Wrocław: Na scenie Narodowego Forum Muzyki zagra John Malkovich! Spektakl z muzyką na żywo już w sierpniu

0
fot. Łukasz Rajchert, NFM

Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, które zainaugurowało swoją działalność siedem lat temu, znane jest dobrze swej publiczności z organizacji koncertów światowej sławy orkiestr i największych gwiazd muzyki klasycznej. Spektakl, na który pragniemy zaprosić, jest wydarzeniem bez precedensu i z pewnością na długo pozostanie w pamięci widzów. Na scenie Sali Głównej NFM wystąpi bowiem jeden z najwybitniejszych i najbardziej rozpoznawalnych aktorów naszych czasów – John Malkovich.   

Znany z takich filmów jak Niebezpieczne związkiNa linii ognia czy Być jak John Malkovich, a prywatnie zakochany we Wrocławiu aktor powróci do stolicy Dolnego Śląska 14 sierpnia, by wystąpić w spektaklu The Infernal Comedy: Spowiedź seryjnego mordercy. Dzieło Michaela Sturmingera opowiadające historię Jacka Unterwegera, seryjnego mordercy kobiet, to sztuka na jednego aktora, dwa soprany, których partie wykonają Chen Reiss i Susanne Langbein oraz orkiestrę grającą na instrumentach z epoki – podczas spektaklu aktorowi towarzyszyć będzie Orchester Wiener Akademie i Wrocławska Orkiestra Barokowa.  

Kiedy martwy seryjny morderca wraca na scenę, aby zaprezentować swoją autobiografię podczas publicznego czytania, komedia nie jest dokładnie tym, co nas czeka.

Jak mówi reżyser spektaklu:  „Oczekiwania zmieniają się całkowicie, kiedy dowiadujemy się, że John Malkovich zagra rolę Jacka, przedstawiającego swoje Wyznania seryjnego mordercy. Teraz możemy oczekiwać nieoczekiwanego.[…] John, pozostając idealnie wierny reżyserii, tekstowi i partnerom na scenie, na każdej próbie czy występie szukał nowych możliwości zaskoczenia siebie i nas. John Malkovich swoim występem osiąga ideał wszystkich sztuk dramatycznych: obecności chwili.”

The Infernal Comedy: Confessions of a serial killer

14.08.2022, niedziela, 15.30 i 19.00, NFM, Sala Główna

Martin Haselböck – dyrygent, kierownictwo artystyczne Orchester Wiener Akademie

John Malkovich – aktor

Chen Reiss – sopran

Susanne Langbein – sopran

Orchester Wiener Akademie

Wrocławska Orkiestra Barokowa

Jarosław Thiel – kierownictwo artystyczne Wrocławskiej Orkiestry Barokowej

Producent: Musikkonzept

Scenariusz i reżyseria: Michael Sturminger

Koncepcja artystyczna i kierownictwo muzyczne: Martin Haselböck

Program:

The Infernal Comedy: Confessions of a serial killer

Spektakl w języku angielskim z dostępnymi napisami w języku polskim

www.nfm.wroclaw.pl/component/nfmcalendar/event/9058

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułVertigo Summer Blues Festival. Rusza trzecia edycja jedynego bluesowego festiwalu we Wrocławiu!
Następny artykułNietypowe hasła na billboardach we Wrocławiu: Kochaj, nie rżnij. Chcemy mieć mokro. Chcemy bzykać w spokoju. O co chodzi?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.