Wrocław: Półkolonie jeździeckie na Partynicach

0

27 czerwca na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice rozpoczynają się półkolonie jeździeckie. Zaplanowano 9 tygodniowych turnusów dla dzieci w wieku 7-13 lat.

W programie zajęć dominują te związane z końmi, takie jak: przygotowywanie i pielęgnacja koni, siodłanie, codzienne jazdy konne, nauka mowy ciała koni oraz ćwiczenia z woltyżerki. Jednak to nie wszystko, zaplanowano również spotkania z hipoterapeutą, konnym behawiorystą, kurs pierwszej pomocy, naukę podstawowych zwrotów w języku migowym, a także uwielbiane przez dzieci hobby horse. 

Półkolonie jeździeckie na Partynicach to przede wszystkim czas spędzony wspólnie z końmi, wyjątkowa możliwość poznania tych zwierząt, rozpoczęcia przygody z nauką jazy konnej oraz doskonalenia już posiadanych umiejętności jeździeckich.

W trakcie półkolonii jeździeckich każdy z młodych adeptów jeździectwa znajdzie coś dla siebie. Będziemy doskonalić umiejętności jeździeckie podczas zajęć jazdy konnej. Nauczymy się podstawowych figur woltyżerskich – te ćwiczenia świetnie wpływają na koordynację ruchową i ogólną sprawność fizyczną. Podczas spotkania z hipoterapeutą dzieci dowiedzą się w jaki sposób konie pomagają ludziom w powrocie do zdrowia.

Poznamy życie koni, nauczymy się nimi opiekować, pielęgnować i siodłać. Podczas lekcji o koniu opowiemy Wam o wielu ciekawostkach na temat ras, budowy anatomicznej i ich zachowań. Dzięki prawidłowemu odczytywaniu mowy ciała koni, będziemy mogli się z nimi lepiej porozumiewać. Wszystkie te umiejętności będziemy praktykować podczas zajęć z ziemi z końmi. Czas z końmi wzbogacimy o bardzo ciekawe spotkania z Konną Strażą Miejską – mówi Agata Więckowiak, koordynator półkolonii na Partynicach.

Oczywiście nie zabraknie tego co dzieci lubią najbardziej, czyli zabawy i warsztatów manualnych, podczas których każde dziecko stworzy swojego hobby horse oraz będzie mogło spróbować sił w tej nowej, bijącej rekordy popularności dyscyplinie.

W programie półkolonii znalazły się również zajęcia z psami. Warsztaty poprowadzi behawiorysta zwierzęcy. Dzieci nauczą się rozpoznawać potrzeby i zachowania psów, rozumieć tzw. „psi język”.

Ponadto dzieci będą miały okazję nauczyć się podstaw języka migowego oraz poznać zasady udzielania pierwszej pomocy –  umiejętności, które w wielu sytuacjach życiowych mogą okazać się niezwykle cenne. Nie zabraknie też swobodnej, dziecięcej zabawy na placu zabaw Konikowo, a także w parku linowym.

Półkolonie jeździeckie na Partynicach
27czerwca – 26 sierpnia (dziewięć tygodniowych turnusów)
Zajęcia odbywają się codziennie w godzinach 8:00 – 16:00.
Organizatorzy zapewniają również posiłki: śniadania oraz obiady.

Koszt turnusu to 1300zł.
Zapisy – przez stronę torpartynice.pl

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNowoczesne urządzenia chłodnicze w gastronomii
Następny artykułTriathlon dla Januszy i Grażyn nad Zalewem Sulistrowickim
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.