Szesnaście przepisów na filmowe opowieści, w których rozsmakują się miłośnicy azjatyckiego kina i wszyscy, których ciągnie do nowych horyzontów. Od 17 do 24 listopada Kino Nowe Horyzonty zaprasza na kolejną edycję Wroclaw Korean Film Festival. Jakie tytuły czekają na widzów w tegorocznym programie?

Filmem otwarcia wrocławskiej edycji będzie „Pajęczyna Kima Jee-woon, jednego z najważniejszych współczesnych reżyserów południowokoreańskich. W osadzonej w latach 70. XX wieku opowieści o reżyserze próbującym zmienić zakończenie swojego filmu wystąpił Song Kang-ho, znany z nagrodzonego Oscarem „Parasite” czy „Baby Broker”.

W ramach retrospektywy filmów Kima Jee-woon zaprezentowany zostanie także jego „Słodko-gorzkie życie – opowieść noir o tym, że czasami danie szansy miłości może przewrócić cały świat do góry nogami. Miłośników mroczniejszych klimatów ucieszy legendarny horror „Opowieść o dwóch siostrach”, a także „Ujrzałem diabła” – zrealizowane z rozmachem kino zemsty z udziałem charyzmatycznego Choia Min-sik, odtwórcy głównej roli w „Oldboyu”.

Podczas Wroclaw Korean FIlm Festival widzowie zobaczą również kontynuacje koreańskich hitów takich jak „Bezkarni: Sytuacja bez wyjścia” z nieugiętym detektywem Ma Seok-do czy „Tajna misja w Seulu 2: Widmo zagłady” z policyjnym duetem oficera z Korei Północnej oraz jego kolegi z Korei Południowej, których łączy wspólne śledztwo.

W programie nie zabraknie też reprezentacji kina artystycznego. Nowy obraz Hong Sang-soo „Patrząc w wodę” to przepiękny film o… robieniu filmów, ale także o życiu, snuciu opowieści i szukaniu sensu. Dla wielu seansem obowiązkowym będzie też „Dokąd chciałabyś pojechać?” Kim Hee-jung, koreańskiej reżyserki po łódzkiej filmówce.

Wroclaw Korean Film Festival odbędzie się w dniach 17-24 listopada w Kinie Nowe Horyzonty.

Szczegółowy program i bilety: https://www.kinonh.pl/cykl.s?id=965

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: Jeden bilet – cztery muzea! [SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY]
Następny artykułCatering dietetyczny we Wrocławiu. Czy dieta pudełkowa to dobra opcja?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.