Wrocław na weekend: 7 najciekawszych wydarzeń [24-26 maja 2019]

0

Po kilku deszczowych dniach zapowiada się naprawdę fajny weekend! Mnóstwo wydarzeń w plenerze, kilka spektakli i oczywiście warsztatów z okazji Dnia Mamy! Przygotowaliśmy zestawienie 7 atrakcji, w których koniecznie trzeba wziąć udział!

Piernikowe Love – warsztaty z okazji Dnia Matki

Dzień Mamy w Piernikarni Wrocławskiej zapowiada się fenomenalnie – zwłaszcza, że świętujemy aż 2 dni! Zarówno w sobotę, jak i niedzielę, uczestnicy warsztatów będą mogli poznać historię piernika, a także wykonać piękne, piernikowe upominki dla bliskich.

Uczestnicy wzorem dawnych piekarzy wycisną piernik figuralny z drewnianej formy, a następnie będą mogli go ozdobić za pomocą lukru królewskiego.

W cenie biletu będzie czekało ciasto piernikowe oraz dwa wcześniej przygotowane do zdobienia kształty, trochę ozdób, worki cukiernicze z kolorowym lukrem i oczywiście przemiła piernikarka.

Wspólne pieczenie potrwa 1,5 godziny.

Udział jest płatny – koszt warsztatów to 35 zł/os, 60zł/2os, 75zł/3os i 100 zł/4os.

Zapisy na konkretny dzień 

Piernikarnia Wrocławska, pl. Kurzy Targ 5
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Dzień Dziecka na Stadionie Wrocław

Wszyscy wiemy, że Dzień Dziecka dopiero w przyszłym tygodniu, ale już w tę niedzielę w godzinach 10.00 – 16.00, zapraszamy najmłodszych wraz z opiekunami na zabawę pod hasłem „Bezpieczne wakacje”.

Pojawi się Straż Miejska, Straż Pożarna, Policja, Służba Więzienna, Służby Ratunkowe. Oprócz tego przeprowadzone zostaną warsztaty z pierwszej pomocy, z zachowania bezpieczeństwa na drogach, symulatory zdarzeń.

W ten weekend w ramach rozrywki dla rodzin organizatorzy przygotowali scenę z animacjami i konkursami, nowe miasteczko rekreacji Rekman. Oprócz tego liczne dmuchańce, miasteczko rodzinne, animacje od Areny Gigantów (płatne) i inne:

 • Strefa atrakcji z Aquaparkiem
 • eksperymenty i maskotka Hydropolis
 • mini świat Kolejkowa
 • gry z NC+
 • stoisko edukacyjno-ekologiczne z grami i zabawami od Ekolandii i Ekosystemu
 • przejażdżki i zdjęcia z kucykami – Stajnia pod Topolami
 • Pokaz i warsztaty z zumby z Adrianną Hordyj
 • gokarty z Torem Kartingowym Le Mans
 • stoisko fitness od Fun Fit II
 • symulatory, warsztaty z bezpieczeństwa na drodze od Play Max Events
 • fotobudka od Fotomobile
 • food trucki

Spotykamy się na Esplanadzie oraz terenach zielonych stadionu. 

Wejście będzie możliwe przez bramy przy ul. Lotniczej i Królewskiej 

Wstęp i parkingi – bezpłatne. 

Stadion Miejski Wrocław, al. Śląska 1
fot. mat. prasowe

MS Excel dla początkujących – szkolenie

Udział w szkoleniu mogą wziąć osoby, które chciałyby nauczyć się obsługi programu Excel i rozpocząć na nim pracę. Wbrew pozorom ten program przydaje się zarówno zawodowo, na uczelni oraz w codziennym życiu.

Podczas 4 godzin szkolenia w ten weekend, uczestnicy samodzielnie poznają program i będą mieli świetną okazję do tego, aby pogłębić swoją wiedzę na temat jego podstawowych i bardziej zaawansowanych funkcji.

Miła atmosfera, a także praktyczne zadania pozwolą szybko nabyć nową wiedzę. W programie: prezentacja wstążki (czyli wszystkich elementów nawigacyjnych), wprowadzenie, edytowanie oraz formatowanie danych.

Zaczynamy w sobotę o godzinie 12.00 

Udział płatny – koszt 120 zł

CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35a
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Las w słoiku – warsztaty

Las w słoiku to od dłuższego czasu jedna z najbardziej pożądanych dekoracji domowych. Faktycznie jest efektywna, a jej utrzymanie naprawdę proste. Jak jednak wykonać profesjonalny las w słoiku tak, aby rósł jak najdłużej?

Las w słoiku, zwany też florarium, to niezwykle efektowna, zielona alternatywa dla uprawiania roślin w doniczkach.

Podczas warsztatów w ten weekend uczestnicy poznają historią pierwszego lasu zamknięte w szkle. Następnie własnoręcznie stworzą unikatowy las w słoiku, który będzie mogli zabrać ze sobą.

W tę sobotę dwie grupy:

 • I grupa – godz. 12:00-14:00
 • II grupa – godz. 15:00-17:00

Udział płatny – cena biletu 90 zł.

CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35a
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Dni Przyrodników – Jarmark Pawłowicki

Dni Przyrodników – Jarmark Pawłowicki to coroczne święto Uniwersytetu Wrocławskiego. W tym roku zacznie się w sobotę w godzinach 10.00 – 17.00 w parku pałacowym na wrocławskich Pawłowicach.

Jak zawsze będzie tradycyjny kiermasz dobrej, zdrowej żywności. Oprócz tego pojawią się stoiska z kwiatami i krzewami. Będzie możliwość skorzystania z porad specjalistów oraz zobaczyć występy artystyczne.

Odważni spróbują międzynarodowej kuchni studentów z całego świata, zbudują domki dla pszczół. Oczywiście nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych – atrakcje „Myśl jak pszczoła”, wspinaczka na drzewa, liczne zabawy językowe oraz sportowe.

Wstęp jest bezpłatny (parkingi również).

Pałac w Pawłowicach, ul. Pawłowicka 87/89
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Tattoo Konwent na Stadionie Wrocław

We Wrocławiu Tattoo Konwent zawita po raz kolejny w ten weekend na Stadionie Wrocław. Ogólnopolski co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród wrocławian. Celem samego wydarzenia jest pokazanie alternatywnych form sztuki.

Tegoroczna edycja odbędzie się na Stadionie Wrocław!

Podczas festiwalu tatuować będzie ponad 300 tatuatorów, a ich prace będą mogły zostać wystawione w 11 kategoriach. Zagra legenda punk rocka – formacja Dezerter. Jako support wystąpi street punkowy Zbeer.

PROGRAM

Wstęp biletowany

Stadion Wrocław, al. Śląska 1
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Gastro Miasto – pl. Społeczny

Gastro Miasto wraca do Wrocławia już w ten weekend! Tym razem współpraca będzie z Impartem, a impreza zamiast w Browarze Mieszczańskim, zacznie się na Placu Społecznym.

Będzie oczywiście najlepszy streetfood, dobre piwo, muzyka i strefa relaksu.

Wstęp wolny!

Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułKlasyka na nowo. Nadchodzi 8. edycja Europejskiej Nocy Literatury we Wrocławiu!
Następny artykuł20 ciekawych rzeczy, które możesz zrobić za darmo we Wrocławiu
Odkryj Wrocław na nowo