Na co warto pójść do kina w wakacje? Mistrzowskie filmy w Kinie Nowe Horyzonty

0

Nie od dziś wiadomo, że nie ma udanego odpoczynku bez odpowiedniego towarzystwa. Właśnie dlatego Kino Nowe Horyzonty zachęca do spędzenia letnich miesięcy zarówno u boku klasyków, jak i wschodzących gwiazd reżyserii. W ramach cyklu „Wakacje z mistrzami” przez niemal cały lipiec i sierpień w Kinie Nowe Horyzonty zobaczymy filmy, które wzbudziły entuzjazm krytyki i zdobyły nagrody na najważniejszych festiwalach.

Przegląd rozpocznie seans „Podejrzanej” w reżyserii Park Chan-wooka – pełna zwrotów akcji opowieść o przyciąganiu się przeciwności oraz miłości krzyżującej wszelkie plany. Na wielkim ekranie przypomniana zostanie również „Służąca”: wcześniejszy przebój Park Chan-wooka. W klimatach azjatyckiej kinematografii pozostaniemy również za sprawą Wong Kar Wai: jednego z największych mistrzów światowego kina, który słynie z autorskiego, wizualnego stylu filmowego. W ramach przeglądu znalazły się jego najważniejsze dzieła takie jak „Chungking Express” – urzekająca i zagadkowa historia o mijaniu się w tłumie – oraz „Spragnieni miłości” określani są mianem zmysłowego arcydzieło o niespełnionych pragnieniach i dotkliwej samotności.

Wakacje z mistrzami zabiorą widzów również na północ. Program letniego przeglądu uzupełniają zarówno najnowsze przeboje skandynawskiego kina („W trójkącie”, „Na rauszu”, „Najgorszy człowiek na świecie”), jak i klasyka w wydaniu Ingmara Bergmana: jednego z najbardziej bezkompromisowych i wizjonerskich twórców światowej kinematografii. Podczas Wakacji z mistrzami zaprezentowane zostaną mniej znane tytuły z dorobku szwedzkiego reżysera, które przybliżą początkowy okres jego twórczości.

Mówiąc o klasykach nie sposób zapomnieć o polskich mistrzach. W ramach przeglądu na wielkim ekranie widzowie zobaczą „Popiół i diament”: ikoniczny film Andrzeja Wajdy, a także trzy filmy Jerzego Skolimowskiego. Obok nominowanego do Oscara „IO”, powrócimy do „Rysopisu” debiutu fabularny reżysera, a także jego drugiej produkcji „Walkower” będącej studium psychologicznym młodego pokolenia.

Przegląd Wakacje z mistrzami potrwa od 3 lipca do 31 sierpnia.

Szczegóły i bilety: https://www.kinonh.pl/cykl.s?id=927

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPierwsze transkontynentalne i bezpośrednie połączenie z Wrocławia. Pasażerowie polecą Dreamlinerem do Seulu
Następny artykułWrocław: Lato na Pergoli – joga, fitness, kino, silent disco, spacery i pokazy! [BEZPŁATNE]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.