Wrocław: Nowe kierownictwo wrocławskiego ZOO. To oni zastąpią Radosława Ratajszczaka

0

Od dzisiaj kierowanie wrocławskim zoo przejmują : dotychczasowa wiceprezes, Joanna Kasprzak oraz dyrektor ds. hodowlanych, Mirosław Piasecki. Po 15 latach pracy ze stanowiskiem pożegnał się Radosław Ratajszczak.

W marcu były prezes ZOO obejmie stanowisko dyrektora Programu Ochrony Naczelnych w parku Cuc Phuong w Wietnamie.

Joanna Kasprzak oraz Mirosław Piasecki podzielą między siebie obowiązki, jakie pełnił prezes Radosław Ratajszczak. Kasprzak zasiądzie w fotelu Prezesa zoo, ale zajmować się będzie finansami i organizacją ogrodu jako atrakcji turystycznej oraz projektami inwestycyjnymi. Kwestie hodowlane pozostaną w rękach eksperta – Mirosława Piaseckiego.

Wrocławskie zoo już od lat znajduje się na dobrej drodze i nie zamierzamy zmieniać tego kursu. Siłą ogrodu jest wykwalifikowany i zaangażowany zespół, który znam i na który mogę liczyć – mówi Joanna Kasprzak, nowa Prezes Zoo Wrocław. – Nasz ogród jest na europejskim poziomie, ale nie zatrzymujemy się. Właśnie kończymy drugi etap remontu ptaszarni i zabieramy się za rewitalizację tej części zoo. Budujemy także pawilon dla dzioborożców i szykujemy nowe gabinety weterynaryjne.

Radosław Ratajszczak został prezesem wrocławskiego zoo w 2007 r. Uczynił go jednym z najpiękniejszych i najatrakcyjniejszych ogrodów zoologicznych w Europie. Jest też pomysłodawcą powołanej Fundacji Zoo Wrocław DODO, wspierającej ochronę ginących gatunków na świecie.

Dzisiaj wrocławskie zoo to jedna z najchętniej odwiedzanych atrakcji nie tylko w kraju, ale i w Europie. Rocznie wrocławski ogród odwiedza ponad 1,6 mln gości.

Zoo Wrocław dba obecnie o ok. 10 tysięcy zwierząt (nie licząc bezkręgowców), przedstawicieli ponad 1100 gatunków, a jego ekspozycja w ciągu ostatnich 15 lat powiększyła się ponad dwukrotnie. To plasuje wrocławskie zoo w europejskiej czołówce pod względem liczby gatunków. W latach 2007 – 2022 przeprowadzono ponad 170 inwestycji.

Wrocławskie zoo to nie tylko miejsce spotkań ze zwierzętami z całego świata. Najważniejszą misją zoo jest przede wszystkim ratowanie i hodowla gatunków, które w naturze zagrożone są wyginięciem.

Dr inż. Mirosław Piasecki (ur. w 1957 r.) we wrocławskim zoo zatrudniony od marca 1984 r. Pierwsze kroki w Zoo Wrocław stawiał jeszcze jako student zootechniki Akademii Rolniczej we Wrocławiu. W 2011 r. awansował na stanowisko dyrektora ds. hodowlanych. Zarządzany przez niego zespół tworzy najliczniejsza, bo blisko 100-osobowa grupa pracowników zoo.

Joanna Kasprzak (ur. w 1976 r.) z wrocławskim zoo związana jest od początku 2008 r. W 2019 r. została powołana w skład Zarządu Spółki ZOO Wrocław Sp. z o.o., najpierw jako Członek Zarządu, a następnie jako Wiceprezes Zarządu, dyr. Finansowy. Od ubiegłego roku jest też Członkiem Rady Nadzorczej Fundacji ZOO Wrocław „DODO”.

mat. ZOO Wrocław

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: Od 1 marca rusza obowiązkowa deratyzacja
Następny artykułPolicjanci z Wrocławia pomogli czwórce rodzeństwa z Ukrainy, które przyjechało same do Polski
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.