Okradali kontenery z odzieżą – zatrzymała ich policja!

0

Wywiadowcy z wrocławskiej komendy miejskiej w trakcie patrolu jednej z miejscowości w powiecie zwrócili uwagę na podejrzanie zachowujących się mężczyzn, którzy zaglądali do kontenerów na odzież. Policjanci zareagowali natychmiast i już po chwili wiedzieli co było przyczyną takiego zachowania.

Trzej amatorzy cudzej własności chcieli przywłaszczyć sobie znajdujące się wewnątrz kontenera ubrania. Jakby tego było mało, jeden z nich chciał przekupić funkcjonariuszy w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Wszyscy trafili już do policyjnego aresztu.

Podczas patrolu ulic w miejscowości Siechnice uwagę funkcjonariuszy zwróciło trzech mężczyzn, którzy w podejrzany sposób zaglądali do wnętrza stojących tam kontenerów na odzież używaną dla osób potrzebujących.

Reakcja policjantów była natychmiastowa. Postanowili wylegitymować i porozmawiać z ciekawskimi. Szybko okazało się, że trzej mieszkańcy Brzegu nie chcieli podzielić się niepotrzebnymi ubraniami, a wręcz przeciwnie, postanowili okraść zawartość kontenerów.
Jeden z pojemników nosił wyraźne ślady siłowej próby dostania się do jego środka. Z kłódki, która zabezpieczała do niego dostęp został tylko skobel.

mat. policjawroclawska

Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani. W pewnym momencie najmłodszy z nich, 30-latek, postanowił wręczyć funkcjonariuszom, w zamian za odstąpienie od czynności służbowych, 100-złotowy banknot.

Zarówno 30-latek jak i jego 38 i 33-letni towarzysze trafili najpierw na miejscowy komisariat, a następnie do policyjnego aresztu. O dalszym losie całej trójki zdecyduje teraz sąd.

Trzem amatorom cudzej własności za kradzież z włamaniem grozić może kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. Najmłodszy z nich odpowie dodatkowo za próbę wręczenia korzyści majątkowej, za co grozi do 8 lat więzienia.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. szt. Rafał Jarząb

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław na weekend: 7 ciekawych wydarzeń [18-20.02.2022]
Następny artykułWrocławianin wyrzucał przez okno narkotyki. Miał ich prawie 2,5kg
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.