Wrocław: Ruszają zapisy na 9. Nocny Wrocław Półmaraton!

0

Kultowa impreza biegowa powraca na ulice Wrocławia. Nocny półmaraton odbędzie się 17 czerwca 2023 roku, a zapisy na wydarzenie wystartują zgodnie
z dotychczasową tradycją, czyli w noc sylwestrową.

Nocny Wrocław Półmaraton to flagowa impreza biegowa w stolicy Dolnego Śląska. Zawody odbywają się co roku już od 9 lat i niezmiennie organizuje je Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław. Wyjątkiem był rok 2020 i 2021, kiedy pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany organizatorów i popularna “połówka” nie mogła wystartować. Poprzednią edycję po raz pierwszy w historii wygrał Polak. Patryk Kozłowski przebiegł półmaratoński dystans w czasie 01:05:11.

Nocny Wrocław Półmaraton to wyjątkowe wydarzenie w skali całej Europy. Zawodnicy startują pomiędzy 21:00 a 22:00 i po zmroku przemierzają ulice miasta stu mostów. Trasa mieni się od iluminacji i wyjątkowych opraw, przygotowanych specjalnie na potrzeby wydarzenia. Wspaniałego anturażu dodają kibice zgromadzeni na trasie biegu i na Stadionie Olimpijskim, gdzie znajduje się start i meta imprezy.

Medal

Trofeum za pokonanie półmaratońskiego dystansu po ulicach Wrocławia przybierze w przyszłym roku kształt dziewiątki. Na pierwszej stronie medalu będziemy mogli zobaczyć łuk Stadionu Olimpijskiego i charakterystyczną wieżę zegarową znajdującą się na jego terenie. Warto zwrócić uwagę na godzinę widniejącą na tarczy zegara – wskazuje 22:00, czyli porę startu przyszłorocznego biegu.

Nad wieżą rozpościera się ogromny, srebrzysty księżyc, a po prawej stronie możemy dostrzec wygrawerowaną nazwę wydarzenia, która widnieje również na rewersie medalu. Tworzy ją kompozycja różnej wielkości napisów. Poniżej znajdzie się miejsce na dokonanie dedykowanego graweru, co będzie możliwe na terenie imprezy po ukończeniu biegu.

Oficjalna koszulka imprezy

Prawdziwa gwiazda czerwcowej nocy – koszulka 9. Nocnego Wrocław Półmaratonu. Wersja damska i męska będzie różnić się od siebie nie tylko krojem, ale także centralnym elementem graficznym.

Czy można sobie wyobrazić lepszy anturaż biegowy, niż piękny Wrocław nocą? To właśnie nocna oprawa i  najważniejsze budowle stolicy Dolnego Śląska znajdą się na froncie koszulki półmaratonu.  W jej centralnej części zaświeci księżyc w pełni, na którego
tle – w zależności od męskiej lub damskiej wersji, umieszczona została biegaczka lub biegacz. Powyżej możemy znaleźć logotyp imprezy.

Z drugiej strony koszulki widnieje motyw z numerem “dziewięć”. W liczbie dumnie prezentuje się księżyc, a po jej lewej stronie – podobnie jak z przodu, widnieje panorama nocnego Wrocławia. Całość otaczają gwiazdy i niebieska poświata oddzielająca elementy motywu od czarnego koloru koszulki. Pod kołnierzem widoczne jest logo organizatora imprezy, Młodzieżowego Centrum Sportu Wrocław, a poniżej, w prawym rogu nazwa wydarzenia w identyfikacji znanej z plakatu Nocnego Półmaratonu.

Ręcznik 9. Nocnego Wrocław Półmaratonu

Elementem jednego z wariantów pakietu startowego jest m.in. szybkoschnący, duży ręcznik wrocławskiego półmaratonu. Gadżet będzie wykonany z miękkiej mikrofibry, dzięki czemu może wchłonąć aż 3 razy więcej wody, niż klasyczny ręcznik. Z przodu widoczny będzie motyw plakatu imprezy, na którym można dostrzec ogromny księżyc z biegaczem, nocną panoramę miasta i nazwę wydarzenia.

Rozmiar ręcznika to 75×150 cm. Z drugiej strony znajdzie się mapa trasy 9. Nocnego Wrocław Półmaratonu, która pozostaje jeszcze tajemnicą.

Zapisz się na półmaraton!

Zapisy na Nocny Wrocław Półmaraton rozpoczynają się zawsze w sylwestrową noc, minutę po północy. Ceny pakietów różnią się w zależności od ich zawartości czy liczby zapisanych zawodników.

Pakiet podstawowy – 100 zł (do 2 tys. uczestników), 150 zł (od 2 do 6 tys.) i 180 zł (od 6 do 8 tys.)

Pakiet z koszulką – 150 zł (do 2 tys. uczestników), 200 zł (od 2 do 6 tys.) i 230 zł (od 6 do 8 tys.)

Pakiet z koszulką i dużym ręcznikiem – 200 zł (do 2 tys. uczestników), 250 zł (od 2 do 6 tys.) i 280 zł (od 6 do 8 tys.)

Zawodnicy z rocznika 1963 i starsi, za pakiet podstawowy zapłacą symboliczną złotówkę. Rejestracji na bieg można dokonać pod tym linkiem: wroc.city/ZapisyNWP2023. Wydarzenie odbędzie się 17 czerwca 2023 roku i będzie mu towarzyszyć szereg wydarzeń rodzinnych i rozrywkowych. Kolejne informacje dotyczące wrocławskiego półmaratonu będzie można znaleźć na stronie organizatora: www.pol.wroclawmaraton.pl i w jego mediach społecznościowych: www.facebook.com/nocnywroclawpolmaraton.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł6 rzeczy, które możesz zrobić przed Nowym Rokiem we Wrocławiu!
Następny artykuł15 nowych miast w Polsce, wśród nich Miękinia obok Wrocławia
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.