Wrocław: Na Maślicach przy Ślęzoujściu powstała wieża widokowa do obserwacji ptaków i przyrody

0
fot. fb/ Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Wrocławskie Maślice to osiedle, które mimo coraz większej zabudowy ma jeszcze trochę terenów zielonych służących rekreacji mieszkańców. Od lata dzięki nowo wybudowanej wieży widokowej, można będzie z jeszcze lepszym rozeznaniem obserwować lokalne ptaki i okoliczną przyrodę.

Wieża widokowa, która została wybudowana przy ul. Ślęzoujście, to budowla o wysokości ponad 9 metrów, która oferować będzie przepiękne widoki na całą okolicę. Zbudowanie wieży było ideą, która narodziła się wśród pasjonatów przyrody – liderów projektu WBO z 2020 roku o nazwie ,,Zieleń i Sport we Wrocławiu – Gajowice, Maślice, Ołbin i Zakrzów – parki, rekreacja i zielone zakątki w całym mieście”. Dzięki ich pracy i zaangażowaniu (oraz głosowaniu ponad 5,6 tys. mieszkańców) powstała imponująca wieża, która może stać się świetnym miejscem dla miłośników przyrody.

fot. fb/ Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Z wieży widokowej można podziwiać nie tylko lokalne ptaki, ale także całą okolicę. Z wysokości 9 metrów można dostrzec będzie okoliczny krajobraz (m.in. łąki i rzekę).

Wieża jest konstrukcją z drewna z dwoma platformami obserwacyjnymi na poziomie +3,04 m i + 6,13 m; wysokość całej konstrukcji wynosi 9,20 m.

fot. fb/ Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Warto więc zabrać ze sobą lornetkę i podziwiać przyrodę z bliska. To również świetna propozycja dla miłośników fotografii przyrodniczej, którzy chcą uwiecznić na zdjęciach dzikie ptaki.

fot. fb/ Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Obecnie trwają prace związane z odbiorem technicznym konstrukcji. Z wieży obserwacyjnej będzie można korzystać najprawdopodobniej od lata.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: 1. O Wrocławiu w 5 opowieściach. (Nie)zielono mi.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: Hala Stulecia ,,zagrała” w nowej części filmu Igrzyska Śmierci [ZWIASTUN]
Następny artykuł6 miejsc we Wrocławiu, w których natkniesz się na historyczne mury miasta
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.