Wrocław: Półkolonie zimowe 2022. Gdzie są jeszcze wolne miejsca?

0

Już niebawem ruszają ferie zimowe. Na Dolnym Śląsku w tym roku przypadają na okres 31 stycznia – 13 lutego 2022. Wielu rodziców już teraz poszukuje ciekawych ofert półkolonii zimowych dla swoich dzieci. Gdzie są jeszcze wolne miejsca?

Zebraliśmy kilka propozycji ofert półkolonii zimowych we Wrocławiu. Artystyczne, sportowe, czy edukacyjne? Jest w czym wybierać.

O kilku ofertach pisaliśmy już tutaj: kliknij

Ferie we Wrocławiu? W Krzywym Kominie będzie kreatywnie!

Od 31 stycznia do 11 lutego na Dolnym Śląsku trwają ferie zimowe. W tym czasie wielu wrocławian tradycyjnie szuka zimowego klimatu w górach i na stokach narciarskich. Jednak zimowa frajda czeka na najmłodszych również w mieście! Centrum Rozwoju Zawodowego Krzywy Komin zaprasza dzieci w wieku od 6 do 13 lat na cykl kreatywnych warsztatów. Wśród zimowych propozycji: ozdabianie ceramiki, ebru – sztuka malowania na wodzie,  shibori – farbowanie tkanin,  warsztaty rzemieślnicze i kosmetyczne wiele, wile innych.

Kreatywne Ferie w CRZ Krzywy Komin składają się z pięciodniowych cykli warsztatów pod okiem profesjonalnych artystów i doświadczonych animatorów. Powstały z myślą o rozwijaniu dziecięcej twórczości poprzez zabawę, ruch i wszystkie zmysły. Uczestnicy bawią się, uczą i tworzą. W tym roku czekają nas trzy propozycje tematyczne:

Kreatywni podróżnicy to opcja na ferie pełne przygód! Naszą podróż zaczniemy w Bolesławcu, w którym  zmalujemy oryginalny zestaw śniadaniowy. Odwiedzimy Paryż – światową stolicę mody i zamienimy się w prawdziwych projektantów. W Turcji poznamy magiczną sztukę malowania na wodzie – ebru. W Japonii nauczymy się artystycznej formay składania papieru – origami. A na zakończenie dzieci stworzymy weneckie maski w spektakularnym stylu!

Ciao! Zimowa kosmetyczka to zabawa inspirowana przyrodą i zimowymi aromatami. Naturalne składniki i proste, dostosowane do wieku dzieci receptury, pozwolą wyczarować glicerynowe mydełka, pachnidełka, cytrusowe kulki do kapieli czy naturalny krem na mroźne dni.

Podczas zimowych warsztatów Zrób to sam! dzieci odkryją, że rzemiosło to kraina pełna niezwykłych historii i inspiracji!  W myśl EKO i DIY uczestnicy wykonają wiele oryginalnych przedmiotów. Dzieci dowiedzą się, czym jest proces twórczy, zdobędą nowe umiejętności manualne oraz rozwiną wyobraźnię.

Zimowa przygoda czeka!

TURNUS I : 31.01-04.02.2022
KREATYWNI PODRÓŻNICY

TURNUS II: 07.02-11.02.2022
CIAO! ZIMOWA KOSMETYCZKA
ZRÓB TO SAM! – WARSZTATY DIY

Miejsce: CRZ Krzywy Komin, ul.Dubois 33-35a Wrocław
Zapisy: rekrutacja2.krzywykomin@gmail.com

Więcej informacji na stronie: tutaj

Wspinaczkowe ferie na Zerwie

Ferie zimowe to znakomita okazja, aby rozbudzić w dziecku nową sportową pasję lub  kontynuować wcześniej odkryte zainteresowania. Wspinanie łączy w sobie dwie zasadnicze w przypadku dziecka cechy – sprzyja prawidłowemu  rozwojowi psychofizycznemu, a jednocześnie dostarcza mnóstwa radości i zabawy.

Starannie opracowany program umożliwia oswojenie się z wysokością i zapoznanie z poszczególnymi technikami wspinaczkowymi, naukę asekuracji, wiązania węzłów, komend oraz szeregu innych umiejętności. Wykwalifikowani instruktorzy dbają o to, aby zajęcia były urozmaicone i dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci.

Scenariusz  na każdy dzień ferii gwarantuje uczestnikom ciekawie i pożytecznie spędzony czas, a zajęcia  o charakterze sportowym są okazją do wyładowania energii i przeżywania prawdziwej frajdy.

PROGRAM: 

 • wspinaczka – nauka wiązania węzłów, podstawy techniki wspinaczkowej, doskonalenie umie jętności, zabawy oraz zawody wspinaczkowe;
 • warsztaty przeprowadzone przez behawiorystkę zwierzęcą, która opowie, jak należy  zachowywać się w obecności psów i jak się nimi opiekować – gościem specjalnym będzie Pies; warsztaty muzyczne;
 • warsztaty plastyczno-artystyczne: modelowanie balonów, szycie, nakręcenie filmu, sesja  zdjęciowa, zabawa z dużymi bańkami mydlanymi;
 • zajęcia ogólnorozwojowe, podstawy akrobatyki, gry terenowe;

WYJŚCIA

 • Hydropolis
 • warsztaty w muzeach (Muzeum Narodowe/ Muzeum Architektury/ Muzeum Pana Tadeusza)/ ASP/
 • Kolejkowo/ Lodowisko

ZAPISY: 

 • KONTAKT@ZERWA.PL, 602 301 233

TERMINY: 

 • 31.01 – 4.02.2022
 •  7 – 11.02.2022

Liczba miejsc ograniczona (max 16 osób w grupie)! Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 6 – 12 lat.

