Wrocław na weekend: 7 ciekawych wydarzeń [18-20.02.2022]

0
Dwarf on a lamp post on bridge in Wroclaw, Poland. Sunrise.

Ciężki tydzień dobiega końca i zbliża się wyczekiwany przez każdego weekend. To świetna okazja, aby spędzić go aktywnie, korzystając z atrakcji przygotowanych przez Wrocław. W naszym mieście wiele się dzieje, zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Może któreś z tych ciekawych wydarzeń Was zainspiruje do spędzenia miłego czasu z najbliższymi wam osobami.

Przygotowaliśmy dla mieszkańców i turystów siedem ciekawych wydarzeń na zbliżający się weekend [18-20.02.2022].

1. Jarmark staroci

Uwielbiasz przedmioty z duszą, ciekawą historią? Dla wszystkich fanów staroci w Centrum Handlowym Auchan Bielany będą rozstawione stoiska, na których będzie można znaleźć: płyty winylowe, porcelanę, posrebrzane naczynia lub zastawę stołową. Lokalni rzemieślnicy zaoferują także piękne ozdobne witraże oraz reprodukcje dawnych rycin i grafik. Na stoiskach pojawi się ręcznie wykonana biżuteria oraz ozdoby.

Całe wydarzenie będzie trwało od 17 – 19 lutego, od godziny 9:30-21:00.

Więcej informacji: tutaj

Wrocław na weekend.
Fot. CH Auchan Bielany

2. Czarownice

„Pewnego razu trzy kobiety spotkały się w pewnym miejscu i zaczęły mówić. Póki mówiły, istniały. Wiedziały, że gdy ich opowieść się skończy, skończą się też one”.

Spektakl opowiada o kobietach, które choć różnią się pod wieloma względami, to wspólnie pragną stoczyć walkę z przeciwnościami tego świata. Czy uda się im zjednoczyć i solidarnie stawić czoła wspólnym problemom? Przedstawienie podejmuje również wątek konfliktów i nienawiści, która występuje między kobietami.

Miejsce: Sala Formalna – Centrum na Przedmieściu

Więcej informacji: strona www organizatora

Weekend we Wrocławiu. Ciekawe wydarzenia
Fot. Teatr Układ Formalny

3. Vintage day w Barbarze

Klimatyczne, z ciekawą historią miejsce, a do tego wyjątkowe i nietuzinkowe ciuchy! Organizatorzy serdecznie zapraszają na Targi Mody Vintage w Barbarze, gdzie najlepsi wystawcy z Polski, pokażą Wam oryginalne dodatki i wiele kolorowych ciuchów – z dobrych i wytrwałych materiałów o fajnych fasonach.

Kiedy? W sobotę 19 lutego, od 12.00 do 17.00!

Miejsce: Świdnicka 8b (nowa odsłona kultowego miejsca przy Przejściu Świdnickim)

Więcej informacji: strona organizatora

Weekend we Wrocławiu. Ciekawe wydarzenia
fot. Shutterstock.com

4. Kolorowy karnawał dla dzieci

Magiczny Teatr Muzyczny – zaprasza najmłodszych uczestników kultury do „Rio”, gdzie zostanie wspólnymi siłami stworzony rajski ptak, a dzieci spróbują poskromić Koko – łobuza z ptasiej krainy. Znajdzie się również czas na zabawę, śpiewanie fajnych piosenek i pograć w gry, które rozwiną kreatywność i wyobraźnię.

Miejsce: ul. Ostrowskiego 13A

Czas trwania: 60 minut

Bilet: 35zł/os

Więcej informacji: strona www organizatora

Weekend we Wrocławiu. Ciekawe wydarzenia. Kocham Wrocław
Fot. Magiczny TEATR Muzyczny – TEATR MTM

5. Trouble in Paradise

Trouble in Paradise to niezwykła wystawa, która opowiada o życiu na wsi. O problemach, z jakimi zmagają się mieszkańcy podmiejskich osiedli i wsi. Autorzy wystawy poruszają kwestię tego, że wieś przestaje być oazą, do której można wyjechać z dużego miasta, a staje się przestrzenią magazynową, miejscem na obwodnice czy hale produkcyjne.

Celem wystawy jest odwrócenie perspektywy, „żeby pokazać wieś nie jako przestrzeń zamkniętą, podzieloną, ale jako przestrzeń idei — wspólnotowości, na której kształt ma wpływ każdy z mieszkańców” – Robert Witczak.
Wernisaż odbędzie się w piątek – 18 lutego o godz. 18:00. Sama wystawa będzie czynna do 8.05.2022. To idealne dla wszystkich, którzy lubią na weekend poobcować trochę ze sztuką.
Miejsce: Muzeum Architektury we Wrocławiu
Więcej informacji: strona www organizatora
Wystawa - Trouble in Paradise
Fot. Wystawa – Trouble in Paradise

6. Warsztaty renowacji mebli

To ciekawe wydarzenie, dla każdego, kto chciałby nauczyć się renowacji mebli. Poznacie metody naprawiania, wykańczania, uszlachetniania i odświeżania mebli. Program kursu jest dostosowany do uczestników nie posiadających doświadczenia w renowacji.

Szkolenie poprowadzi Viktor Jackiewicz (rzeźbiarz), który oprócz wiedzy czysto teoretycznej, nauczy Was w praktyce odnowić wybrany mebel. Za wzięcie udziału w kursie, każdy uczestnik otrzyma certyfikat.

Miejsce: CRZ Krzywy Komin

Termin:

19.02.2022, godz. 09.00-15.00

20.02.2022, godz. 09.00-15.00

Więcej informacji: strona www organizatora

Wrocław na weekend. Ciekawe wydarzenia
Fot. CRZ Krzywy Komin

7. Koncert Happysad w Starym Klasztorze

Happysad świętuje dwudziestolecie swojego istnienia. Wyruszają więc w trasę „wiosenną”, aby zagrać swoje najlepsze utwory i urozmaicić weekendowy czas. A na swoim koncie mają 8 płyt i każda z nich była wysoko nagradzana. Znane utwory: Zanim pójdę, Wrócimy tu jeszcze lub Taką wodą być.

Gościem zespołu będzie Zagi – wokalistka, instrumentalistka oraz autorka muzyki i tekstów. Ma na swoim koncie pięć albumów oraz trzy Złote Płyty. I weekend z pewnością będzie należał do udanych!

Miejsce: Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1

Termin: 19.02.2022 – godzina 19:00

Więcej informacji: strona www organizatora

Kocham Wrocław
Fot. Karol Kacperski

Czytaj także: Wrocławską pizzerię odwiedzają sowy!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: Nowy neon pojawił się na ul. Świdnickiej!
Następny artykułOkradali kontenery z odzieżą – zatrzymała ich policja!