Wrocław: Letni Festiwal Kameralny ,,Muzyka w dawnym Wrocławiu”. Bezpłatne koncerty w pięknych wnętrzach!

0
fot. Mosty Kultury

Letnie koncerty z repertuarem kameralnym są naturalnym elementem życia kulturalnego każdego dużego miasta. Kiedy „drzemią” wielkie instytucje, a słuchacze niekoniecznie gustują w rocku czy jazzie, dobra kameralistyka to rewelacyjny wybór.

Tak zrodził się pomysł na Letni Festiwal Kameralny „Muzyka w dawnym Wrocławiu”. Umożliwia on wrocławianom i turystom odwiedzającym stolicę Dolnego Śląska muzyczną podróż od czasów wczesnego baroku aż do współczesności.

Organizator – Stowarzyszenie Inicjatyw Artystycznych „Mosty Kultury” pragnie odświeżyć tradycję salonów muzycznych i tym samym uczynić muzykę klasyczną bardziej przystępną. W pięknych, starannie wybranych wnętrzach historycznych Wrocławia, wieczorową porą, prezentowana będzie na najwyższym poziomie artystycznym ciekawa i mało jeszcze wciąż znana literatura kameralna – istotny element dawnej muzycznej i kulturalnej edukacji.

Główną ideą Festiwalu, na którą pomysłodawczyni, pianistka i wiceprezes Stowarzyszenia, a także dyrektor artystyczna Festiwalu Monika Kruk kładzie duży nacisk, jest zapraszanie do udziału w koncertach przede wszystkim wybitnych muzyków wrocławskich. Stwarza to możliwość zapoznania licznych gości zagranicznych z osiągnięciami artystycznymi wrocławskiego środowiska muzycznego..

fot. Mosty Kultury

Wrocławskie wnętrza, wybitni muzycy, wspaniała muzyka, różnorodna publiczność – to doskonała promocja miasta Wrocławia w czasie wakacyjnych miesięcy.

Utwory wielkich mistrzów romantyzmu, melancholijna muzyka baroku, odnalezione w zbiorach specjalnych wrocławskich bibliotek utwory Paula Caro czy Stanisława Niewiadomskiego, oraz muzyka Jana Adama Maklakiewicza i Mieczysława Wajnberga zabrzmią w tym roku w OP ENHEIM (Salon HERZ), Muzeum Etnograficznym (Oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu – Sala wernisażowa), Muzeum Pana Tadeusza (Oddział Ossolineum), Muzeum Miejskim Wrocławia (Pałac Królewski) oraz w Sali Sesyjnej w budynku Dworca Głównego.

Przed każdym koncertem zaproszeni prelegenci przypomną słuchaczom niezwykłe historie wszystkich tych miejsc. Wśród zaproszonych artystów znaleźli się: Zofia Neugebauer, Krzysztof Karpeta, Apeiron Trio, Tomasz Daroch, Magdalena Blum, Michał Marcol i Radosław Pujanek.

Festiwal startuje 2 lipca 2022 i zakończy się 27 sierpnia 2022.

Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułFestiwal Kolorów po raz kolejny we Wrocławiu!
Następny artykuł100 dni wojny i pomocy gościom z Ukrainy. Co dalej? Kto i na jak długo przyjechał do Wrocławia? [WAŻNY RAPORT]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.