Cena:

 • 165 ZŁ/DZIEŃ
 • 10% zniżki przy wykupieniu całego tygodnia czyli 740 zł

Cena obejmuje:

 • Realizację programu i opiekę w trakcie trwania zajęć
 • Wyżywienie (drugie śniadanie, jednodaniowy obiad oraz podwieczorek. Poza tym owoce oraz napoje)
 • Ubezpieczenie
 • Niezbędny sprzęt

Ferie w Światowidzie: 24. Artystyczne Warsztaty Wokalne

Twórcze spotkania z artystami piosenki mają w Światowidzie już ponad dwudziestoletnią tradycję! Najbliższa ich edycja odbędzie się w pierwszym tygodniu dolnośląskich ferii zimowych od 31 stycznia do 4 lutego 2022. Do udziału w warsztatach zapraszamy utalentowaną wokalnie młodzież w wieku 13+

Warsztaty, to pięciodniowa intensywna praca nad dykcją, emisją głosu, technikami oddechowymi oraz interpretacją wybranego repertuaru, jak i przygotowanie wspólnego koncertu, na którym zaprezentują się wszyscy uczestnicy.

 • Zajęcia poprowadzi: Monika Wiśniowska-Basel
 • Zgłoszenia przyjmujemy do 24 stycznia 2022 – wyłącznie online  -> Formularz
 • wyniki kwalifikacji  do 26 stycznia 2022r. (drogą elektroniczną bądź telefonicznie); decyduje kolejność zgłoszeń
 • opłata: 400,00 zł (słownie: czterysta złotych 00/100) prosimy o przelew na konto PKO Bank Polski S.A. 12 1020 5226 0000 6402 0416 0578 z dopiskiem „Warsztaty Wokalne + imię i nazwisko Uczestnika” w terminie do 28 stycznia 2022r.

Opłata akredytacyjna obejmuje: udział w Warsztatach, jedno podwójne zaproszenie na koncert finałowy, obiady, w ciągu zajęć napoje z małym poczęstunkiem.

Każdy z uczestników powinien mieć przygotowane 2 utwory, nad którymi zamierza pracować podczas warsztatów.

Ferie z fotografią dla młodzieży

Podczas nadchodzących ferii zimowych na uczniów czeka ciekawa propozycja warsztatów fotograficznych prowadzona przez znaną szkołę kursfoto.pl. Zajęcia w plenerze i studio nastawione są na pobudzenie kreatywności u młodych ludzi.

Przez 5 dni od godz. 9.00 do 15.00 kursanci poznają nie tylko podstawy fotografii, zagłębią się bowiem także w tajniki fotografii reklamowej, reportażowej oraz makrofotografii. Dużym walorem warsztatów jest praktyczny charakter zajęć. W połowie kursu odbywa się niespodzianka organizatorów – fotograficzna gra uliczna.

Program i zapisy można znaleźć na stronie.

VIVE LA FRANCE! / Francuskie ferie zimowe w CK Agora

Centrum Kultury Agora zaprasza dzieci w wieku 7-10 lat na wyjątkową podróż do stolicy sztuki, mody, kankana i croissantów – Francji.

W ciągu pięciu dni poznamy największe dzieła z Luwru, zabytki takie jak Katedra Notre Dame czy Łuk Triumfalny, zakradniemy się do kuchni paryskiej restauracji, skosztujemy pysznych serów, bagietek, stworzymy własną wersję Mona Lizy, wcielimy się w role projektantów najpopularniejszych domów mody, zbudujemy własną Wieżę Eiffla, a przy okazji nauczymy się podstawowych zwrotów w języku francuskim.

Ferie w Agorze to nie tylko czas wyśmienitej zabawy, ale też okazja do zapoznania się z bogatym i różnorodnym zapleczem historycznym, społecznym i kulturowym Francji. Dzięki specjalnie przygotowanym prelekcjom, prezentacjom multimedialnym, warsztatom kulinarnym, plastycznym, muzycznym i ruchowym uczestnicy przyswoją dużą porcję wiedzy, bawiąc się przy tym znakomicie.

Voila!

 • termin: 07.02. – 11.02 / godz. 11.00 – 15.00
 • dla dzieci w wieku  7 – 10 lat
 • koszt: 250 zł /os./ 5 dni / w tym ciepły posiłek, wpłaty do 31.01
 • zapisy: nathalie.papric@ckagora.pl,
 • tel. 71/3251483 wew. 105

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Gdzie na ferie z Wrocławia?

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPILNE! Druga tarcza antyinflacyjna. Zerowy VAT na żywność, gaz i nawozy
Następny artykułUwaga! Krytyczna jakość powietrza we Wrocławiu [ZALECENIA]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.