Wrocław: Letnie półkolonie dla dzieci 2022 – bogata oferta szkół i miejskich instytucji

0

Wakacje w mieście mogą być dla dzieci niezapomnianą przygodą. Muzyczne, taneczne, plastyczne, zoologiczne, archeologiczne czy sportowe – wybierz półkolonie idealne dla Twojego dziecka.  

Uczniowie, którzy spędzają lato w mieście, mogą liczyć na szeroki wachlarz zajęć organizowanych m.in. w: szkołach, MDK-ach oraz miejskich instytucjach i obiektach sportowych.

Letnie półkolonie w szkołach

W tym roku blisko 30 wrocławskich szkół zaprasza uczniów na wakacyjne półkolonie. Organizowane są one przeważnie w lipcu, w podziale na tygodniowe turnusy.

– Każda placówka przygotowała zajęcia według własnego planu i zainteresowań swoich uczniów. Wśród nich są warsztaty: sportowo-rekreacyjne, kulinarne, muzyczne, plastyczne, komputerowe oraz multimedialne. Wiele placówek planuje też wyjścia m.in. do: Zoo, muzeum, kina, czy wycieczki poza miasto – mówi Monika Dubec z Wydziału Komunikacji Społecznej UM we Wrocławiu.

Koszt tygodniowego turnusu, w zależności od szkoły, wynosi od 50 do 200 zł plus koszty posiłków. Zapisy prowadzone są bezpośrednio w placówkach.

Bezpłatne zajęcia w Młodzieżowych Domach Kultury

Na letnie zajęcia zapraszają także cztery Młodzieżowe Domy Kultury. Chętni mogą bezpłatnie zapisać się m.in. na warsztaty: muzyczne, taneczne, plastyczne, językowe, naukowe czy szachowe.

Zapisy prowadzone są bezpośrednio w Młodzieżowych Domach Kultury.

Na obiektach sportowych

Także tradycyjnie, dla dzieci spędzających wakacje we Wrocławiu, WCT Spartan przygotował sportowe półkolonie: pływacko-rolkarskie (ul. Wejherowska 34), tenisowo-rolkarskie (ul. Spiska 1), piłkarsko-sportowe (ul. Lubińska 53 i ul. Krajewskiego 2), tenisowe (ul. Pułtuska 13), sportowe (ul. Hallera 81).

– W tym roku poszerzyliśmy ofertę o półkolonie na naszych obiektach przy ul. Pułtuskiej i ul. Hallera. Tam pod opieką wykwalifikowanych instruktorów dzieci poznają podstawy gry w tenisa, badminton czy ringo – mówi Maciej Moczko z WCT Spartan. – Wezmą także udział w zajęciach z rolkarstwa, które organizowane będą w obiekcie przy ul. Spiskiej oraz w zajęciach pływackich we wrocławskiej Orbicie – dodaje.

Turnusy rozpoczynają się pod koniec czerwca i potrwają do końca sierpnia (od godz. 7.30 do godz. 16.30). Kosztują one od 599 zł do 750 zł. Więcej informacji o zapisach na stronie www.spartan.wroc.pl.

Wakacje na MAXA w Hali Stulecia

Ruszyły też już zapisy na letnie półkolonie we wrocławskiej Hali Stulecia, w której dzieci będą mogły przeżyć niezapomnianą wakacyjną przygodę. Zajęcia organizowane będą w formie warsztatów architektonicznych połączonych z zajęciami tematycznymi i aktywnymi zabawami. Tygodniowy turnus kosztuje 790 zł.
– Dzieci dowiedzą się m.in. jak żyło i budowało się w starożytnym Rzymie, w jaki sposób Egipcjanie skonstruowali piramidy, które przetrwały wiele tysięcy lat, a także ile gatunków pająków zamieszkuje Australię – mówi Anna Worsztynowicz, rzeczniczka Hali Stulecia. – W sumie zaplanowaliśmy pięć turnusów, które rozpoczynają się 4 lipca i potrwają do 12 sierpnia – dodaje.

Więcej informacji i zapisy na: https://halastulecia.pl/wakacje-na-maxa-letnie-polkolonie-hali-stulecia/

Mały ZOOlog

Na letnie półkolonie zaprasza także wrocławskie Zoo. W ciągu turnusu uczestnicy odwiedzą różne kontynenty, by na koniec podróży zdobyć tytuł i certyfikat Młodego ZOOloga. W ramach półkolonii zorganizowany zostanie także rejs statkiem oraz gry i zabawy na świeżym powietrzu.

– Dzieci nauczą się rozpoznawać tropy zwierząt i usłyszą ciekawostki dotyczące dzikich zwierząt. Przyjrzą się m.in. różnym gatunkom małp oraz przygotują dla nich zabawki, a podążając wzdłuż rzek poszukają także piranii. To będzie naprawdę bardzo mile i twórczo spędzony czas – mówi Marta Zając-Ossowska z Zoo Wrocław.

Zajęcia poprowadzą profesjonalni ZOOedukatorzy i opiekunowie zwierząt z wrocławskiego Zoo, a podopieczni będą pod stałą opieką wykwalifikowanych wychowawców.

Koszt turnusu to 790 zł (w tym dwa posiłki). Jeżeli dziecko posiada kartę roczną do Zoo, to koszt półkolonii wynosi 710 zł. Rezerwować miejsca można wysyłając maila na adres: b.palczynska@zoo.wroc.pl.

Półkolonie w Hydropolis

Z kolei na półkolonie z dużą dawkę wiedzy o wodzie, ekologii i środowisku zaprasza wrocławskie Hydropolis. Tygodniowe turnusy ruszają 4 lipca i potrwają do 26 sierpnia. Liczba miejsc ograniczona.

Dzieci stworzą regulamin półkolonii, odwiedzą Hydropolis, dowiedzą się wszystkiego  na temat odkryć geograficznych, pszczół, a w części warsztatowej własnoręcznie przygotują globus oraz domki dla owadów. Nie zabraknie też wycieczki krajoznawczej z lupą w ręku oraz wyjazdu do Odra Centrum – opowiada Martyna Bańcerek, rzecznik prasowy Hydropolis.

Koszt udziału w półkoloniach jednego uczestnika to 750 zł. Cena obejmuje warsztaty, wejście do atrakcji turystycznych, wyżywienie i ubezpieczenie dziecka. Informacje o zapisach na https://hydropolis.pl/letnie-polkolonie-z-hydropolis/ .

Letnie półkolonie organizować będzie też wrocławski Aquapark.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł100 dni wojny i pomocy gościom z Ukrainy. Co dalej? Kto i na jak długo przyjechał do Wrocławia? [WAŻNY RAPORT]
Następny artykułWrocław: Nowy trener Śląska Wrocław – Ivan Djurdjević
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.