do dyspozycji lekarzy oddajemy super nowoczesny aparat USG do badania najmłodszych pacjentów– tych zupełnie małych- wymagających badania zaraz po przyjściu na świat i nieco starszych z oddziału intensywnej terapii. Nowoczesny sprzęt do obrazowania daje możliwość szybszej i skuteczniejszej terapii dzieci, często w krytycznym stanie – mówił Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia – Miasto Wrocław nie jest organem założycielskim, ani prowadzącym szpitali we Wrocławiu, ale to nie zwalnia nas z odpowiedzialności za zdrowie mieszkańców – dodał prezydent

W ubiegłym roku na wsparcie szpitali Wrocław przeznaczył ponad 6 mln 300 tys. zł.

Gorąco dziękujemy za pomoc i prosimy o jeszcze. Na pewno będziemy potrzebować nowoczesnej karetki neonatologicznej i tu także liczymy na pomoc miasta – apelował Janusz Jerzak, dyrektor Specjalistycznego Szpitala im .J.Gromkowskiego we Wrocławiu.

Aparat USG, który dziś został przekazany szpitalowi został zakupiony w ramach programu „Zdrowa Matka i Dziecko”, realizowanego przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych UMW. Sprzęt umożliwia szybką i dokładną diagnostykę dzieci, które trafiają na oddział neonatologii i intensywnej terapii.

Sprzęt, który otrzymaliśmy od miasta daje nam możliwość zdecydowanej poprawy jakości badań. Umożliwia diagnostykę noworodka, który waży mniej niż kilogram oraz nastolatków. Jest multifunkcyjny, umożliwia badania w szerokim zakresie – podkreślała Bożena Głowska, kierująca  Oddziałem Anestezjologii i Intensywnej Terapii Noworodków i Dzieci
– W oddziale neonatologicznym hospitalizowane są dzieci, chore noworodki nie tylko z Wrocławia, ale z całego Dolnego Śląska. Sprzęt pomoże nam w diagnostyce i skróci czas pobytu dziecka w oddziale– dodała dr Ma​rta Berghausen-Mazur, kierująca Oddziałem Neonatologicznym.

W 2021 roku Wydział Zdrowia UMW dofinansował dla szpitali sprzęt o wartości ok. 640 tys. zł.  

W programie Zdrowa Matka i Dziecko kupiliśmy w ubiegłym roku między innymi 4 zestawy KTG do monitorowania ciąży w ostatnim okresie, czyli tuż przed rozwiązaniem. Był to dar dla oddziału ginekologiczno-położniczego w Specjalistycznym Szpitalu im. A.Falkiewicza – mówiła Jadwiga Ardeli-Książek, zastępca dyrektora Wydziału Zdrowia UMW.

Wydział zdrowia sfinansował zakup:

  • centrali nadzoru pielęgniarskiego KTG wraz z 4 sztukami aparatów KTG  dla oddziału ginekologiczno-położniczego Szpitala Specjalistycznego im. A. Falkiewicza , koszt dofinansowania – 175 tys. zł.
  • Videodermatoskopu dla Szpitala Wojskowego, koszt dofinansowania  – 82,6 tys. zł
  • Videodermatoskopu  dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy Kamieńskiego, koszt 80 tys. zł.

Program Zdrowa Matka Dziecko jest realizowany w szerokim zakresie. To nie tylko finansowe wsparcie dla szpitali na zakup sprzętu, ale także między innymi program edukacji przedporodowej, realizowany we Wrocławskich Szkołach Rodzenia.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: Darmowe karnety narciarskie do Zieleńca we Wrocław Fashion Outlet. Jak je otrzymać?
Następny artykułBrighton – polscy piłkarze idą na podbój Premier League
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.