Wrocław: Restauracje i kawiarnie przyjazne zwierzętom [8 polecanych miejsc]

0

Wyjście do restauracji czy na kawę nie musi oznaczać, że pies zostanie w domu. Wciąż rośnie liczba lokali, które otworzyły swoje drzwi przed czworonożnymi przyjaciółmi swoich klientów. Jednak do takiego wspólnego wyjścia trzeba się przygotować, a przede wszystkim sprawdzić, czy w wybranym przez nas lokalu nasz pupil będzie mile widziany. Wybraliśmy dla Was 8 lubianych wrocławskich, do których będziecie mogli wybrać się z psem. UWAGA: wiemy, że takich miejsc jest znacznie więcej, więc mamy nadzieję, że pomożecie nam uzupełnić listę w komentarzach. 

Pies w restauracji – nie można, a może po prostu nie wypada?

Chodzeniem z psem do restauracji nie jest zbyt popularne w Polsce. Wielu wręcz uważa, że poza wyznaczonymi ogródkami, jest to zabronione. Otóż nic bardziej mylnego! W Polsce nie ma żadnej regulacji prawnej zakazującej przychodzenia do lokali gastronomicznych z psami. Decyzję o tym, czy czworonogi są mile widziane, podejmuje właściciel lokalu i tę decyzję, my psiarze, musimy po prostu uszanować. Oczywiście zawsze potrzebny jest też rozsądek. Jeśli mamy szczeniaka, który dopiero uczy się załatwiania swoich potrzeb w wyznaczonych do tego miejsca, to wspólna wizyta w restauracji (nawet tej pets friendly) nie jest dobrym pomysłem.

Rozważając zabranie psa do takiego miejsca, miejmy na uwadze komfort pozostałych klientów lokalu, ale także i naszego pupila. Być może w głośnym i zatłoczonym miejscu nie będzie się on czuł dobrze, a przecież wspólne wyjście ma być przyjemnością dla Was obojga. 

Najlepsze lokale, do których wejdziecie z psem:

Bułka z Masłem

Spacer i śniadanie w Bułce z Masłem także z czworonożnym przyjacielem. Wy się najecie do syta, a Wasz sierściuch będzie na pewno zadowolony z możliwości towarzyszenia Wam. 

Gdzie: ul. Włodkowica 8a, plac Solny 14, ul. Szajnochy 4

Etno Cafe Okrąglak

W tętniących życiem okolicach ulicy Świdnickiej także znajdzie się miejsce, dla tych którzy nie wyobrażają sobie życia bez swojego pupila. Pyszna kawa dla Was i miska wody dla psiaka.

Gdzie: ul. Świdnicka 42

FC Caffe

Spacer do Starego Miasta nie musi wiązać się z kawą na wynos. Do kawy polecamy ich przepyszne kanapki. 

Gdzie: ul. Kuźnicza 30

Folgujemy

A może by tak sobie we dwoje pofolgować? We dwoje z psem oczywiście! Dla Ciebie śniadanie, a dla pieska danie z Psiego Bufetu. Tak, Folgujemy uwzględnia psie potrzeby do tego stopnia, że posiłek dla psa został uwzględniony w menu lokalu. 

Gdzie: Kniaziewicza 16

Piec na Szewskiej

Piec na Szewskiej z radością powita Was i Waszego zwierzaka w swoich progach. Od teraz najlepsza pizza także w towarzystwie Waszego ukochanego sierściucha. 

Gdzie: Szewska 44

So! Coffee 

Kolejna świetna kawiarnia, w której Wasz pupil będzie mile widziany. Koniecznie sprawdźcie ich ofertę kaw chai. 

Gdzie: ul. Świdnicka 1

Hard Rock Cafe

Największe ryzyko wspólnej wizyty w Hard Rock Cafe? Zaśliniona podłoga. Od zapachu pysznych burgerów nawet Wam poleci ślinka. W Hard Rock na Waszych psich pupili, czeka menu od Psi Bufet.

Gdzie: Rynek 25

Yemsetu

Ramen w towarzystwie ukochanego psiaka – czemu nie? A będzie to możliwe w Yemsetu.

Gdzie: pl. Marszałka Piłsudskiego 5

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł5 pięknych miejsc na Dolnym Śląsku, do których dojedziesz pociągiem z Wrocławia
Następny artykułDolny Śląsk — najlepsze miejsca na jesienny wypad z przyjaciółką (na podstawie Booking.com)
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.