Wrocław: Lato na Pergoli – joga, fitness, kino, silent disco, spacery i pokazy! [BEZPŁATNE]

0

Joga, fitness, dobre kino, silent disco, gry planszowe, spacery z przewodnikiem i oczywiście pokazy fontanny. W każdy lipcowy weekend w kompleksie Hali Stulecia poczujesz się jak na prawdziwych wakacjach.

Powraca znany wrocławianom cykl bezpłatnych wydarzeń Lato na Pergoli organizowany w najpiękniejszej scenerii w mieście. Wrocławska Pergola to jedno z najlepszych i najczęściej odwiedzanych miejsc relaksu, a Hala Stulecia zadbała, aby zapewnić w nim możliwie dużo różnorodnych atrakcji. Weekendowy rytm wyznaczać będą pokazy Fontanny Multimedialnej. W każdy piątek i sobotę o 21:45 obejrzymy widowiska „uszyte na miarę” jednej z największych fontann w Europie. Od 2009 przyciągają one tłumy turystów z całego świata, a w zeszłym roku fontanna przeszła sporą modernizację i świeci pięknie, jak nigdy wcześniej. – Niezmiernie się cieszymy na spotkanie z mieszkańcami, którzy postanowili spędzić lato w mieście. Kompleks Hali Stulecia jest bez wątpienia jednym z najlepszych miejsc, by zaznać zasłużonego wypoczynkuMożna tu przyjść, by wziąć udział w jednej z wielu zaplanowanych aktywności lub po prostu zrelaksować się w cieniu Pergoli – mówi Jakub Grudniewski, prezes Hali Stulecia.

Sport i fitness

W tym roku chętni będą mogli zagrać w mini unihokeja, badmintona, korfballa czy mini piłkę nożną pod okiem trenera osiedlowego. Sportowe soboty zagoszczą w każdą sobotę lipca przy na żwirku między Wrocławskim Centrum Kongresowym a Fontanną Mulitmiedlaną. Z kolei w Sala wielofunkcyjna WCK zamieni się w wielką salę treningową – w programie zajęcia z zumby, jogi, zdrowego kręgosłupa i fat burningu. Bezpłatne treningi poprowadzą cenieni we Wrocławiu instruktorzy. To idealne miejsce, by połączyć aktywność fizyczną z chwilą relaksu przy Fontannie Multimedialnej.

Planszówki

We wszystkie lipcowe weekendy odbędą się turnieje, sesje RPG oraz konkursy dla graczy. Na miejscu powstanie pokaźny games room, w którym uczestnicy bezpłatnie wypożyczą m.in. Wiedźmin: Stary Świat, Frostpunk: Gra planszowa, Nemesis, Brass: Birmingham, Catan, The Thing, Talisman Harry Potter, Karak, Splendor, Wsiąść do Pociągu. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno najmłodsi, jak i najbardziej wytrawni gracze. W programie znalazło się też Nocne granie – grać z widokiem na pokazy Fontanny będzie można aż do północy!

Muzyka, kino i trochę historii

Dla szukających ciekawostek i wiedzy o kompleksie Hali Stulecia przygotowano spacery z przewodnikiem po przestrzeniach zaprojektowanych przez wybitnego architekta Maksa Berga. Ci, którzy zdecydują się na tę podróż, przekonają się, jak wyjątkowy jest to obiekt. Tego lata nie zabraknie też muzyki, zarówno na żywo, jak i DJ setów w czasie Silent disco. Hala Stulecia zaprasza również na kino plenerowe – w czwartek (20 lipca) o godz. 21.00 na Pergolę zawita kino pod chmurką z francusko-włoskim dramatem „Bezmiar”, ze zjawiskową Penelope Cruz w roli głównej.

Pretekstów, by odwiedzić kompleks Hali Stulecia jest wiele. Lato na Pergoli to tylko jeden z nich. Do zobaczenia na Pergoli!

Czas: 1-31 licpa 2023

Miejsce: Pergola i Wrocławskie Centrum Kongresowe Hali Stulecia

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNa co warto pójść do kina w wakacje? Mistrzowskie filmy w Kinie Nowe Horyzonty
Następny artykułRola zakładu pogrzebowego w procesie żałoby
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.