Wrocław: Pałac Hatzfeldów sprzedany za blisko 40 mln zł. Powstanie tu 5-gwiazdkowy hotel

0

Deweloper Rafin złożył najlepszą ofertę w przetargu na kupno nieruchomości w centrum Wrocławia, na której znajdują się pozostałości po Pałacu Hatzfeldów. Nowy właściciel ma już plan na jego zagospodarowanie.

Chodzi o nieruchomość na działce o powierzchni 3 100 metrów kwadratowych, zlokalizowanej przy ulicy Wita Stwosza 32 i Krowiej 6 w ścisłym centrum Wrocławia. Komisja przetargowa wybrała ofertę Rafin sp. z.o.o w wysokości 37,9 mln zł. Cena wywoławcza wynosiła 37,8 mln zł.
Pałac Hatzfeldów został zaprojektowany przez sławnego architekta Carla Gottharda Langhansa. Obiekt nie przetrwał jednak II wojny światowej i podczas oblężenia miasta został poważnie uszkodzony. Obecnie z dawnego pałacu pozostał portyk balkonowy, westybul, fragmenty murów najniższej kondygnacji.
Rafin ma już gotową koncepcję architektoniczną, która zakłada rekonstrukcję Pałacu Hatzfeldów. W obiekcie ma funkcjonować 5-gwiazdkowy hotelu międzynarodowej sieci. Prace budowlane mają rozpocząć się w ciągu dwóch lat i zakończyć zabudowę w ciągu 4 lat od daty nabycia.
Pałac Hatzfeldów podlega ochronie konserwatorskiej.

Źródło: Urbanity.pl

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł„To was ku*** spale”. MPK Wrocław publikuje szokujące wiadomości i nawołuje do życzliwości
Następny artykułDolnośląskie atrakcje na EXPO 2021. Co będzie prezentowane?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.