Święta Wielkanocne na Dolnym Śląsku zwykle obfitują w różnorodność pogody, a tegoroczna prognoza na obszarze Wrocławia nie jest wyjątkiem. Jakie niespodzianki meteorologiczne czekają na mieszkańców i odwiedzających w tym roku?

Sobota, 30 marca

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków, sobota (30 marca) nie będzie wyjątkowo gorąca, jednak ciepło będzie nam towarzyszyć. Maksymalnie temperatura wzrośnie do 19-22°C, co sprawi, że spacerując po wrocławskich ulicach będzie wygodnie. Niemniej jednak, wieczorem temperatury spadną nawet do 10°C, a niebo zostanie pokryte sporadycznymi chmurami. Nie oznacza to jednak, że warto zapomnieć o cieplejszych ubraniach na wieczorne spacery czy spotkania z rodziną.

Niedziela, 31 marca

Na szczęście, Wielkanocne świętowanie będzie miało miejsce w nieco bardziej przyjemnych warunkach. Niedziela (31 marca) przyniesie umiarkowane zachmurzenie, przy temperaturach wahających się od 8°C do 22°C. To oznacza, że na poranne nabożeństwo możemy się ubrać nieco cieplej, jednak podczas południowego pikniku czy spaceru możemy już śmiało sięgnąć po lekkie ubrania. Wiatr, choć słaby, może okazać się lekko porywisty, głównie południowo-wschodni, co warto mieć na uwadze planując spacery po parkach czy rejonach nadodrzańskich.

Dla tych, którzy planują wyprawy w górskie tereny Sudetów, prognoza również jest obiecująca, zwłaszcza dla tych, którzy cenią sobie łagodniejsze temperatury. W szczytowych partiach Sudetów temperatura będzie się wahać od 10°C do 14°C, a wiatr, choć również słaby, może okazać się porywisty, głównie południowy i południowo-wschodni.

Poniedziałek, 1 kwietnia

Po świątecznych uroczystościach, Lany Poniedziałek przyniesie kontynuację ciepłej pogody, z temperaturami sięgającymi nawet 22°C. To idealna okazja na spacer lub rodzinny piknik w parku, korzystając z ostatnich dni świątecznego odpoczynku.

Podsumowując, tegoroczna Wielkanoc w Wrocławiu przynosi mieszankę ciepła i chmur, idealną dla tych, którzy cenią sobie zarówno spokój i uroczystości świąteczne, jak i aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Nie zapominajmy jednak o lekkim okryciu na chłodniejsze wieczory oraz o zachowaniu ostrożności w przypadku lekkiego, ale porywistego wiatru.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułGdzie na śniadane we Wrocławiu? Odkryj nowe smaki na Breakfast Weeku!
Następny artykułWyciek danych z Dolnośląskiego Centrum Ginekologicznego (DCG). Co można zrobić?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.